Galaxy Z Fold 3 için S Pen Pro Hamlesi!

Samsung’un S Pen tarafındaki söylentileri doğrular nitelikte bir onayı ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre S Pen Pro onay sonrası S Pen’in daha büyük versiyonu olarak karşımıza çıkacak. Üstelik, Galaxy Z Fold 3, S Pen Pro desteği ile sunulacak!

S Pen Pro için elde edilen bilgiler ise oldukça güvenilir. FCC’den aldığı onay sonrası bir görsel ile Twitter kullanıcısı tarafından paylaşıldı. Bir başka deyişle, bu bilgiler resmi bir evrak üzerinden paylaşılıyor.

FCC (Federal İletişim Kurulu), ABD’nin eyaletler arası denetleme mekanizması olarak bilinen kamu kurumudur.

Yeni S Pen Pro aynı zamanda tanıtılması beklenen Galaxy Z Fold 3 ile uyumlu. Ancak kullanılacağı cihazlar yalnızca Z Fold 3 ile sınırlı değil. Aynı zamanda S21 Ultra, Note 20 serisini ve daha fazlasında kullanmak mümkün olacak. S Pen Pro’nun uyumlu olacağı diğer cihazlara yukarıdaki Tweet üzerinden göz atabilirsiniz.

S Pen Pro’nun Z Fold 3 desteği aslında sürpriz değil. Geçen yıl gerçekleşen Unpacked etkinliğinde soru-cevap esnasında S Pen’in katlanabilir cihazlar için desteği kullanıcılar tarafından dile getirildi.

Ayrıca Samsung tarafından yayınlanan 2020 Aralık ayı bloğunda da bir detay dikkat çekti. Blog üzerinde yer alan bilgilere göre en sevilen özelliklerden bazılarının yeni cihazlara da adapte olduğu söylendi.

Z Fold 3 için ayrıntılı bir sızıntı zaten kalem konusunda bir diğer detayı da ortaya çıkardı. Sızıntıları ile ünlü olan Evan Blass “Fold Edition” bir S Pen’in, Z Fold 3 ile kutuda yer alacağını belirtti.

Yani yeni çıkacak olan S Pen Pro, cihazı satın alan kişiler içinde ayrıca satın alınan bir seçenek olarak sunulacak.

FCC belgelerinin halka sunulması aynı zamanda tanıtımın yaklaştığının bir göstergesi. Yani Samsung’un ağustos ayında gerçekleştireceği Unpacked etkinliği ile S Pen Pro tanıtımı muhtemel. Bakalım yeni S Pen Pro daha ne gibi özellikler ile gelecek? Bunu yakında hep birlikte göreceğiz!

S Pen Pro özellikleri ortaya çıktı
S Pen Pro

S Pen Kullanıcıların Beğenisini Topluyor!

Galaxy Note serisi ile karşımıza çıkan S Pen kullanıcılar tarafından oldukça olumlu tepkiler aldı. Bu tepkiler sonrasında Samsung, S Pen’e daha fazla cihazda yer verdi.

Geliştirilen her yeni nesil ile birlikte S Pen farklı özelliklere kavuştu. Butona dahi sahip olan kalemin çeşitli geliştirilen özellikleri oldukça fazla reklamda da yer aldı. S Pen popülaritesini hala korumakta. Kullanıcılar tarafından da katlanır cihazlarda S Pen desteği oldukça beklenmekteydi.

S Pen Pro onay sonrası bu yönde beklentisi bulunan kullanıcıların beğenisine çok yakında sunuluyor olacak. Sizler yeni yeni S Pen’in özellikleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.