General Mobile GM21 ve GMPods 2 Tanıtıldı!

General Mobile, geçtiğimiz günlerde GM21 serisinin üyelerinden GM21 Pro’yu tanıtmıştı. Bu tanıtımdan sonra şirketin kısa bir süre sonra da GM21 modelini tanıtımı bekleniyordu. General Mobile 26 Mayıs’ta yaptığı tanıtımla GM21 model telefonu ve GMPods 2 kulaklığı tanıttı.

General Mobile GM21

General Mobile GM21
Görsel: General Mobile

Şirket, geçtiğimiz günlerde GM21 Pro modelini tanıtmıştı. GM21 Pro, donanımı ve fiyatı göz önünde bulundurulduğunda oldukça ilgi çekmişti. GM21 de GM21 Pro gibi piyasada adından söz ettirecek gibi duruyor.

Telefonda 1600×720 çözünürlüğünde 6.52 inç ekran mevcut. Şirket, GM21 de yonga seti olarak Spreadtrum SC9863 kullanmayı tercih etmiş. Bunun dışında telefonda 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı yer alıyor.

General Mobile, telefonun batarya kısmında ise 5000 mAh kapasitesinde bir pil kullanmış. Telefonun donanımı göz önünde bulundurulduğunda bu batarya, uzun süreli bir kullanım süresi verecektir.

Telefonun kamerası da fiyatına göre gayet iyi bir performans gösterecek diyebiliriz. GM21, 13MP bir ana kameraya sahip. Bunun dışında telefonun arka kamerasında 0.8 MP çözünürlükte yapay zeka destekli 2 tane yardımcı kamera mevcut. Telefonun ön kamerasında ise 8 MP çözünürlükte bir kamera var.

GM21’in kamerasında gece modu, portre modu, HDR ve yavaş çekim gibi özellikler de yer alıyor.

Cihazının kilidi için yüz tanıma ve parmak izi okuyucu da GM21’de yer alıyor. İşletim sistemi olarak ise bizleri Android 11 karşılıyor.

GM21, donanımıyla giriş seviye bir telefon arayanlar için oldukça ideal. Çünkü siyah, açık ve koyu mavi renk seçenekleri bulunan General Mobile GM21, 1.599 TL satış fiyatına sahip.

Telefonun donanımı göz önünde bulundurulduğunda telefonun gayet uygun bir satış fiyatı var dememiz mümkün.

GMPods 2

GMPods 2
Görsel: General Mobile

General Mobile, geçtiğimiz günlerde GM21 Pro ile birlikte GMPods 2 Pro adındaki kablosuz kulaklığını da tanıtmıştı. Şirket şimdi ise GM21 ile birlikte GMPods 2 Pro’nun bir alt sürümü olan GMPods 2’yi tanıttı.

Kulaklık, tasarım olarak GMPods 2 Pro’ya çok benziyor. Ancak iki modelin şarj kutuları tasarım olarak biraz farklı.

General Mobile, GMPods 2’de de göze hoş gelen bir tasarım yaratmayı başarmış. Bunun dışında d özellikleriyle de ilgi çekecek gibi duruyor. Kulaklıklar, tam dolu şarjla 4 saat kullanım ömrü sunuyorlar. Bunun dışında kulaklığı 380 mAh kapasiteli şarj kutusu ile 20 saat kullanmak mümkün.

Cihazda bağlantı olarak ise Bluetooth 5.0 kullanılıyor. Cihazın dokunmatik kontrol fonksiyonları sayesinde sesli komut ve müzik kontrolü gibi eylemler gerçekleştirmek mümkün.

Cihazın teknik kısmında bizleri 13mm bir sürücü karşılıyor. Ayrıca, ürünün düşük gecikme modunda 110ms’lik bir gecikme sunduğu belirtiliyor.

Şirket, GMPods 2 Pro’da olduğu gibi GMPods 2’de de özel bir ses sitemi geliştirdiğini iddia ediyor. Bu sistem sayesinde kulaklık, kullanıcılarına üst düzey bir ses performansı sunacak.

Tasarımı ve özellikleriyle ilgi çeken GMPods 2, 199 TL fiyatıyla kullanıcılarıyla buluşacak.

Sizler General Mobile GM21 ve GMPods 2 ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu cihazlar kullanıcıların beklentilerini karşılayabilecekler mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.