Infinity Game Table ile İkonik Masa Oyunları Dijital Oluyor

İkonik oyunları hayata döndürmesiyle tanınan Arcade1Up şirketi tarafından tasarlanan Infinity Game Table; onlarca oyunu tek bir dijital masa üstü yüzeyde topluyor. Şu anda belirli ülkelere satışa çıkmış olan bu dijital masanın yakın zamanda tüm Dünya’ya açılması bekleniyor.

Masa oyunları oynayacağınız veya yapboz bulmacaları çözeceğiniz bir sehpa gibi tasarlanan Infinity Game Table; Monopoly’den Scrabble’a, Trivial Pursuit’den XOX’e kadar çok sayıda oyunu oynamanıza izin veren yüzeyine yerleşik bir dokunmatik ekranla birlikte geliyor. Güncellemeler ile birlikte masada oynayabileceğiniz oyun sayısı ise her gün artıyor. Dinamik ekran ise bütün oyunları çok daha zevkli kılıyor. 

Her Infinity Game Table; sonsuz oyun, bulmacalar ve hatta çizgi roman kitaplığına erişmenizi sağlayan Wi-Fi bağlantısı ile birlikte geliyor. Wi-Fi bağlantısı sayesinde ise dünyanın farklı yerlerinde sizinle aynı oyunu oynayan kişilere erişebilir, ortak olarak birlikte oyun oynayabilirsiniz. Masa aynı anda 6 farklı oyuncu ile  eşleşmenize izin veriyor. Eğer aileniz ile oynuyorsanız Hasbro gibi oyun devleriyle yapılan ortaklıklar sayesinde en güzel oyunlar ile maksimum eğlenceye ulaşabilirsiniz. Daha küçük yaştaki bireyler için ise dijital oyun masasında boyama kitapları gibi birçok yerleşik aktivite bulunuyor. 

Infinity Game Table
Infinity Game Table

Priz ile çalışan Infinity Game Table, 24 ve 32 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutu seçeneği sunmakta. Darbeye dayanıklı ve su geçirmez yüzeyi ile potansiyel olarak oyun oynarken normal bir masa olarak da kullanılmaya devam edilebilir. Masanın altındaki hoparlörler ve dokunsal titreşim motorları oyun deneyimini duyusal bir hale getirerek kendinizi oyuna kaptırmanızı sağlıyor. 

Tasarımcılar Infinity Game Table ile ilgili şunu söylüyor: ‘’Aklımıza gelebilecek en eğlenceli masa oyunu deneyimlerinden birini yaratmak için yola çıktık.’’

Infinity Game Table Özellikleri

  • Aylık abonelik veya saatlik ücret olmaksızın sonsuz sayıda oyun ve aktivite indirilebiliyor.
  • Dokunsal geri bildirimi çok gelişmiş olan masa ayrıca her oyuncu için kişiselleştirilmiş bir perspektif sağlayan dinamik yakınlaştırmaya sahip.
  • Masa, saklaması kolay ve taşınabilir bir tasarıma sahip.
  • Oyuna bağlı olarak 1-6 kişi arasında oyuncuyla oyun oynamak mümkün.
  • Wi-Fi sayesinde dünyanın her yerinden arkadaşlarınızla masa oyunları oynayabilirsiniz.
  • Bacakları çıkarılabilen masayı yatakta veya yerde oturarak da kullanabilirsiniz. 
  • Masa, 3 boyutlu animasyonlar ve grafiklerle gelişmiş bir oyun deneyimi sunuyor.
  • Tüm oyunlara üst düzey gerçekçilik, derinlik ve doku ekleyen süper yüksek çözünürlüklü ekrana sahip.
  • Yüzeyi su geçirmez.

Infinity Game Table Neden Üretildi?

Infinity Game Table
Infinity Game Table

Kilometrelerce Uzaktayken Bile Bağlantı Kurmak için

Sevdiğiniz fakat uzakta olan insanlarla sohbetin sıkıcı geçtiği kaç görüntülü sohbet yaptınız? Birlikte yapacak bir şeyinizin olması iletişimin sürdürülebilmesinin en iyi yoludur. Bu dijital oyun masası da zamanı birlikte paylaşmanın oldukça iyi bir yolu.

Arkadaşlarınız ve Ailenizle Keyifli Zaman Geçirmeniz için

Sevdiğimiz insanlarla dışarıda vakit geçirmek hepimize gevşemek için fırsat sağlar. Fakat artık Covid yüzünden gelen kısıtlamalarla çoğumuz için bu bir seçenek bile değil. Fakat oturma odanızda bir dijital oyun masanızın olması sevdikleriniz ile keyifli vakit geçirmenizi mutlaka sağlayacaktır. Şirket, eğlenirken paradan ve sosyal mesafeden tasarruf edebileceğinizin altını çiziyor.

Keşfedebileceğiniz Bağımsız Oyunlar için

Dünyanın her yerinde masa oyunları yüzyıllardır var olmuştur. Fakat popüler olan masa oyunları sınırlı markalar tarafından üretilmekteydi. Dijital Infinity Game Table, bağımsız oyun geliştiricileri için de destekleyici bir platformdur.  Oyunlarını test etmek için geniş bir izleyici kitlesine ihtiyaç duyan oyun geliştiricileri için harika bir fırsattır. 

Çok Yer Kaplayan Masa Oyunları
Çok Yer Kaplayan Masa Oyunları

Bu dijital oyun masası sayesinde geleneksel oyun tahtalarında karşılaşılan birçok sorun da çözülmüştür. Kayıp oyun parçaları, skoru takip etmek, kuralları öğrenmek ile vakit kaybetmek, müzik ve ses efektlerinin olmaması, oynamak isteyeceğiniz bütün kutu oyunlarının bir arada çok yer kaplaması vb. bütün sorunlar dijitalliğin getirdiği avantajlar ile giderilmiştir. 

Arcade1Up’ın CEO’su Scott Bachrach masa oyunlarına olan sevgisi sayesinde böyle bir projeyi hayata geçirmek istediğinin altını çiziyor. 35 yılı aşkın süredir oyuncak ve eğlence ürünleri tasarımcılığı yapan mucid Jerry Cummings de Infinity Game Table’ın beklentileri kesinlikle karşılayacağını söylüyor. 

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojik mitleri araştırmayı ve ürün incelemeleri yapmayı çok seven, sanatsever, meraklı bir endüstri ürünleri tasarımı öğrencisi.