iPhone 13 Depolama Alanı ile İlgili Yeni Gelişme

Apple, kısa bir süre sonra yeni iPhone serisini tanıtacak. Tanıtım tarihi yaklaştıkça Apple araştırmacıları, iPhone 13 serisiyle alakalı bazı iddialar ortaya atmaya başladılar. Tayvanlı araştırma şirketi TrendForce, bu iddialara yenilerini ekledi. TrendForce, iPhone 13 depolama alanı başta olmak üzere seriyle alakalı birkaç iddiada bulundu.

Araştırmacılar, Apple’ın eylül veya ekim ayında iPhone 13 serisini tanıtmasını bekliyorlar. Bu yüzden de artık telefonla alakalı bazı detaylar belirginleşmeye başladı. TrendForce tarafından açıklanan iPhone 13 detayları oldukça gerçekçi.

Birçok araştırmacı, iPhone 13 serisinde 4 cihaz olacağını iddia ediyor. TrendForce tarafından paylaşılan bilgiler de bu yönde. Çünkü TrendForce, iPhone 13 serisinde bir mini, bir standart ve iki tane Pro modelinin mevcut olduğunu açıkladı.

TrendForce, serinin işlemcisiyle alakalı bir iddia ortaya attı. Şirket tarafından aktarılan bilgilere göre iPhone 13 serisinin işlemci kısmında 5nm+ işlemine dayalı olarak üretilecek olan A15 çip setleri mevcut.

iPhone 13
Görsel: MacRumors

Geçtiğimiz günlerde iPhone 13 serisinin ekranıyla alakalı bazı iddialar da ortaya atılmıştı. Söylentilere göre iPhone 13 Pro modellerinde 120 Hz ekran mevcut olacak. TrendForce tarafından paylaşılan bilgiler de bu iddiaları doğruluyor. TrendForce, iPhone 13 serisinin Pro modellerinde 120 Hz ekran olacağını açıklıyor.

En Fazla 512 GB Depolama Alanı Mevcut

Araştırmacılar iPhone 13 serisi ile ilgili birçok iddiayı ortaya atmışlardı. Bunlardan en dikkat çekenlerinin başında ise iPhone 13 serinini 1 TB’a kadar dahili depolama alanı bulunduracağı geliyordu. Fakat TrendForce tarafından paylaşılan bilgiler, bu iddiaları boşa çıkarttı.

Çünkü TrendForce, iPhone 13 serisinin en fazla 512 GB’a kadar depolama alanı seçeneği sunacağını belirtiyor.

Son yıllarda LiDAR teknolojisi oldukça popüler olmaya başladı. LiDAR, lazer darbelerini kullanarak uzaklık ölçen bir teknoloji. iPhone bu teknolojiyi iPhone 12 Pro modelinde kullandı. TrendForce tarafından ortaya atılan iddialara göre bu teknoloji yine sadece iPhone 13 Pro modelinde mevcut olacak.

İddialara göre Apple, iPhone 13 serisinde tasarım anlamında büyük değişiklikler yapmayacak. Ancak şirket yine de ufak değişiklikler ile hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu değişikliklerin başında ekrandaki çentik geliyor.

TrendForce tarafından paylaşılan bilgiye göre Apple, iPhone 13 serisinin ekranındaki çentiği küçültecek. Bunun dışında şirket, telefonun dış tasarımının ise iPhone 12 serisinin tasarımına oldukça benzeyeceğini belirtiyor.

Apple, çok yakın zamanda iPhone 13 serini resmi olarak tanıtacak. Böylece seriyle alakalı bilgiler netleşmiş olacak. Sizler iPhone 13 serisinden neler bekliyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.