İlginç Kulaklık Detayıyla Nokia 5710 XpressAudio Duyuruldu

HMD Global şirketi, 2016 yılından bu yana Nokia marka telefonların satışını yapıyor. Şirket bu sefer de üç yeni Nokia telefonuyla kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bir çift kablosuz kulaklık için yerleşik bir şarj kutusuna sahip Nokia 5710 XpressAudio da bu cihazların arasında yer alıyor.

Bu fikir daha önce 2019 yılında Servo R25 telefonunda da denenmişti. Ancak küresel erişim konusunda HMD Global şirketi iyi bir yere geldi. Dolayısıyla duyurmuş olduğu yeni telefonla şirket, merakları üzerine çekti.

Dayanıklılığıyla bilinen Nokia, yeni telefonlar üretmeye devam ediyor. Marka, standart telefon üretiminin dışında hareket etmekte kararlı gözüküyor. 1865 yılından beri hayatımızda var olan bu marka, yeni özellikler denemeye başlamış gibi duruyor. Şimdi de şirket, kablosuz kulaklıklar için şarj cihazına sahip bir model tanıtıyor.

Nokia 5710 XpressAudio’nun Özellikleri Neler Olacak?

Nokia 5710 XpressAudio, 2.4 inçlik ekranı ve klasik T9 tuş takımına sahip. Telefonun arka tarafında ise plastik bir kapağın kaydırılmasıyla ortaya çıkan şarj bölmesi var. Nokia 5710’un ise yeterince uzun bir pil ömrüne sahip olacağıyla ilgili bilgiler var. Bir başka deyişle kulaklıkları şarj etmek cihaz için bir sorun olmayacak gibi gözüküyor.

HMD, cihazın 1.450 mAh pilinin 4G ile 6 saate kadar konuşma süresinin olduğunu belirtti. Ayrıca şirket, takılı iki adet 4G SIM kartla 20 güne kadar bekleme süresi sunduğunu da ekledi. Bunun yanında, Nokia’nın Spotify ve Apple Music gibi müzik akışı servislerini desteklediğine dair bir bilgi yok. Bunun yerine, cihazın oynatma seçenekleri MP3 çalma ya da FM radyo dinleme özelliklerini içeriyor.

Nokia 5710 XpressAudio

Nokia 5710 XpressAudio cihazı ise 69 euro karşılığında perakende satış gerçekleştirecek. Cihazın ABD’de piyasa çıkması konusunda ise henüz net bir bilgi yok. Ancak telefon, temmuz ayının sonlarına doğru İngiltere’de satışa sunulacak.

Nokia 5710’un yanı sıra HMD, Nokia 8210 4G özellikli telefonu ve Nokia 2660 Flip telefonu da duyurdu. Nokia 8210, 59 euro fiyatla satışa çıkacakken Nokia 2660 Flip ise 69 euro olacak. Her iki telefon da temmuz ayının sonunda piyasaya çıkacak.

Ayrıca Nokia T10 isimli bir tablet de tanıttı. Bu cihaz, 8 inçlik bir Android tablet olacak. 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanına sahip Wi-Fi özellikli tablet, 159 euro ile ağustos ayında satışa çıkacak.

Peki sizler Nokia 5710 XpressAudio hakkında neler düşünüyorsunuz? Nokia’nın yeni çıkaracağı telefonlar hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://www.theverge.com/2022/7/12/23199892/hmd-nokia-5710-xpressaudio-true-wireless-earbuds-charging-case

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Dilbilim mezunu Dilara, uzun süredir teknolojik haberleri takip ediyor ve teknolojiyle alakalı içerik üretmekten keyif alıyor. Sosyal medya uygulamalarına ve teknolojik cihazlara da oldukça meraklıdır.