Galaxy S22 İçin Beklenen Ekran Tasarımı İptal Edildi!

Samsung Galaxy S22 önceki nesle göre kamera geliştirmeleri ile birlikte bekleniyordu. Ekranın altında yani gömülü olarak gelen selfie kamerası da bunlardan biriydi. Ancak Güney Kore kaynaklı gelen bilgilere göre ekran içine gömülü selfie kamerası Samsung Galaxy S22 cihazında yer almayacak.

Bazı kaynaklar tarafından bu iptalin olası sebepleri de belirtiliyor. Bunlar kalite ve verimlilikte düşüş olarak ifade ediliyor.

Ancak Samsung’un, yeni Galaxy Note ve Z Fold 3 modelinde ekran içine gömülü kamerayı uygulaması mümkün.

Aslında gömülü kamera ile birlikte hedeflenen tamamen bütün bir ekran. Halihazırda bulunan telefonlarda ön kamera merceğini görebiliyoruz. Ancak geliştirilecek bu yeni tasarım sayesinde ekran üzerinde kamera görünmeyecek. Bu sayede bütün bir ekran yapısı bizleri bekliyor.

samsung galaxy s22 beklenen gizli selfie kamerası
Beklenen Gizli Selfie Kamerası
Görsel: LetsGoDigital

Samsung’un Amiral Gemileri Dikkat Çekiyor!

Samsung’un geliştirdiği oldukça çeşitli cihazlar mevcut. Uygun olan telefonlardan en üst segmente kadar birçok seçenek bizleri karşılıyor.

Tanıtılan her amiral gemisi modeli ise yenilikleri beraberinde getiriyor. Şimdiye kadar gelen her Note ve S serisi yeni özellikler ile karşımıza çıktı.

Öte yandan kullanıcılara sunulan güncelleme desteği de yakın zamanda Samsung tarafında bir gündem maddesi oldu.

Günümüzde kullanıcılar yalnız cihazın teknik özelliklerine bakarak bir cihaz satın almıyor. Bunun yanında kullanıcıların dikkat ettiği bir diğer nokta yazılım desteği.

Samsung buna dikkat ederek üst segment cihazlarında sunduğu yazılım desteğini yakın zamanda uzattı. Bu sayede kullanıcıların aldıkları cihazlar yeni sürümlere daha uzun yıllar kavuşabiliyor.

Örneğin, yeni tanıtılan Android 12 oldukça büyük beğeni topladı. Yeni sürüm ile birlikte gelen tüm yeniliklere Samsung cihazınızda kavuşmanız için yazılım desteği oldukça önemli.

Öte yandan Samsung tarafında yakın zamanda alınan birçok patent dikkat çekiyor. Koreli şirket özellikle katlanabilir telefonlar ve ekranlar konusunda oldukça gelişmiş çalışmalar yapıyor.

Katlanabilir telefonlar tarafında aldığı patentler konusunda bazı görseller de yakın zamanda ortaya çıkmıştı. Ekrana gömülü selfie kamerası muhtemelen bu yeni katlanabilir cihazlarla kullanıma sunulacak.

Öte yandan yeni Samsung Galaxy S22 serisinin yeni nesil ile birlikte ne gibi yenilikler getireceği oldukça merak konusu. Ülkemizde de oldukça tercih edilen S serisi birçok farklı modeli ile birlikte satışa sunuluyor.

Gelecek dönemde yeni gelecek bilgiler ile birlikte Samsung Galaxy S22 hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağız gibi gözüküyor.

Sizler Samsung Galaxy S serisi bir cihaz kullandınız mı? Sizce Galaxy S22 ekran tasarımında ne gibi farklılıklar gösterecek? Yorumlar bizlerle deneyim ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.