Instagram Yeni Etiketleme Seçenekleri Özelliğini Duyurdu!

Instagram, günümüzde dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Platform, sürekli taze kalarak yeni kitlelere erişiyor ve içerik üreticilerini memnun etmeyi başarıyor. Şimdi ise içerik üreticilerini ve onlarla çalışan insanları yakından etkileyecek bir güncelleme ile karşımıza çıkıyorlar. Instagram, yayınladığı yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılarına yeni etiketleme seçenekleri sunacağını açıkladı.

Yeni gelen etiketleme seçenekleri ile birlikte içerik üreticileri, içeriğe katkıda bulunan insanlar hakkında detaylı bilgi verebilme şansına sahip olacaklar. Yani bir fotoğrafçı, sanatçı veya yazarın bu etiketleme seçeneği ile birlikte mesleği, kullanıcı adının altında belirecek. Instagram, bu özellikle birlikte içeriğe yardımcı olan kişilerin daha çok kredi almasını umuyor.

Eğer içerik üreticisi tarafından belirtilmemiş ise güncellemeden önce bu tarz bilgilere erişmek pek mümkün değildi. Dolayısıyla Instagram’ın yeni güncellemesi hem takipçiler için hem de içerik üreticileri için faydalı olacak bir özellik diyebiliriz. Ek olarak şirket, kullanıcılara ulaşan içerikte içerik üreticisi yardımcılarının büyük bir paya sahip olduklarını anladığını söyledi.

Şirket, bu özellikle birlikte az etkileşime sahip olan üreticileri hedef alıyor. Özellikle makyaj sanatçıları, sanatçılar ve çoğu söz yazar için bu özelliğin önemli bir çıkış noktası olabileceğini de eklediler. Kısaca Instagram gelişmek isteyen ancak arka planda kalan kullanıcılarını yalnız bırakmıyor.

Güncellemeden önce de kullanıcılar bu konuda aktiflerdi diyebiliriz. Yeni gelen resmi yol yerine kullanıcılar önceden de kendi yöntemleri ile kredi vermeye çalışıyorlardı. İçerik üreticilerinin tanınması için bazı kullanıcılar, açıklama kısmını veya düz bir şekilde etiketlemeyi kullanıyorlardı. Diğer kullanıcılar ise ayrı bir fotoğraf veya video olarak kredi veriyorlardı. Yeni gelen güncelleme sayesinde bu tarz yollara gerek kalmayacak. Instagram’da direkt etiketlediğiniz kişiye kredi vermek artık mümkün.

Instagram Yeni Etiketleme Seçenekleriyle Hizmet Verecek

Instagram Yeni Etiketleme Seçenekleriyle Hizmet Verecek

Yeni gelen etiketleme özelliğini kullanmak aslında gayet basit. Bir gönderi paylaşırken etiketleme kısmına geldiğinizde içerik yardımcısını etiketliyorsunuz. Ardından profil kategorisi seçebileceğiniz bir kısımla karşılaşıyorsunuz. Bu alanda dilediğiniz profil kategorisini seçtikten sonra işlem tamamlanmış olacak.

Instagram’ın bir süredir küçük ve yeni gelişen içerik üreticileri için güncellemeler yaptığını söyleyebiliriz. Bu güncelleme ile birlikte hem içerik üreticileri hem de o kişilere katkıda bulunanlar büyük fayda görecektir. Sizler Instagram tarafından geliştirilen yeni etiketleme seçenekleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizler de Instagram’ın yeni özelliği hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.theverge.com/2022/3/8/22967484/instagram-enhanced-creator-tags

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

İngiliz dilbilimi okuyan ve oyun oynamaya bayılan bir teknoloji meraklısı.