Huawei Yeni Akıllı Saatiyle Ezber Bozacak!

Akıllı saat konusunda önemli üreticilerden birisi olan Huawei, yeni akıllı saatine ekleyeceği özellikle gündeme geldi. Belirtilene göre Huawei, yeni akıllı saatiyle birlikte kan basıncı ölçme özelliğini de getirecek!

Huawei yetkilisi He Gang’in paylaştığı bilgilere göre tansiyon ölçebilen bir akıllı saati bu senenin ikinci yarısında göreceğiz. Weibo üzerinden bir paylaşımda bulunan Gang, üretilecek yeni akıllı saat ile ilgili bilgileri duyurdu.

Bu bilgilere göre, Huawei yeni akıllı saatiyle sadece tansiyon ölçmeyecek. Ayrıca, klinik deneylere başlayan ve Çin’de medikal bir cihaz olarak lisans almayı başarmış yeni akıllı saat EKG de çekebilecek.

Huawei, yeni akıllı saatiyle gelecek bu özellikler sayesinde hipertansiyon ve kalp rahatsızlığına sahip kullanıcıların da dikkatini çekecektir.

Sağlık alanında oldukça büyük gelişmelerle uğraşan Huawei, tüm bu yeni özellikleriyle sıra dışı bir akıllı saat yapacak gibi gözüküyor. Yeni akıllı saat hakkında bilinen tüm bilgiler şimdilik bunlarla sınırlı. Ancak, çok yakında tanıtımını görmemiz muhtemel.

Huawei-Watch-GT-2-Pro
Huawei GT2 Pro

Huawei Önemli Bir Adım Atıyor

Şimdiye kadar büyük şirketlerden ve akıllı saat üreticilerinden tansiyon ölçebilen birkaç örnek karşımıza çıksa da ne kadar sağlıklı bir ölçüm yaptıkları tartışmaya açık.

Bu nedenle, Huawei önemli bir adım atıyor. Huawei’nin bu senenin ikinci yarısında piyasaya sunacağı yeni akıllı saatiyle dengeleri değiştirmesi mümkün.

Tansiyon ölçme özelliğinin, gelmesi akıllı saat yarışına biraz daha rekabet getirecektir. Huawei, Apple Watch ve Samsung Galaxy Watch gibi rakiplerinin en azından bir alanda önüne geçebilir. Şüphesiz, çok yakında diğer şirketlerden de bu konuyu geliştirmek adına benzer bir adım gelecektir.

Ancak aynı durumu EKG için söylemek mümkün değil. Çünkü, bu özellik halihazırda Apple Watch ve Samsung Galaxy Watch modellerinde yer alıyor. Yine de EKG özelliğinin de gelişmesi önemli bir adım diyebiliriz.

Tüm bunlar haricinde kullanıcıların merakla beklediği bir özellik daha var; kan şekeri ölçümü. Apple Watch’tan bu konuyla ilgili dedikodular gelse de henüz resmiyete kavuşmuş bir bilgi yok.

Huawei, başarılı bir şekilde tansiyon ölçümü yapabilirse yeni akıllı saatiyle ezber bozacağına şüphe yok. Bunu öğrenmek için de saatin tanıtımı beklememiz gerekiyor.

Siz Huawei’nin yeni akıllı saatiyle ilgili ne düşünüyorsunuz? Tansiyon ölçme özelliği için Huawei marka bir akıllı saat alır mısınız? Konuyla ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.