Google, Gboard için “Emojify” Özelliğini Geliştiriyor!

Google, mobil kullanıcıları için geliştirdiği Gboard adlı klavyeyle hizmet veriyor. Teknoloji devi, sanal klavye uygulamasını kullanıcılarına en iyi hizmeti vermek amacıyla sürekli güncel tutuyor. Güncel tutmanın yanı sıra Gboard, yeni özellikler alarak gün geçtikçe işlevsel olmayı başarıyor. Dolayısıyla uygulama, çoğu Android kullanıcısının göz bebeği diyebiliriz. Uygulama yakın zamanda “Özel Metin Stickerları” güncellemesi almıştı. Şimdi ise Google, Gboard uygulaması için geliştirdiği “Emojify” adlı bir yenilik ile karşımıza çıkıyor.

Yeni gelecek olan özellik, bir çeşit sihir değneği işlevi görebilecek diyebiliriz. Bu özellik, Gboard’ın üzerinde sağda bulunan sesli yazma ikonunun yerini alacak. “Emojify” özelliği, yazılan metinleri emojiye çevirecek. Şirket, metnin içindeki bütün bir yazıyı emojiye dönüştürmek için Emojify özelliğinin yeterli olmasını hedefliyor.

Özelliği deneme şansı olan bir kullanıcı, yorumlarını bir sosyal medya platformu üzerinden paylaştı. Kullanıcı, özelliğin yazılan mesaja göre emoji sunduğu söyledi. Emojify özelliğini kullanmak, tek tek manuel bir şekilde emoji seçmekten çok daha kullanışlı olacaktır diyebiliriz. Özellikle Gboard’ın yazılan metine göre yaptığı önerilerin zamanla gelişmesi, bu konuda büyük bir rol oynuyor.

Google, Gboard için Yeni Özellikler Geliştirmeye Devam Ediyor!

Yeni gelecek olan “Emojify” özelliği daha çok eğlenceli bir özellik olarak dikkat çekiyor. Yakın zamanda Google tarafından tanıtılan bir diğer özellik olan “Özel Metin Stickerları” için de aynı şeyi söyleyebiliriz. “Özel Metin Stickerları” özelliği, yazılan mesaja ve kullanılan emojilere göre devreye giren bir özellik olarak karşımıza çıkmıştı.

Bir diğer yeni Gboard özelliklerinden biriyse “Emoji Mutfağı” oluyor. Emoji Mutfağı ise kullanıcılarına iki emojinin birbiri ile karıştırılmış bir versiyonunu sunuyor. Dolayısıyla ortaya komik ve ilginç yeni emojiler çıkıyor. Google, yeni geliştirdiği özellikler ile birlikte kullanıcılarına emoji konusunda daha başarılı ve ilgi çekici özellikler sunmayı hedefliyor diyebiliriz.

Google, Gboard için Yeni Özellikler Geliştirmeye Devam Ediyor

Geliştirilen yeni özelliklerin henüz yaygın olarak dağıtımda olmadığını belirtmemiz gerekiyor. Bunun yanı sıra Google’ın Gboard için geliştirildiği söylenen Emojify ile yakın gelecekte nasıl bir yol izleyeceği de henüz net bir şekilde belli değil. Ancak test aşamalarının ortaya çıkması, şirketin yakın zamanda bu özelliği kullanıcılarıyla buluşturacağını gösteriyor desek yanlış olmayacaktır.

Sizler Google tarafından Gboard için geliştirilen özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şirket, yeni özellikler sayesinde Gboard konusunda istediği başarıyı yakalayabilecek mi? Sizler de yeni geliştirilen “Emojify” özelliği ve Gboard hakkındaki düşüncelerinizi, aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://9to5google.com/2022/03/30/gboard-emojify-magic-wand/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

İngiliz dilbilimi okuyan ve oyun oynamaya bayılan bir teknoloji meraklısı.