HUAWEI MateBook 13 R7 Türkiye’de Ön Satışa Çıktı

Teknoloji devi Huawei, akıllı telefon sektörü dışında da yeni ürünler geliştirmeye devam ediyor. Şirket, bilindiği üzere son zamanlarda laptop sektörüne de büyük ilgi göstermeye başladı. Bu kapsamda da Huawei, MateBook serisiyle ürettiği laptopları kullanıcılarıyla buluşturuyor. Şirket, ürettiği laptopların çoğunu Türkiye’de de satışa sunuyor. Huawei şimdi de MateBook 13 R7 modelini Türkiye’de ön satışa çıkarttı.

Hem tasarımı hem de donanımıyla dikkat çeken laptop, kullanıcılarını oldukça memnun edecek diyebiliriz.

Huawei MateBook 13 R7 Özellikleri

Şirket, MateBook serisinde genellikle sade tasarımlar kullanmayı tercih ediyor. Bu doğrultuda MateBook 13 R7 de sade fakat şık bir tasarıma sahip. 357,8 × 229,9 × 16,9 mm boyutlara sahip olan laptop, kolay taşınabilirliği ile kullanıcılarını memnun edecektir.

Laptop, ekran kısmında oldukça iddialı. Çünkü laptopta 3:2 IPS panele sahip 2160 x 1440 çözünürlük desteği sunan bir ekran mevcut. Ayrıca şirket, FullView teknolojisini ultra ince bir çerçeveyle entegre ettiklerini belirtiyor. Bunun dışında ekranda parlama önleyici özelliğine ve TÜV Rheinland sertifikasına sahip. Bu sertifika, laptopun ekranının mavi ışığı önemli ölçüde azalttığını gösteriyor.

Bunun dışında bilindiği üzere Huawei, çoğu laptop modelinin güç düğmesi üzerine bir parmak izi okuyucusu yerleştiriyor. Şirket, bu modelde de güç düğmesi üzerine parmak izi okuyucu yerleştirdi. Böylece kullanıcılar, laptopu tek bir dokunuşla kolayca açabilecekler.

Huawei, donanım kısmında da kullanıcılarını memnun edecek diyebiliriz. Laptopun işlemci kısmında AMD Ryzen 7 3700U kullanmayı tercih ediyor. Bunun dışında laptopta 16 GB DDR4 RAM ve 512 GB SSD bulunuyor. Ekran kartı kısmında ise Radeon RX Vega 10 dahili ekran kartı mevcut.

Huawei MateBook 13 R7 Özellikleri

Şirket, laptopta Huawei Shark Fin Fan 2.0 sistemini kullanıyor. Böylece MateBook 13 R7 kullanıcıları, laptopu günlük işleri için kullanabilecekleri gibi oyun da oynayabilecekler. Ayrıca Huawei, laptopun çok ısınmasını önleyecek bir sistem geliştirdiklerini belirtiyor. Laptop şarjdayken belirli bir ısı miktarını geçtiğinde sistem otomatik olarak şarj işlemini durduracak.

Laptopta Huawei Share özelliği bulunuyor. Şirket, böylece laptop kullanıcılarının akıllı telefonları ile daha kolay bağlantı kurmalarına olanak sağlayacak. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde sürükle bırak başta olmak üzere birçok işleme kolayca erişebilecekler.

Huawei, hem donanımıyla hem tasarımıyla kullanıcılarını etkileyecek olan MateBook 13 R7 modelini Türkiye’de online mağazasında ön satışa sundu. Şirket, laptopun satış fiyatını 8.499 TL olarak belirledi. Laptopu satın alan kullanıcılar ayrıca 1.399 TL değerindeki HUAWEI Display
23.8 monitör ile 349 TL değerindeki HUAWEI MateDock 2’ye de sahip olacaklar.

Sizler Huawei MateBook 13 R7 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.