Garmin Akıllı Saatlerine Hamilelik Takip Özelliği Ekliyor

Garmin, Connect uygulaması ve akıllı saatlerine hamilelik sürecinizin takibi için yeni özellikler ekliyor. Bu özellikler, kullanıcıların hamilelik semptomlarını ve hamileliklerinin son anına kadar süreçleri daha sağlıklı takip etmesine olanak sağlıyor.

Bu özellik ayrıca kullanıcıların kalp atış hızlarını takip ederek hızlandığı zaman onları uyaracak ve hidrasyon seviyelerini en uygun durumda tutmak için otomatik güncellemeler yapacak. Ek bir uygulama ise, kullanıcıların doğum sırasında kasılmaları izlemesine yardımcı olacak. Ayrıca bebeğinizin her hafta boyutundaki değişmeleri de bu uygulama üzerinden takip edebileceksiniz. Akıllı saatleriniz bu özellik sayesinde size haftalık egzersiz ve diyet önerilerini saatiniz üzerinden sunarak daha sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirmenize yardımcı olacak. Hamilelik sırasındaki her semptomu, bebeğinizin her hareketini saatinize girerek doktor kontrollerinde sunabileceğiniz verileri sizin için düzenleyecek. Bu sayede doktorunuzdan da daha iyi bir sağlık hizmeti almanızı sağlayacak.

Geçmiş zamanda hamile kullanıcılar giyilebilir teknolojik cihazların gebelik modlarının bulunmamasını çok fazla eleştirmişlerdi. Egzersiz düzeylerinin gebeliğe göre otomatik olarak güncellenmemesinin kendilerini endişeye sevk ettiğini belirtmişlerdi.

Garmin Hamilelik Özelliği Nasıl Aktive Edilir?

Bu özelliği kullanabilmek için öncesinde Garmin Connect uygulamasından User Settings > Women’s Health > Cycle Type > Pregnancy bölümüne girip etkinleştirmeniz gerekiyor. Bu özelliği kullanabileceğiniz Garmin cihazlarının listesine internet sayfasından ulaşabilirsiniz.

Fitbit’in 2013 yılındaki yeni özellik önerileri içerisinde gebelik modu da bulunuyordu. Bu durum üzerine yapılan geliştirmelerde hem Fitbit hem de Apple kullanıcıların adet döngülerini takip edebilecekleri özellikler ekledi. Ancak hamilelik durumunun cihaz tarafından fark edilememesi bu döngü verilerini çarpıtıyordu. Withings hamilelik sırasında kilo alımlarını takip eden bir özelliğe sahip. Withings’in Küresel İçerik Direktörü Susie Welber bu özelliğin önemini 2018’de şu şekilde açıkladı: “İnsanların neyin doğal olduğunu, neler yapabileceklerini ve doktorlarına sormaları gereken soruları daha kolay anlamasına yardımcı olmak oldukça önemli”

Garmin’in gebelik özelliği, hamilelik süreci boyunca akıllı saatlerini kullanmaya devam etmelerine olanak sağlıyor. Garmin Küresel Pazarlama Müdür Yardımcısı Susam Lyman; “Adet döngüsü takibini başlattığımızda aldığımız olumlu geri bildirimler, kadın müşterilerimizin sağlıklarını ve formlarını iyileştirmek için teknolojiyi kullanmak adına daha fazla fırsat aradıklarının açık bir göstergesiydi. Bu hamilelik izleme özelliğinin kadınların hamileliğinin aktif yaşam tarzları ve genel sağlık durumları ile nasıl bağlantılı olduğunu anlamalarına yardımcı olmasını umuyoruz.” dedi.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiyi yakından takip eden 22 yaşında bir makine mühendisi adayı.