Huawei Mate V Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı!

Huawei’nin uzum zamandır geliştirmekte olduğu yeni katlanır telefonu Huawei Mate V için tanıtım tarihi verildi. İddialara göre Huawei Mate V oldukça kısa bir süre içinde tanıtılacak! Daha önceki iddialar 2022 yılını gösterse de ortaya çıkan yeni bilgiler Huawei Mate V tanıtım tarihi için 23 Aralık 2021’i vurguluyor.

Dünyanın en önemli teknoloji üreticilerinden birisi olan Huawei, bu ayın sonlarına doğru yeni ürünlerini tanıtacağı bir etkinlik düzenleyecek. Bu ürünler arasında televizyonlar, bilgisayarlar, aksesuarlar ve daha birçok cihaz yer alacak. Ancak son bilgilere göre etkinliğin ana ürünlerinden birisi de yeni Huawei Mate V olacak.

Bu cihaz Huawei tarafından geliştirilen ilk katlanabilir telefon değil. Şirket daha önce de Huawei Mate XS ve Mate X2 ile kullanıcılarının karşısına çıkmıştı. Ancak bu üründe farklı bir durum söz konusu. Çünkü Huawei Mate V, Galaxy Flip modelleri gibi bir katlanma noktasına sahip.

Huawei’nin daha önce üretmiş olduğu katlanır model Galaxy Fold modelleri gibi bir tasarıma sahipti. Fakat Huawei, yeni Mate V modelinde bu durumu değiştirmek istemiş gibi gözüküyor. Bu nedenle cihazın kapaklı bir telefon tasarımına sahip olduğunu belirtmek gerek.

Huawei Mate V Özellikleri Henüz Belli Değil

Günümüzde birçok cihazın sızıntısı, ürünün tanıtımından çok daha önce kullanıcılar ile paylaşılıyor. Ancak eğer iddialar doğruysa Huawei, Mate V cihazını oldukça iyi korumuş demek yanlış olmayacaktır. Çünkü, ürün hakkında neredeyse hiçbir bilgi güçlü iddia ortaya çıkmadı.

huawei-mate-v-tanitim-tarihi

Yalnızca cihazın menteşe sistemi hakkında bazı bilgiler kullanıcılarla buluştu. İddialara göre Huawei Mate V, çok daha gelişmiş bir menteşe tasarımına sahip olacak. Katlanabilir telefonlardaki en önemli unsurlardan birisi olan menteşe, cihazın tüm deneyimini değiştirecektir.

Üstelik cihaz hakkında ortaya çıkan yeni bilgiler bununla da sınırlı değil. Paylaşılan bilgilere göre cihazda esnek yapılı özel bir ısı borusu da yer alacak. Ancak bu parçanın cihazda kullanılacağı konusunda henüz kesin bir kanıt yok. Ayrıca, tüm bu bilgilerin yalnızca iddia olduğunu belirtmekte fayda var.

Henüz şirketten resmi bir doğrulama ya da bilgi gelmediğini ifade edelim. Ancak 23 Aralık tarihinde bir etkinlik gerçekleştirecekse Huawei önümüzdeki günlerde bir duyuru yapacaktır. Galaxy Flip için oldukça güçlü bir rakip olacağı tahmin edilen Mate V’in özellikleri hakkında yeni bilgiler de ilerleyen dönemde karşımıza çıkacaktır.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.