Hot Wheels Unleashed 60’tan Fazla Araçla Geliyor

Hot Wheels Unleashed oyunu eylül ayında raflardaki yerini alıyor. Beraberinde de 60’tan fazla yeni araçla geliyor. İçlerinde öyle arabalar var ki sizi adeta geçmişe götürecek!

Çocukluğunda Hot Wheels’i sevenler ve koleksiyonunu yapanlar için güzel haberler geliyor. Hot Wheels Unleashed Eylül 2021’de piyasaya çıkıyor. Üstelik sadece PC için değil, tüm platformlara geliyor! Çocukluğuna geri dönmek ve Hot Wheels heyecanını yeniden yaşamak isteyenlerin önünde sabretmeleri gereken iki ay var.

Gelelim oyun içerisinde yer alacak olan araçlara. Hemen standart araçlar aklınıza gelmesin. Yayınlanan fragmanda Knightrider’dan tanıdığımız KITT (bilmeyenler Cem Yılmaz’ın “Alırım anahtarını” dediği reklamdan hatırlayabilirler), Batman’in kullandığı Batmobile aracı ya da Geleceğe Dönüş filmindeki efsanevi araç The Delorean’ı rahatlıkla görebilirsiniz.

Hatta Ninja Kaplumbağaların kullandığı The Party Wagon ismindeki minibüsü bile! İşte bu tarz ikonik araçlar oyunun içerisinde olacak.

Gerçek Hayattan Tanıdığımız Arabalar da Var

Sadece filmlerden, dizilerden bildiğimiz araçlar yok tabii ki. Bunun yanında gerçek hayattan tanıdığımız arabalar da mevcut. Örneğin Audi R8 Spyder, Audi Sport Quattro, ’55 Chevy, Copo Camaro, ’71 El Camino, ’69 Dodge Charger Daytona.

Hatta RAM 1500 Rebel, FIAT 500, ’32 Ford ile pisti yırtmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Bunların yanı sıra 1956 Ford Truck, 2018 Ford Mustang GT, Humvee, Honda S2000 ve 2020 Koenigsegg Jesko gibi araçları da görmek mümkün.

Hot Wheels Unleashed oyununda kendi araçlarınızı geliştirme imkanınız da olacak. Kendi yarışçılarınızı geliştirmek için elde ettiğiniz arabaları toplamak ve parçalarına ayırmakla görevlendirileceksiniz. Bu sayede araçlarınızı geliştirmeniz mümkün olacak.

Oyun şu an için Steam’de yayınlandı fakat satışa henüz açılmadı. En azından Türkiye için durum şimdilik bu şekilde. Çünkü yurt dışında satın alımlara açıldı ve ön siparişler için 49.99 dolarlık bir fiyat etiketi konuldu. İlerleyen günlerde de ülkemiz için satışa açılacaktır.

Oyunun çıkış tarihi 30 Eylül 2021 olarak gözüküyor. Şu an için bir erteleme kararı da beklenmiyor. Oyuna ait sistem gereksinimlerini aşağıda görebilirsiniz. Listelenen sistem gereksinimlerine bakacak olursak orta kaliteli bilgisayarlarda yüksek ayarlar dahilinde oynanabilecek gibi gözükmüyor. Depolama içerisinde ne kadar bir alan kapladığı da henüz belirtilmemiş.

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 8.1 64-Bit ya da daha iyisiİşletim Sistemi: Windows 8.1 64-Bit ya da daha iyisi
İşlemci: Intel Core i5-2500K / AMD FX-6350İşlemci: Intel Core i7-5820K / AMD Ryzen 5 2600
Bellek: 8 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GTX 960 / GeForce GTX 1050Ekran Kartı: GeForce GTX 1060 / Radeon RX 580
DirectX: Sürüm 11DirectX: Sürüm 11

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!