Huawei Mate 50 Serisi için Dikkat Çeken İddia!

Yılın bu zaman diliminde yeni Huawei telefonlar genellikle karşımıza çıkıyor. Fakat ABD hükümeti tarafından karşılarına çıkarılan engellerden dolayı Huawei lansman konusunda sıkıntılar yaşıyor. İşte bu nedenle söylentilere göre Huawei Mate 50 serisi için yeni ürünlerin ertelendiği yönünde iddialar gündeme geliyor.

Şanssızlıklar Huawei’nin Peşini Bırakmıyor!

Aslında 2021 yılı sonunda Samsung’u bile geçmesi beklenen Huawei, Donald Trump’ın başkanlık döneminde sıkıntılı günler geçirmeye başlamıştı. Huawei’ye uyguladığı yaptırımlar sonucunda firma zor günler yaşamaya başlamıştı.

Daha sonrasında şansı yaver gitmeyen Huawei bir de çip konusunda COVID-19 kaynaklı sıkıntılar yaşamıştı. Üstelik, bu hala devam ediyor. Sırf bu nedenle P50 serisinin tanıtımını ertelemek zorunda kalmıştı. Söylentilere göre acı haber Mate 50 serisini de vurdu.

Daha önceki yıllarda şirket, P serisi telefonlarını mart-nisan aylarında tanıtıyordu. Şu an için bile bu 3 aylık gecikmeden Mate 50 serisi de dolaylı olarak etkilendi.

huawei mate 50 serisi

Huawei Şimdi Ne Yapacak?

Çin’den gelen yeni bir rapora göre göre Huawei bu aksaklıklardan dolayı bu sene içerisinde Mate 50 serisi telefonlarını tanıtmayı düşünmüyor. Muhtemel olarak takvimler 2022’yi gösterdiğinde yeni Mate 50 serisi için bir tanıtım etkinliği karşımıza çıkacak gibi gözüküyor.

P50 serisi için de tanıtımın şimdilik bu yılın ikinci yarısında olacağı tahmin ediliyor. Yani Huawei elindeki tüm sınırlı kaynaklarını önce P50 serisi için kullanacak. Şirket HarmonyOS etkinliğinde yeni telefonun bir ön gösterimini de gerçekleştirmişti.

İlk Mate serisi telefonlar 2013 yılında tanıtıldığından beri hiç böyle bir erteleme söz konusu olmamıştı. Özellikle son birkaç yıl içerisinde gündeme gelen bu sorunlardan kaynaklı Huawei ciddi bir tedarik sorunu yaşıyor. Üstelik bu durum diğer şirketleri de etkiliyor.

Huawei’nin son yıllarda çıkartmış olduğu amiral gemisi kategorisindeki bütün cihazlar genelde olağanüstü olmuştur. Huawei’nin yaşamış olduğu bu sıkıntılar doğal olarak sadece kendilerini değil, ürünlerini bekleyen alıcıları da etkiliyor.

Yani artık kaybeden sadece Huawei değil tüm tüketiciler. Çünkü daha iyi cihazlara kavuşmak için daha uzun süre beklemek zorunda kalıyorlar. Fakat şu anda piyasada birçok akıllı telefon mevcut. Bunların arasından en iyilerini seçmek ise tüm kullanıcıların isteği.

Huawei’nin yeni Mate serisi için bir süre daha bekleyeceğiz gibi gözüküyor. Bu bekleyişin ardından nasıl bir ürün ortaya çıkacağı ise merak konusu. Konuyla ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!