Hepsiburada İndirim: Lenovo IdeaPad

Lenovo IdeaPad L3-15IML dizüstü bilgisayar, Hepsiburada üzerinden indirim ile satılıyor. Bir bilgisayar arıyor ancak güncel döviz kuru artışı yüzünden istediğiniz bilgisayarı bulamıyorsanız, bu ürüne göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Lenovo IdeaPad L3-15IML, 15,6 inç genişliğinde bir ekrana boyutuna sahip. Cihazın ağırlığı ise yaklaşık olarak 2,2 kilogram.

Bilgisayarda Intel Core i5 10210U işlemci yer alıyor. Cihazın temel işlemci hızı ise 1,6 GHz. Bunun yanında üründe 8 GB’lık bir RAM bulunuyor. Cihazın kullandığı RAM tipi DDR4, bellek hızı ise 2666 MHz olarak belirtiliyor.

Lenovo IdeaPad L3-15IML modelinde ekran kartı olarak Nvidia GeForce MX130 tercih ediliyor. Ekran kartının belleği 2 GB, bellek tipi ise GDDR5 olarak sunuluyor. Cihazın ekran çözünürlüğü ise 1920×1080 olarak ifade ediliyor. Ayrıca Lenovo IdeaPad L3-15IML, parlama önleyici TN ekran kullanıyor.

Cihazın depolamasına geçtiğimizde ise bizleri SSD karşılıyor. Üründeki depolama kapasitesi ise 512 GB olarak belirtiliyor. SSD sayesinde ürünün hızı da oldukça artış gösteriyor. Üstelik 512 GB SSD çoğu kullanıcının ihtiyacını karşılayacak bir alan gibi gözüküyor.

Üründe herhangi bir işletim sistemi yer almıyor. Freedos olarak gelen ürünün içine Windows veya Linux gibi bir işletim sistemi kurmak alıcının sorumluluğunda.

Üründe kablosuz bağlantı için Wi-Fi ve Bluetooth 5.0 yer alıyor. Ayrıca ürünün kasasında iki adet Type-A USB 3.1, bir adet Type-C USB 3.1 ve HDMI girişi yer alıyor. Bunlara ek olarak cihazda bir DVD optik sürücüsü de bulunuyor. Cihazın pil ömrünün ise günlük kullanımda 6 saat üzerinde, 36 Wh kullanımda ise 11 saatlik bir performans gösterdiği ifade ediliyor.

hepsiburada-indirim-lenovo-ideapad

Kimlere Öneriyoruz?

Ürün güçlü donanımı ile ev kullanıcılarına, öğrencilere ve Autocad gibi programlar kullanmayan ya da çok yüksek sistem gereksinimi istemeyen programlar kullanacak çalışanlara hitap ediyor.

Cihazın içinde yer alan 512 GB SSD hem hızı hem de geniş depolama alanı ile kullanıcıları oldukça tatmin ediyor. Ayrıca 8 GB bellek de günümüz şartları için gayet yeterli bir kapasite. Cihazda bulunan Nvidia GeForce MX130 ekran kartı ise, aynı şekilde, çok yüksek donanım istemeyen oyunları kolaylıkla kaldırıyor.

Cihazda Dolby Audio desteği ve FHD ekran bulunması film ve dizi izleme keyfini oldukça artırıyor.

Ürünün olumsuz sayabileceğimiz tek özelliği, işletim sistemine sahip olmaması. Ancak cihazda işletim sistemi yer almaması ücretin bir hayli düşük olmasını da sağlamış. Bu neden tam olarak olumsuz demenin doğru olmayacağını düşünüyoruz.

Lenovo IdeaPad L3-15IML dizüstü bilgisayar, Hepsiburada üzerinden yüksek bir indirim ile, 9.299 TL yerine 6.999 TL’ye satılıyor. İndirimin ne kadar süreceği bilinmiyor. Oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden bu bilgisayara bir göz atın deriz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.

“Hepsiburada İndirim: Lenovo IdeaPad” üzerine 2 yorum

    • Merhabalar,

      Ürün linki yazımızda mevcut. 🙂 Fiyatın belirtildiği cümleden linke ulaşabilirsiniz.

Yorumlar kapalı.