GTA V için Xbox Game Pass’e Veda Vakti

GTA V zengin Xbox Game Pass kütüphanesinden kaldırılıyor! Yaklaşık 4 aydır Xbox Game Pass’te yer alan GTA V neden ve ne zaman kaldırılıyor?

GTA V’in Nisan ayında Xbox Game Pass kütüphanesine eklendiğini görmüştük. Aradan yaklaşık 4 ay geçti ve Xbox Game Pass oyunu kütüphaneden kaldırma kararı aldı. Oyunu henüz oynamayanlar varsa üzülmesinler. “Yakında ayrılıyor” sekmesinde olan oyunlar 2 hafta daha kütüphanede duruyor. Yani hala oyunu ücretsiz bir şekilde oynamak için iki haftanız var.

Xbox Game Pass’in böyle bir karar almasının arkasındaki sebep tam olarak bilinmiyor. Fakat tahminler ücretsiz yükseltmelerin önüne geçmek yönünde. Çünkü Microsoft ve Rockstar firmaları daha önce 11 Kasım’da Grand Theft Auto V’in yeni nesil konsollar için bir yükseltme alacağını açıklamıştı.

Rockstar’ın yaptığı açıklamada, “Grand Theft Auto V’in yeni nesil sürümleri, en son donanımdan tam olarak yararlanmak için bir dizi teknik iyileştirme, görsel yükseltme ve performans geliştirmesi içerecek ve oyunu her zamankinden daha güzel ve daha duyarlı hale getirecek.” dedi.

İki firma da bu yükseltmelerin ücretsiz olmasını istemediği için olsa gerek şimdilik oyun Xbox Game Pass kütüphanesinden ayrılıyor. Yine tahminlere göre yükseltmelerden sonra oyun tekrar Xbox Game Pass’e gelecek. Fakat kasım ayından sonra olması muhtemel gibi gözüküyor.

GTA V: Bitmek Bilmeyen Bir Macera

Grand Theft Auto V bir çok oyuncunun oynadığı bir oyun aslında. 8 yılı doldurmasına karşın hala daha aktif olarak oynanabiliyor. Hatta online versiyonuna gelen güncellemeler ile oyun daha da eğlenceli hale geliyor.

Grand Theft Auto V’in Xbox Game Pass’ten ayrılması bir çok kişiyi üzecek gibi gözüküyor. En çok da oyunu aktif olarak oynayanları. Kalan iki haftalık süre içerisinde oyunu oynayıp bitirmek şimdilik en iyi çözüm yolu gibi gözüküyor. Çünkü bir kez daha ne zaman ekleneceğine dair bir bilgi yok.

Eğer sizde Grand Theft Auto oyunlarını seviyorsanız sizler için hazırlamış olduğumuz “GTA Serisi Nereden Nereye Geldi?” isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz. Bu yazıda GTA serisinin ilk oyunundan son oyununa, hatta çıkması beklenen yeni oyununa dair bir çok ilginç bilgiyi öğrenebilirsiniz. Bu yazımızı okumak için burayı tıklamanız yeterli.

Peki siz Xbox Game Pass’i aktif olarak kullanıyor musunuz? Oynadığınız oyunları ve düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!