Huawei ile Dailymotion Arasındaki Önemli İş Birliği

Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Çin teknoloji devi Huawei ile popüler video paylaşım platformlarından olan Dailymotion iş birliği yaptığını duyurdu. Bu iş birliği kapsamında Huawei cihazlarında YouTube yerine Dailymotion kullanılmaya başlanacak.

ABD ve Çin arasındaki ticari savaşların bir yansıması olarak Huawei’in yeni cihazlarında Google servisleri kaldırıldı. Bunun sonucunda Google servisleri yerine Huawei Mobil Servisleri (HMS) yer almaya başladı. Cihazlarda uygulama indirmek isteyen kullanıcılar Google Play Store yerine AppGallery kullanmaya başladılar. Aynı şekilde, Huawei Google’a karşı hamle yaparak Yandex ile anlaştığının haberini sizler ile paylaşmıştık.

Huawei kullanıcıları cihazlarından YouTube’a erişim sağlayabiliyorlar fakat AppGallery kullanarak bu uygulamayı indirmeleri mümkün değil. Huawei ile Dailymotion iş birliği sonucunda, Google servislerinden biri olan YouTube’un yerini artık Dailymotion alacak. Huawei Video içine dahil edilmesi planlanan Dailymotion’ın bu cihazların ana uygulamalarından biri olacağı düşünülüyor.

Huawei ile Dailymotion iş birliği yaptı.

Huawei Video, yapılan anlaşmanın bir parçası olarak Dailymotion API’si aracılığıyla uluslararası ve yerel içerikleri gruplandıran büyük bir video kütüphanesine sahip olacak. Dailymotion’ın video alt yapısını kullanacak olan Huawei Video, uluslararası ve yerel video içeriklerine erişim sağlayarak Avrupa’nın birçok yerinden izleyiciye ulaşmayı hedefliyor. Routers‘ın haberine göre, Çin telekom devi Huawei, Avrupa’da ilk olarak Fransa’daki etkinliğini arttırmayı istediğini söyledi. Bunun nedeni ABD’nin Huawei cihazlarının Pekin tarafından casusluk yapmak için kullanabileceği suçlamalarını boşa çıkarmak ve dünya çapındaki endişeleri azaltmak.

“Huawei ile iş birliği yapmaktan gurur duyuyoruz”

Popüler video platformu olan Dailymotion’da içerik yöneticisi olarak çalışan Stéphane Godin, “Tüm değerli partnerlerimiz sayesinde Dailymotion, yayıncılara çok sayıda içerik ve çalma listesi dağıtabiliyor. Tüm içerik kataloglarımızı yeni değerli izleyicilere ulaştırmak için Huawei ile iş birliği yapmaktan gurur duyuyoruz” dedi.Huawei Tüketici İş Grubu mobil servislerinden sorumlu başkan yardımcısı Jervis Su açıklama yaptı: “Huawei Video hizmetimizi sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu hizmet sayesinde dünyanın dört bir yanındaki insanlar Dailymotion’ın da dahil olduğu partnerlerimiz aracılığıyla binlerce video ve filmi her zaman her yerden kolayca bulabilirler. Tüketicilere daha fazla seçenek sunmayı hedefliyoruz. Ayrıca, umuyoruz ki yaşanan bu zorlu zamanda insanların yaşamlarına az da olsa neşe getirebiliriz.”

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

linux işletim sistemi

Linux İşletim Sistemi Nedir?

Linux işletim sistemi, yazılım geliştirmek için en iyi işletim sistemlerinden birisi olarak görülüyor. “Yazılım geliştirme için mükemmel bir işletim sistemi var mı?”

uzay kirliliği nedir

Uzay Kirliliği Nedir? Büyüyen Tehlike

Uzay kirliliği nedir? Gezegenimiz, her gün dünyanın dört bir yanındaki insanlara İnternet bağlantısı, cep telefonu verileri, GPS konum hizmetleri, hava durumu güncellemeleri,

Bizi Takip Edin!

Yorum yapın