Honor 50 Tanıtım Tarihi Açıklandı! Çok Yakında Geliyor

Çin merkezli teknoloji şirketi Honor, yeni telefon serisi olan Honor 50 modellerinin resmi tanıtım tarihini açıkladı. Şirket tarafından Weibo isimli Çin sosyal medya sitesinde yapılan açıklamaya göre Honor 50 serisi 16 Haziran’da tanıtılacak.

Nisan ayından beri Honor 50 serisiyle alakalı birçok iddia ortaya çıktı. Önce serinin tasarımıyla alakalı bazı iddialar, daha sonra da donanımıyla alakalı bazı iddialar karşımıza çıkmıştı.

Hatta geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddialara göre Honor 50 serisinin bazı modellerinde Snapdragon 775G adlı işlemci kullanılacaktı. Ancak yeni gelen bilgilerle bu iddialar geçerliliğini kaybetti gibi duruyor.

Honor 50 Serisi 16 Haziran’da Tanıtılacak

Çok yakında tanıtılacak olan Honor 50 serisinin donanım bilgileriyle alakalı net bilgileri henüz paylaşılmadı. Ancak şirket kaynakları tarafından, Honor 50 ve Honor 50 Pro modellerinde Snapdragon 778G işlemci bulunacağı doğrulandı.

Bunun dışında iddialara göre Honor 50 Pro+ modelinde de Snapdragon 888 işlemci mevcut olacak.

Cihazların donanımlarıyla alakalı başka doğrulanan bilgi bulunmuyor. Ancak söylenenlere göre şirket, Honor 50 ve Honor 50 Pro ile orta düzey telefon kullanıcılarına hitap edecek.

Honor 50 Pro+ modelinin ise üst düzey kullanıcılara uygun olacağı tahmin ediliyor. Çünkü bu modelde 6.79 inç 120Hz bir ekranın bulunacağı iddia ediliyor.

Bunun dışında cihazda 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı yer alacak gibi gözüküyor. Telefonun batarya kısmında ise 4.400 mAh gücünde bir pil bulunması muhtemel.

Honor 50 Serisi 16 Haziranda Tanıtılacak

Serinin kamera özellikleriyle alakalı net bilgiler bulunmuyor. Ancak bilindiği gibi Honor, ürettiği telefonlarda kamera kısmına önem veriyor. Bunun dışında Honor tarafından yapılan duyuruda Honor 50 serisinin kamera gücüne vurgu yapılıyor. Bu yüzden serinin, kamerası ile kullanıcılarını etkileme ihtimali oldukça yüksek.

Seriyle alakalı en sevindirici haber ise Android lisansı ile gelecek olması. Honor kaynaklar tarafından doğrulanan habere göre yeni Honor cihazları, Android lisansı ile satışa sunulacaklar.

Şimdilik cihazlarla alakalı kullanıcıların aklında birçok soru işareti mevcut. Fakat Honor 50 serisinin tanıtım tarihi oldukça yakın. Bu yüzden kısa bir süre sonra seriyle alakalı tüm bilgileri öğreneceğiz.

Her ne kadar iddialardan ibaret olsa da serinin özellikleriyle ses getireceğini söyleyebiliriz. Honor’ın satış politikası gereği cihazların satış fiyatları rakip cihazlara göre daha uygun oluyor. Bu yüzden güçlü donanımlı ve uygun fiyatlı bir Honor 50 serisi, büyük ilgi görecektir.

Sizlerin Honor 50 serisinden beklentileriniz neler? Sizce şirket, beklentileri karşılayacak telefon modelleri tanıtacak mı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.