Insta360 ve Leica, 6K 360 Derece Kamera Ürettiler!

Kamera teknolojileri, her geçen gün gelişmeye devam ediyorlar. Son zamanlarda teknoloji üreticileri, 360 derece kamera modellerini teknoloji kullanıcılarına sunuyorlar. Ancak bu kamera modellerinde genellikle çözünürlük sorunu ortaya çıkıyor. Bundan dolayı 360 derece kameralar henüz çok yaygın kullanmıyorlar. Ancak Insta360 ve Leica 6K, tanıttıkları yeni 6K 360 derece kamera modeliyle sektöre yeni bir soluk getirecekler!

İki kamera üreticisi de yeni tanıttıkları model hakkında oldukça ümitliler. Sahip olduğu özelliklerle yüksek kalitede görüntü almaya olanak sağlayacak olan kamera, aynı zamanda boyutuyla da her alanda kullanılmaya oldukça uygun.

Insta360 ve Leica, 1 inç Sensörlü 6K Kameralarını Tanıttılar!

Insta360 ve Leica, ürettikleri kameranın donanımına büyük önem verdiler. Bu kapsamda tanıtılan One RS 1 inç versiyonu, 1 inçlik bir sensöre sahip. Bunun yanı sıra kamera, CMOS sensör ile desteklenen 360 derecelik bir lens ile kullanıcılarıyla buluşacak. Insta360 ve Leica, 360 derecelik bir çekim alanı sunarak kameranın çeşitli alanlarda kullanılmasına olanak sağlayacaklar.

Bunun yanı sıra kamera, 6K çözünürlüğe kadar video desteği sunacak. Bu sayede kullanıcılar, kamera aracılığıyla yüksek çözünürlüklü videolar çekebilecekler. Ayrıca One RS 1 inç versiyonu, 360 derecelik fotoğraflar için 21 MP çözünürlükte çekimler yapacak.

Insta360 ve Leica, kameranın her anlamda kusursuz bir performans çıkartmasına özen gösterdiler. Bu doğrultuda yapılan test sonuçları, kameranın düşüş ışıkta da kusursuz bir performans gösterdiğini ortaya koydular.

Kamerada önceki Insta360 kameralarında yer alan işlemcilerden daha güçlü bir işlemci yer alıyor. Bu sayede One RS 1 inç, kullanıcılarına Aktif HDR teknolojisini de sunacak. Kamera, tüm bu çekim işlemleri için gücünü güçlü bir bataryadan alacak. Paylaşılan verilere göre kamera, bataryası tamamen dolu bir şekilde 1 saatlik 6K video kaydı yapabiliyor.

Oldukça şık bir tasarıma sahip olan One RS 1 inç modeli, aynı zamanda kullanılabilirliğiyle de kullanıcılarını memnun edecek. Çünkü Insta360 ve Leica, kameranın suya dayanıklı olabilmesi için çeşitli önlemleri aldılar. Bunun sonucunda kameranın IPX3 sertifikasına sahip olduğu belirtiliyor.

360 derece kamera sektörü, her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Insta360 ve Leica tarafından ortak bir şekilde geliştirilen 1 inç sensöre sahip olan One RS, bu sektörün gelişim sürecini hızlandıracaktır. Sahip olduğu özelliklerle kendisine hayran bırakan One RS 1 inç sürümü, 800 Dolar satış fiyatıyla kullanıcılarıyla buluşacak.

Kaynak: https://www.engadget.com/insta360-one-rs-1-inch-360-edition-price-availability-130036495.html

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.