Google Pixel Watch Fotoğrafları Ortaya Çıktı!

Son yılların en popüler teknolojik aksesuarlarından birisi şüphesiz akıllı saatler oluyor. Yeni sızıntılara göre Google da bir akıllı saat geliştirmekte. Hatta, Google Pixel Watch isimli akıllı saatin fotoğrafları da ortaya çıktı.

Apple, Samsung ve Huawei gibi büyük şirketlerin ürettiği akıllı saatler bu sektöre yön veriyor. Ancak tüm bu büyük şirketlerin yanında Google, herhangi bir şekilde akıllı saat üretimi yapmıyordu. Google, Pixel Watch isimli ürünü ile bu söyleme bir nokta koymaya karar vermiş gibi gözüküyor.

Ürünün fotoğraflarını ünlü araştırmacı Jon Prosser paylaştı. Ürünle ilgili ilk paylaşımı aylar öncesinden yapan Prosser, Google’ın resmi tanıtım görsellerini de kullanıcılara aktardı.

Daha öncesinde Rohan kod adıyla bilinen ürünün resmi ismi hakkında herhangi bir bilgi yoktu. Ancak son sızıntılar ürünün adının resmi olarak Google Pixel Watch olduğunu gösteriyor. Tanıtım görsellerinde yer alan ibareler Google Pixel Watch adını vurguluyor.

Önemli bir başka konu ise ürünün tasarımının nasıl olacağıydı. Birçok araştırmacı Google’ın köşeli yerine yuvarlak bir akıllı saat tercih ettiğini belirtiyordu. Ayrıca ürünün çerçevesiz bir yapıya sahip olacağı da ifade ediliyordu. Prosser tarafından paylaşılan görseller her iki bilgiyi de doğruluyor.

Görsel: FrontPageTech / Jon Prosser

Google’ın tanıtım amacıyla hazırladığı görselde yuvarlak ve çerçevesiz tasarım üstüne vurgu yapılıyor. Ayrıca donanım ve yazılım konusunda da birlik getirileceği de ifade ediliyor. Bunun anlamı Google’ın donanım için de kendi ürettiği bir çip kullanacak olabilir.

Apple Watch’a Rakip Olacak

Şimdiye kadar paylaşılan tüm bilgiler doğru gibi gözüküyor. Google Pixel Watch isimli saatin donanım özellikleri hakkında pek bilgi sahibi olmasak da tasarım konusunda akıllarda soru işareti bırakmayacak fotoğrafları kullanıcılara sızdırıldı.

Önemli iddialardan bir diğeri ise ürünün çıkış tarihi oluyor. Şu ana kadar aktarılan bilgilere göre Google Pixel Watch, 2022 yılının ilk çeyreğinde kullanıcılar ile buluşacak. Ürünün çıkış tarihinin bu kadar yakın olması çok yakında Google cephesinden konuyla ilgili bir açıklama duyacağımız anlamına geliyor olabilir.

google-pixel-watch-gorsel
Görsel: FrontPageTech / Jon Prosser

Ancak şimdilik ürünün yazılımı ve donanımı hakkında resmi hiçbir bilgi yok. Yalnızca sızdırılan fotoğrafta yer alan ifade Google’ın cihazda Wear OS kullandığını akıllara getiriyor. Fakat tüm bunların bir tahminden öteye gitmediğini belirtmekte fayda var. Kesin yargılara varmadan önce Google’ın resmi açıklamasını beklemek daha iyi olacaktır.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.