Google One iOS ve Android Cihazlarda Ücretsiz Olacak

Google’ın bulut depolama hizmeti olan Google One iOS ve Android cihazlar için ücretsiz hizmet gösterecek. Sahip olduğunuz Google hesabı ile 2018’de başlatılan Google One uygulaması ile dosyalarınız ücretsiz olarak yedeklenebilecek. Bugün yapılan açıklamada Android cihazların dışında iOS için de ücretsiz sunulacak olan uygulama Apple kullanıcılarını sevindirdi.

Depolama yönetimi güncelleştirmeleri sayesinde de kullanıcılar artık dosya depolama yönetimini daha kolay yapabilecek. Ücretsiz kullanıma dahil edilen depolama yöneticisi ile kullanıcıların depolama alanına hangi kategorileri dahil edip etmeyeceği konusu çok kolay bir şekilde çözüme kavuşabilecek. Android için birkaç güne kullanıma sunulacağı duyurulan ücretsiz depolama hizmeti olan Google One, yakın bir zamanda iOS için de faaliyet göstermeye başlayacak. Google One’ın hangi ülkelerde kullanılabildiğine dair bir liste yayımlayan Google’ın listesinde Türkiye de bulunuyordu.

Google One aboneliğiniz olsa da olmasa da “depolama hizmeti” iki cihaz için de ücretsiz olarak sunulacak. Fazladan bir depolama ücreti ödemediğiniz durumlarda Google One depolama hizmeti için kullanıcılara 15GB’lık bir alan sunuyor. Bu alanda fotoğraflarınız, videolarınız ya da çeşitli belgelerinizi yedekleyip depolayabilirsiniz. Halihazırda iCloud gibi bir depolama hizmetine sahip olan Apple kullanıcıları için Google One gereksiz görülebilse de verdiği ücretsiz 15GB depolama alanı ile oldukça kullanışlı olacak.

Kullanıcılar, 15GB’lık depolama alanını yetersiz görürse Google One için aylık 2 Dolar ödeyerek bu alanı 100GB’a kadar genişletebilirler.

google one depolama hizmeti. google ve bulut

Google One Nedir?

Bugün iOS ve Android için ücretsiz yedekleme özelliği olacağı duyurulan Google One uygulaması, Gmail, Fotoğraflar ve Google Drive için kullanılabilen, kullanıcılarına fazladan depolama alanı sunan bir plandır.

Eğer kullanıcılar 15GB yerine 100GB’lık planı tercih ederlerse aylık 2 Dolara abonelik planlarını değiştirebilirler. Ücretli abonelikte depolama alanı artımının yanı sıra başka özellikler de kullanıcılar için sunuluyor. Bu özellikler arasında Google uzmanlarından alınabilen ek destekler ve aile paylaşımı seçenekleri bulunuyor. Aile paylaşımı seçeneği ile depolama hizmetini en fazla 5 aile üyesiyle paylaşabilirsiniz. Aile paylaşımına dahil ettiğiniz kullanıcılar için de 15GB’lık varsayılan depolamanın yanında 85GB’lık Google One depolama alanı sunulur. Dosyalarınız diğer aile üyeleri tarafından sizin izniniz olmadan görülemez.

Google One Depolama Hizmetinin Google Drive’dan Farkı Nedir?

  • Google One ile yapabilecekleriniz Drive’a göre daha avantajlı görülüyor. Google Drive’ın sunduğu depolama alanından daha fazlasına sahip olabilirsiniz.
  • Google hizmetlerinden daha fazla yararlanabilmek için ek avantajları ve özellikleri kullanabilirsiniz.
  • Sahip olduğunuz aboneliği Aile paylaşımı planıyla en fazla 5 aile üyesiyle paylaşabilirsiniz.
  • Google ürün ve hizmetleri ile ilgili her zaman Google uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.
  • Google Drive için mevcut olarak bir ek alan ödemesi yapıyorsanız Google One’a ayrıca bir ücret ödemeden geçebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Nev'i şahsına münhasır bir kalite kontrol elemanı