Google Takvim Yeni Özelliği ile Dikkat Çekiyor!

Pandemi dönemi ile dijital çözümler oldukça önem kazandı. Bunlardan biri olan Google Takvim yeni özelliği ile birlikte kullanıcılara farklı bir deneyim sunacak.

Hibrit kavramını günümüzde oldukça fazla duyuyoruz. Bu çalışma modeline göre şirketler verdikleri karara göre çalışanlarını ofiste ya da evde çalışma seçenekleri sunmakta. İşte tam da bu noktada bulunan kararsızlık ve koordinasyon eksikliğine dair Google Takvim yeni özelliğini duyurdu.

Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde sunulması planlanan özellik ile oluşturulan etkinliğe katılım tipinizi seçebileceksiniz. Kısaca özetlemek gerekirse oluşturulan bir özelliğin seçeneklerinde etkinliğe fiziksel ya da sanal bir ortamda katılma durumunuzu belirtebilirsiniz.

Bu sayede gerçekleşecek olan etkinlik ya da toplantıya katılım durumunuz önceden belirli olacak. Ancak sunulan bu özelliğin yalnızca Google Takvim uygulaması ile sınırlı. Yani kullandığınız diğer sanal takvim uygulamaları (örneğin Outlook gibi) ile bir senkronizasyon sunulması henüz söz konusu değil.

Bu tip karşımıza çıkan geliştirme ve kolaylıklar kullanıcılar için oldukça önemli. Bunun nedeni ise pandemi dönemi ile hayatımıza giren hibrit çalışma biçiminin gelecekte de kullanılmasının mümkün olması.

Google Takvim yeni özelliği ile 8 Temmuz’dan başlayarak önümüzdeki birkaç hafta içinde kademeli olarak karşımıza çıkacak.

Google-Takvim-LCV-ozelligi
Google Takvim’in yeni özelliğine ait ekran görüntüsü

Pandemi ve Çalışma Koşulları

Pandemi döneminde alıştığımız düzenin dışında çalışma biçimleri de hayatımıza girdi. Bu düzene göre ofislerde ve toplu ortamlarda çalışmalarda oldukça azalma gerçekleşti. Bu fiziksel çalışma ortamı ise bütünüyle sanal ortama taşındı. Bu taşınma, yanında bazı gereklilikleri ve ihtiyaçları getirdi.

Öncelikle internet ve donanım konusu oldukça ön plana çıktı. Çalışanlar dijital anlamda kendini daha da geliştirdi. Tüm bunlara ek olarak bir diğer önemli nokta da kullanılan platformlar. Zoom uygulaması özellikle ülkemizde oldukça hızlı bir şekilde popüler hale geldi.

Zoom’un yanında daha birçok uygulama da pandemi döneminde popülarite kazandı. Bu popülaritenin ardından oluşan rekabet ortamında uygulamalar farklı yenilikler ile öne çıkmayı hedefliyor.

Bu yeniliklerin kullanıcılara yansıması ise şu ana kadar oldukça olumlu. Şirketler kullanıcıların ihtiyaçlarını belirleyerek birçok yeniliği kullanıcıların hizmetine sunmakta.

Google Takvim’in sunduğu yeni özellik de yüksek katılımcı sayısına sahip olan etkinliklerde oldukça işlevsel bir seçenek. Önümüzdeki dönemde artan ihtiyaçlar doğrultusunda bu tip uygulamalarda çeşitli yenilikler görmemiz mümkün.

Sizler Google Takvim’in yeni özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.