iPad için WhatsApp Bekleyenleri Sevindirecek Haber!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, çok önemli bir platformda kullanıcıları yüzüstü bırakıyor. iPad için geliştirilen bir WhatsApp uygulamasının yer almaması, birçok kullanıcıyı pek de memnun etmiyor. Ancak son gelişmelerle bu durum değişiklik gösterecek gibi gözüküyor.

Geçtiğimiz aylarda iPad için bir WhatsApp uygulaması geleceğine dair haberler gündeme gelmişti. WhatsApp’ın çoklu cihaz desteği kapsamında gündeme gelen bu haberler kullanıcıları bir hayli sevindirmişti. Ancak peşinden gelen çoklu cihaz beta desteği haricinde iPad için bir uygulama konusu açılmamıştı.

Şimdi ise WhatsApp’ın macOS uygulaması üzerinden gelecek dönemde çıkacak bir iPad uygulaması tartışılıyor. Apple’ın Catalyst isimli projesi kapsamında olduğu düşünülen bu yeni macOS WhatsApp uygulaması, ilerleyen dönemde kendisini iPad’de de gösterecek gibi gözüküyor.

WABetaInfo tarafından paylaşılan bilgilere göre, yeni macOS Catalyst WhatsApp uygulaması bir süre önce gündeme gelen iPad uygulamasını bir hayli benziyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamanın devamında iki uygulamanın da aynı arayüze sahip olduğu ifade ediliyor. Ancak macOS uygulamasının arayüz kapsamında birkaç geliştirmeye de sahip olacağı ifade ediliyor. Bunun nedeni ise masaüstü uygulaması olarak kullanıcılara sunulması oluyor.

WABetaInfo tarafından gündeme getirilen iPad uygulaması

Daha önce çıkan iPad için WhatsApp uygulaması ile yeni macOS Catalyst uygulamasının bu kadar birbirine benzemesi yakın dönemde ortaya çıkacak bir uygulamanın habercisi olabilir. Yine de konuyla ilgili resmi bir açıklamanın bulunmadığını da ifade etmekte fayda var. Ancak WhatsApp’ın geçtiğimiz aylarda verdiği demeçler kesin olmayan tek unsurun uygulamanın ne zaman karşımıza çıkacağı olduğunu gösteriyor.

Windows için de Yeni Uygulama Geliyor

WhatsApp’ın gündeme geldiği tek konu iPad uygulaması olmadı. Bunun haricinde yeni bir Windows uygulamasının da kullanıcılara sunulacağı ortaya çıktı. Evrensel bir WhatsApp uygulaması olan bu yeni yazılım Windows 10 ve üstü cihazlarda ve Xbox’da çalışıyor.

Windows kullanıcıları için bunun büyük bir önemi var. En büyük önemi ise telefondan tamamen bağımsız bir şekilde çalışıyor olması. Yeni WhatsApp uygulamasıyla birlikte telefon bağlantısı olmadan bilgisayardan WhatsApp kullanmak mümkün hale geliyor.

Ancak bu uygulamaların şimdilik tüm kullanıcılar için sunulmadığı ifade ediliyor. Bu nedenle hem macOS uygulaması hem de Windows uygulamasını kullanmak şimdilik mümkün olmayabilir. Eğer uygulama mağazasında yeni WhatsApp’a ulaşamıyorsanız sebebinin bu olduğunu bilmenizde fayda var.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.