Instagram Hikayelerine Alt Yazı Özelliği Geliyor!

Teknolojinin her geçen gün ileriye gitmesiyle birlikte sosyal medya platformları da bu gelişmelerden geri kalmıyor. Özellikle insanların sosyal medya platformlarını çok daha fazla kullanması, geliştiricilerin de öne çıkabilmek için sürekli bir yenilik getirmesine neden oluyor. Bilindiği gibi, Instagram da dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında geliyor. Instagram kullanıcıları, fotoğraflarını gönderi olarak paylaşabildikleri gibi anlık olarak hikaye modunda da paylaşabiliyorlar. Hatta son zamanlarda insanlar gönderi paylaşmaktan ziyade hikaye paylaşmayı daha çok tercih ediyor. Instagram da hikaye modunun çok kullanıldığının farkında gibi duruyor. Bu sebeple hikayeler için çok büyük bir özellik üzerinde çalışıyorlar. Sosyal medya danışmanı Matt Navarra’nın yaptığı paylaşıma göre Instagram hikayelerine alt yazı özelliği geliyor!

Alt Yazı Özelliği Yakında Tüm Kullanıcılarla Buluşacak!

Matt Navara, Twitter hesabından paylaştığı video ile Instagram’ın üzerinde çalıştığı yeni özelliği tanıttı. Navara, öncelikle paylaşmak istediği videoyu yüklüyor. Ardından çıkartmalar bölümünden şu anlık test aşamasında olan alt yazı çıkartmasını hikayesine ekliyor. Navara, çıkartmayı ekledikten sonra videodaki konuşmaların otomatik olarak alt yazıya aktarıldığı gözüküyor. Ancak, özellik şu anlık sadece test aşamasında olduğu için Navara’nın söylediği her şeyi tam olarak alt yazıya çeviremiyor.

Instagram, sunduğu özellikler ile kullanıcıların paylaştığı video veya fotoğrafları özelleştirme imkanı sunuyor.

Şirket, yeni gelecek alt yazı özelliği için de kullanıcılarına özelleştirme imkanı sunacak. Kullanıcılar hikayelerinde paylaşacağı videoya ekleyeceği alt yazıların yazı tipini ve rengini özelleştirme şansına sahip olacak. Şu anlık edinilen bilgilere göre alt yazı özelliği için 4 farklı yazı tipi bulunacak.


Instagram tarafından geliştirilen alt yazılı özelliği, başta işitme engeli bulunan kullanıcılar için oldukça faydalı olacaktır. Bunun dışında farklı milletlerden takipçisi bulunan insanlar için de alt yazılı özelliğinin son derece kullanışlı olacağını belirtmekte fayda var.

Instagram, hikayelerde kullanılabilecek alt yazı özelliğinin tüm kullanıcılar için ne zaman aktif olacağını açıklamadı. Fakat, özelliğin test aşamasına geçildiğine göre kullanıcıların çok yakında alt yazı özelliği ile buluşacaklarını söyleyebiliriz. Ayrıca, Twitter üzerinden paylaşılan video ile bir nevi tanıtımının yapılması, özelliğin çıkış tarihinin oldukça yakında olduğunu hissettiriyor.

Siz Instagram hikayelerine alt yazı desteği gelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Instagram’ın yeni özelliği hakkındaki görüşlerinizi ve Instagram’da olması gerektiğini düşündüğünüz özellikleri aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.