Gocycle GX Elektrikli Bisiklet 10 Saniyede Katlanıyor!

Bisiklet, hem doğa dostu hem de bir spor aktivitesi olması nedeniyle insanlar tarafından sıkça tercih edilen bir ulaşım aracıdır. Bazı ülkelerde ise kullanımı çok yaygındır. Teknolojinin de gelişmesiyle her türlü araca bu doğrultuda yeni özellikler ekleniyor. Bisikletler için getirilen bu yenilikler de elektrikli bisiklet modelleridir. Elektrikli bisikletler elektrikle çalışan, şarj edilebilir ve kolay pedal kullanımıyla uzun yollarda sürüşü kolaylaştıran bir teknolojidir. Eğimli yollarda bile bisikletin tırmanışı oldukça basit bir hale getirilebiliyor. Ayrıca içerisinde bulunan motorlarıyla bedeninizi yormadan ulaşımınızı hızlandırıp daha elverişli bir hale getirebiliyor. Elektrikli bisikletler sayesinde şehir trafiğinden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Gocycle GX Elektrikli Bisiklet Gidonu
Gocycle GX Gidonu

Elbette bu bisikletlerin kullanım kolaylığı artılarının yanında eksileri de bulunuyor. Örneğin, bir toplu taşıma aracına bisikletinizle binmeniz gerektiği zaman fazla yer kaplaması sebebiyle bazen o araca alınmayabilirsiniz. Bu tarz taşıma ve saklama sıkıntılarının giderilmesi için Gocycle bisiklet üreticisi firma, Gocycle GX e-bisikletini (elektrikli bisikletin diğer kullanımı) üretti. Gocycle GX önceki modellerine kıyasla 10 saniyede katlanabilme özelliğiyle tanıtılıyor. Bu sebeple Türkçe karşılığında “Hızlı Klasör” olarak da adlandırılıyor.

Ayrıca 250W’lık motoruna uyumlu olarak özelleştirilmiş sürüş modlarıyla (Şehir, Eko, İsteğe Bağlı mod), yaktığınız kaloriler ve pedal gücü istatistiklerinizle ilgili sağlık istatistiklerini gösteren Gocycle Connect App ile uyumludur. Bu uygulama Android ve iOS için kullanılabilir. Bisiklet Bluetooth kullanarak uygulama aracılığıyla sahip olduğunuz akıllı telefonla eşleşir. Bu uygulamada ayrıca elektrikli bisikletinizin pil seviyesini de kontrol edebiliriz. Henüz bir navigasyon ve harita özellikleri bulunmasa da bu yönüyle yeterli bir uygulama sayılabilir.

Gocycle GX Elektrikli Bisiklet Fiyatı 3299$

Gocycle GX, firmanın ilk modelinin satışa sunulmasından tam 10 yıl sonra piyasaya sürülmüştür. Bu nedenle 10 yıllık bir birikimin sonucu olduğu üreticileri tarafından belirtiliyor. En önemli özelliği olan aerodinamik tasarımlı katlanma özelliğiyle toplu taşıma araçlarında, arabanızın bagajında ve gittiğiniz yerde kolayca muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca sadeleştirilmiş tasarımı ve bu özelliğiyle tekerleği sökmeden patlayan lastiğinizi kolaylıkla değiştirebilme imkanınız bulunuyor. Bu nedenle taşımacılık yapan ya da uzun seyahatlerde bile bisiklet kullanan insanlar için Gocycle GX elektrikli bisiklet modeli oldukça tercih edilebilir. Fiyatı konusunda ise çok elverişli olduğu söylenemez: 3299$. Bisiklet tutkunları için düşünülmeden verilecek bir ücret olsa da çoğu kişi tarafından pahalı bulunuyor. Hidrolik fren sistemine sahip olan Gocycle GX elektrikli bisikletinin ek parçalarına da fazladan ücret verilmesi gerekiyor. Aydınlatma ve çamurluklar bu ek parçalar kategorisine giren önemli parçalardır.

Gocycle GX katlanabilir elektrikli bisiklet

Gocycle GX 17.5kg Ağırlığa Sahip

Gocycle firması 2002 yılında Richard Thorpe tarafından kurulan İngiliz bir firmadır. Richard Torpe uzun yıllarca elektrikli araç endüstrisinde çalışmıştır ve Gocycle’ı kurup hafif ve kullanışlı elektrikli bisikletler yapmak için de McLaren otomotiv şirketindeki tasarımcılık işini bırakmıştır. Elektrikli bisiklet pazarındaki genişlemeyle de Gocycle girişimi Thorpe için oldukça faydalı bir girişim olmuştur.

Bisiklet tutkunları için bisiklet incelemeleri yapan Cycling Weekly sitesinde Gocycle’ın 2019 model elektrikli bisiklet modeli için 9/10 puan verilmiştir. Bisikletin artıları olarak; rahat ve hızlı, çanta boyutunda paketlenebilir, rahat sürüş pozisyonu ve birçok aksesuar desteği özellikleri belirtilmiştir. Ancak eksi olarak belirttikleri özellik ise katlanılması ve açılmasının zor olmasıdır. Gocycle’ın yeni GX modeli de bu eksikliği tam olarak kapatmış oluyor. 10 saniyede katlanabilme özelliği bu elektrikli bisiklet için 10/10 puan vermek için yeterli bir sebep olabilir. Yaklaşık 17.5kg ağırlığına sahip olmasıyla da e-bisikletlerin ortalama ağırlığının dışına çıkmış olmuyor. En hafif elektrikli bisiklet 12kg iken genel olarak bu ağırlık ortalama 17kg’dır.

Gocycle katlanabilir bisiklet

Elektrikli ve şarj edilebilir otomobillerin yaygılaşmasıyla elbette alternatif araçlar da bu teknolojiye dahil edildi. Bisiklet tutkunları ve trafikten kolaylıkla sıyrılmak isteyen insanlar için oldukça tercih edilir bir hale gelen elektrikli bisiklet teknolojisine yapılan her yenilik onu daha da kullanışlı kılıyor. Gocycle GX elektrikli bisiklet modelinde en belirgin özellik olan 10 saniyede katlanabilme özelliği, her şeyden değerli olan zamanınızı düşünerek tasarlanmıştır.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Nev'i şahsına münhasır bir kalite kontrol elemanı