Huawei P50 Pro Özellikleri Tanıtım Öncesi Sızdırıldı!

HarmonyOS etkinliğinde yüzünü gösteren Huawei P50 serisi, 29 Temmuz tarihinde tanıtılacak. Ancak, ortaya çıkan sızıntılar Huawei P50 Pro modelinin özellikleri için bir ön bakış sağlıyor. Tanıtımdan bir gün önce ortaya çıkan özellikleri ile Huawei P50 Pro karşımızda!

Sızıntının kaynağı MySmartPrice oluyor. Özelliklerin paylaşıldığı yazıda Huawei P50 Pro 4G modeline ait özellikler gündeme geliyor. Bunun haricinde cihazın 5G sürümünün de piyasaya çıkacağı belirtiliyor.

Üstelik sadece Huawei P50 Pro’nun değil, tüm P50 serisinin 5G ve 4G olmak üzere iki farklı sürüm ile kullanıcılara sunulacağı tahmin ediliyor.

Huawei P50 Pro 4G Özellikleri

İddialara göre Huawei P50 Pro; ekran, işlemci, kamera ve batarya yönünden kullanıcıları hiç üzmeyecek! Cihazın ekranı ile özellikleri incelemeye başlayalım.

Huawei P50 Pro 4G modelinin ekranında 6.6 inç boyutunda OLED bir panel yer alıyor. Bu ekranın çözünürlüğü ise 2700 x 1228 olarak ifade ediliyor. Buna ek olarak 120Hz ekran yenileme hızı ve 300Hz dokunmatik örnekleme hızı da cihazın özellikleri arasında. Piksel yoğunluğu ise 450PPI.

Cihazın performans olarak da ekrandan aşağı kalır yanı yok. Huawei P50 Pro 4G modeli Kirin 9000 SoC ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Huawei tarafından üretilen bu işlemcinin yanı sıra cihazda 8 GB RAM bulunuyor. Ayrıca 256 GB ve 512 GB depolama seçenekleri de cihazdaki yerini alıyor.

Tüm bu özellikler cihazın performans olarak son derece sorunsuz bir deneyim yaşatacağını gösterir nitelikte. Sonuçlarını henüz göremesek de aynı güçte bir kamerası olduğunu da belirtmekte fayda var.

huawei-p50-tanitim-tarihi
Huawei P50 Serisi Tanıtım Afişi

Arka tarafta bizleri dörtlü bir düzenek karşılıyor. Ana kamera 50MP çözünürlüğe sahip. Ayrıca bu kamerada optik görüntü sabitleme desteği de mevcut. Bu kamerayı destekleyen 40MP çözünürlüğünde bir ToF sensörü de cihazda yer alıyor. Sensörü, Mini LiDAR olarak da ifade etmek mümkün.

Bu ikilinin yanı sıra 13MP çözünürlüğünde bir ultra geniş açılı kamera ve 64MP çözünürlüğünde başka bir kamera da Huawei P50 Pro 4G’de yer alıyor. Üstelik 64MP bu kamera 3.5 kat optik zoom ve 100 kat dijital zoom desteğine sahip. Cihazın ön tarafında ise 13MP çözünürlüğünde bir kamera yer alıyor.

Bataryasına bakacak olursak bizleri 4360 mAh kapasiteye sahip bir pil karşılıyor. Üstelik bu pil, kablolu 66W ve kablosuz 50W hızlı şarj desteğine sahip. Bunun haricinde cihazda ekrana gömülü parmak izi, IP68 sertifikası, stereo hoparlör gibi özellikler de mevcut. İşletim sisteminin ise HarmonyOS olacağını tahmin etmek güç değil.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.