Hisense, 4K Çok Renkli Projeksiyon Cihazını Tanıttı!

Çinli teknoloji üreticilerinden Hisense, çeşitli ürünler üzerinde çalışmalar yapmaya devam ediyor. Şirket, Asya pazarında ürettiği beyaz eşya ve küçük ev aletleriyle ön plana çıkıyor. Ancak Hisense, bunlar dışında farklı alanlarda da araştırmalar yapıyor. Bu araştırmalardan birisi de projeksiyon cihazı üzerine oldu. Hisense, yaptığı yeni bir etkinlikle dünyanın ilk 4K çok renkli projeksiyon cihazını tanıttı!

Hisense, yaptığı etkinlikte cihazın özelliklerini detaylı bir şekilde tanıttı. Projeksiyon cihazının özellikleri incelendiğinde Hisense, projeksiyon cihazı pazarında yeni bir çağ açabilir. Çünkü tanıtılan cihaz, sahip olduğu bazı özelliklerle dünyada bir ilk olmayı başardı.

Bundan dolayı tanıtılan projeksiyon cihazı, şimdiden teknoloji meraklılarını heyecanlandırmayı başardı!

Hisense, Dünyanın İlk 4K Çok Renkli Projeksiyon Cihazını Tanıttı!

Çinli teknoloji şirketi, yaptığı bir etkinlikle Vidda C1 model projeksiyon cihazını tanıttı. Cihaz, sahip olduğu özelliklerle adından oldukça fazla söz ettirecek diyebiliriz. Çünkü Vidda C1, %202’ye kadar ulaşabilen renk gamı performansı ile geliyor. Bu değer de projeksiyon cihazının renk doğruluğu konusunda oldukça iddialı olmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra Vidda C1, 240 Hz yenileme hızıyla çalışacak. Böylece Hisense, projeksiyon cihazında yüksek kalitede görüntüler sunmayı hedefliyor.

Şirket, geliştirdiği projeksiyon cihazında görüntü kalitesi kadar donanım gücü konusunda da iddialı. Vidda C1, MediaTek MT9669 ile kullanıcılarıyla buluşacak. Bunun yanı sıra projeksiyon cihazında 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı yer alacak. Bu donanımlar da kullanıcıların projeksiyon cihazından yeterli bir performans almalarını sağlayacaktır.

Hisense, Dünyanın İlk 4K Çok Renkli Projeksiyon Cihazını Tanıttı

Vidda C1, sensör konusunda da adından söz ettirecek. Çünkü cihazda CMOS ve ToF sensörleri mevcut. Bu sensörler, yapay zeka kullanımından görüntü kalitesini arttırmaya kadar birçok noktada kullanıcılarına avantaj sağlayacak. Ayrıca projeksiyon cihazında yerleşik stereo hoparlör yer alıyor. Şirket, bu hoparlörü Dolby Atmos ile güçlendiriyor.

Hisense, geliştirilen hoparlörün geniş kitlelere hitap etmesini istiyor. Bundan dolayı projeksiyon, 80-150 inç arasında başarılı bir performans gösteriyor. Bu aralık, projeksiyon cihazı yardımıyla dileyen kişilerin oyun oynamasını dileyen kişilerin de içerik izlemesini sağlamaktadır. Bundan dolayı dünyanın ilk 4K çok renkli projeksiyon cihazı olan Vidda C1, kullanım alanı olarak da kullanıcılarını memnun etmeyi başaracak.

Yapılan tanıtımda Hisense, cihazın 15 Haziran’dan itibaren satışa sunulacağını açıkladı. Şirket, cihazın satış fiyatını 1050 Dolar olarak belirtti. Bunun yanı sıra Hisense, projeksiyon cihazının hangi ülkelerde satışa sunulacağını net bir şekilde paylaşmadı.

Kaynak: https://www.gizmochina.com/2022/05/31/hisense-worlds-first-4k-multicolour-screen-projector-vidda-c1/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.