General Mobile GM21 Pro ve GMPods 2 Pro Tanıtıldı!

Türkiye merkezli teknoloji şirketi General Mobile, GM21 Pro model telefonunu ve GMPods 2 Pro model kulaklığını tanıttı.

Bir zamanlara Discovery modeliyle damga vuran General Mobile, GM21 Pro ile adından tekrardan söz ettirmeyi başaracak gibi duruyor.

General Mobile GM21 Pro

General Mobile GM21 Pro
Görsel: General Mobile

Genellikle fiyat/performans cihazları üreten General Mobile, yine fiyatına göre iyi bir performans gösterecek telefon tanıttı.

GM21 Pro, şirketin son ürettiği telefonlarda kullandığı tasarımlara oldukça benziyor. Sade bir tasarım kullanmayı tercih eden General Mobile, renk seçenekleriyle de şık duran bir telefon tasarlamış.

Telefonda 1080 x 2400 çözünürlükte 6.67 inç ekran mevcut. Bunun dışında General Mobile, telefonda işlemci olarak MediaTek Helio G90 kullanmayı tercih etmiş. Bu fiyat seviyesinde bir telefon için Helio G90 oldukça ideal bir işlemci seçimi olmuş diyebiliriz.

6 GB RAM’e sahip olan telefonda 128 GB dahili depolama alanı mevcut. Ayrıca bu depolama alanını yetersiz bulan kullanıcılar 256 GB’a kadar MicroSD kart kullanabilecekler.

Telefonda 5.000 mAh batarya bulunuyor. Telefonun bataryası kullanım süresi olarak kullanıcıları memnun edecektir. Çünkü telefonun donanımı göz önüne alındığında gayet yeterli bir batarya kullanılmış.

GM21 Pro, kullanıcılarını en çok kamerasıyla memnun edecek gibi gözüküyor. Çünkü telefonda 48 MP ana kameranın yanı sıra makro ve ultra geniş açılı fotoğraflar ve videolar çekilmesine olanak sağlayacak 5+2+2 MP üç kamera daha var.

Telefonda toplamda 4 adet yapay zeka destekli arka kamera mevcut. Bunun dışında telefonun ön kamera kısmında ise 16 MP bir kamera yer alıyor.

General Mobile, şimdilik ön satışa sunduğu GM21 Pro’nun satış fiyatını ise 2.799 TL olarak belirledi. Telefonun siyah ve mavi olmak üzere iki renk seçeneği bulunuyor. Bunun yanı sıra telefonun çift hatlı modeli de mevcut.

GMPods 2 Pro

GMPods 2 Pro
Görsel: General Mobile

General Mobile, GM21 Pro’nun dışında bir de kablosuz kulaklık tanıttı. Şirket, geçtiğimiz yıllarda GMPods adındaki kablosuz kulaklığını satışa sundu. GMPods, tasarım olarak çok özgün bir kulaklık değildi. Bunun dışında performansı da kullanıcıları pek memnun etmemişti.

Ancak General Mobile, yeni kulaklığı ile bu sefer kullanıcıları tatmin edecek gibi duruyor. Şirket, öncelikle tasarım anlamında daha şık duran ve daha özgün bir tasarım kullanmayı tercih etmiş.

Kulaklıkta dokunmatik kontrol özelliği mevcut. Özellikle kablosuz kulaklıklar için bu özellik olmazsa olmaz diyebiliriz. General Mobile, bu özellik ile kullanıcıları memnun edecektir. Bunun dışında gürültü engelleme özelliği de bulunduğu belirtiliyor.

Kulaklığın şarj kutusu da ilk sürüme göre oldukça geliştirilmiş diyebiliriz. Kulaklık tek şarjla 3.5 saat kullanım ömrü vaat ediyor. Kulaklığın kutusunun ise 600 mAh bataryası mevcut. Bu yüzden de şarj kutusu ile kulaklığın 21 saate kadar kullanılabileceği ifade ediliyor.

GMPods 2 Pro, 299 TL satış fiyatıyla kullanıcılarıyla buluşacak.

Sizler General Mobile GM21 Pro ve GMPods 2 Pro hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.