Google Pixel 7 Serisinin Kamera Özellikleri Sızdırıldı

Google’ın merakla beklenen Pixel 7 serisi hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. 2022 yılının dördüncü çeyreğinde piyasaya çıkacak cihaz hakkında en yeni bilgiler ise kameralar hakkında oluyor. Google Pixel 7 serisi kamera özellikleri ile dikkat çekecek gibi gözüküyor.

Google Pixel 7 serisi kapsamında iki farklı cihaz kullanıcıların karşısına çıkacak. Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’dan oluşan seri 2022 yılının son çeyreğinde çıkış gerçekleştirecek. Buna ek olarak katlanabilir ekranlı bir Pixel cihazının da piyasaya çıkacağı ifade ediliyor.

9to5Google tarafından yapılan habere göre Google’ın kamera uygulamasının yeni sürümü Pixel 7’ye ait birkaç detayı da ortaya çıkarıyor. Ayrıca gelecek sene piyasaya çıkacak olan yeni Pixel tabletin kamerasıyla ilgili de bazı bilgiler kendini gösteriyor. Bu detaylar ise Google Kamera uygulamasının kodları ile gün yüzüne çıkıyor.

Pixel 7 ve Pixel 7 Pro sürümlerinde çok büyük değişikliklerin olmadığı ifade ediliyor. Fakat ilerleyen zamanda bu durumun değişme ihtimali güncelliğini koruyor. Yine de kamera konusunda bir önceki seneden farklı bir donanım beklentisi olmadığı belirtiliyor.

Buna rağmen Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro cihazlarında önemli bir kamera detayı göze çarpıyor. Haberde belirtilene göre Pixel 7 serisindeki iki cihazın da ön kamerası 4K çözünürlüklü video kaydını destekleyecek. Bir önceki nesilde ise bu durumu sadece Pixel 6 Pro modelinde gördüğümüzü belirtmek gerek.

google-pixel-7-pro

Pixel Tablet Kamerası ile Beklenenin Altında Kalabilir

Google’ın yeni telefonları Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’nun yanı sıra bir başka cihazın detayları da kamera uygulamasının yeni sürümünde yer buluyor. Pixel serisi kapsamında sunulacağı düşünülen tablete ait bazı detaylar ortaya çıkıyor. Ancak bu detaylar birkaç özelliğin cihazda yer almadığını gösteriyor.

2023 yılında piyasaya çıkacağı tahmin edilen bu cihazın sahip olmayacağı özellikler arasında 4K 60 FPS video kaydı yer alıyor. Fakat bunun ötesinde tablette 4K video kaydının hiçbir şekilde olmaması da söz konusu. Yine de bu bilgilerin şimdilik birer tahmin olduğunu hatırlamakta fayda var.

Tablet hakkındaki bilgiler şimdilik oldukça sınırlı. Ancak tabletin tasarımı ile ilgili bir detayın bilindiği ifade ediliyor. 9to5Google’ın haberine göre Pixel tablet tek kameralı bir kurulum ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Ev tipi kullanım için üretildiği düşünülünce tek kamera ile piyasaya çıkması pek şaşırtıcı olmayacaktır. Fakat kesin bilgiler için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

Kaynak: https://9to5google.com/2022/06/28/pixel-7-tablet-google-camera/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.