Honor 50 Görüntüleri Resmi Olarak Paylaşıldı

Çin merkezli teknoloji devi Honor, 16 Haziran’da yeni telefon serisi Honor 50’yi tanıtmayı planlıyor. Telefonun özellikle tasarımıyla alakalı birçok iddia ortalıkta dolaşıyordu. Şirket, tanıtımdan önce paylaştığı Honor 50 görüntüleri ile bazı iddiaları doğruladı.

Honor 50’nin arka panelinin görüntüsünü paylaşan şirket, özellikle kamerasıyla öne çıkan bir seriyi tanıtacak gibi gözüküyor.

Telefonun Arkasında İki Daire Kamera Mevcut

Honor, bilindiği gibi genellikle fiyat/performans cihazları üretiyor. Şirketin neredeyse ürettiği her cihazda kamera performansı öne çıkıyor. Çünkü Honor, cihazların özellikle kamera performansı ile rakiplerinin önüne geçmesini hedefliyor.

Honor 50 serisi de bu görüşle tasarlanmış gibi duruyor. Çünkü şirket tarafından paylaşılan Honor 50 görüntüleri, insanlara kamera tasarımı hakkında bilgi vermek amacıyla ortaya çıkıyor.

Paylaşılan görsellerdeki telefonlarda toplam dört arka kamera mevcut. Şirket, dört kamerayı 2 dairesel alana sığdırmış. Dairelerden birinde büyük lensiyle ana kamera mevcut. Diğer dairede ise üç tane lens var.

Honor 50 Görüntüsü

Geçtiğimiz günlerde yapılan tahminlere göre serinin bu şekil bir kapağa sahip olacağı tahmin ediliyordu. O yüzden Honor tarafından paylaşılan görseller hayranlarını pek şaşırtmadı. Ancak, cihazların donanımlarıyla alakalı net bilgiler henüz paylaşılmadı.

İddialara göre Honor 50 ve Honor 50 Pro modellerinde Snapdragon 778G işlemci mevcut olacak. Bunu dışında Honor 50 Pro+ modelinde ise Snapdragon 888’in olacağı tahmin ediliyor.

Ayrıca söylenenlere göre, Honor 50 Pro+ modelinde 120Hz bir ekran olacak. Bu yüzden Honor 50 Pro+ şimdiden Honor hayranlarının ilgisini çekmeyi başardı.

Honor, yeni serisi ile piyasada adından söz ettirmek istiyor. Bu yüzden de özellikle Honor 50 Pro+ modeli donanım anlamında güçlü olacaktır. Ancak, tahmin edilen donanım özelliklerine göre Honor 50 modeli, büyük bir ihtimalle orta seviye telefon kullanıcılarına hitap edecek.

Şirket, geçtiğimiz haftalarda Android lisanslarının bulunduğunu açıklamıştı. Bu yüzden de Honor 50 serisinin Google hizmetlerine de sahip olacak.

Serinin satış fiyatıyla alakalı bilgiler henüz açıklanmadı. Ancak Honor’un çoğu cihazının fiyat/performans ürünü olduğunu düşünürsek Honor 50 serisi de o şekilde olacaktır. Tabii ki bunların hepsi şimdilik iddia ve tahminlerden ibaret.

Honor 50 serisiyle alakalı net bilgilere 16 Haziran’da şirket tarafından yapılacak tanıtımla ulaşacağız. Merakla beklenen bu tarihte yeni Honor 50 serisinin kamera performansını da resmi olarak göreceğiz.

Sizlerin Honor 50 serisinden beklentileriniz neler? Paylaşılan Honor 50 görüntüleri sizleri tatmin etti mi? Konuyla ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.