Fujifilm, Hibrit Instax Mini Evo Modelini Tanıttı

Instax Mini serisi, Fujifilm’in en popüler kameraları arasında yer alıyor. Yalnızca fotoğraf çekmek için değil, fotoğrafa anında ulaşmak ve nostaljik bir tat yaşamak isteyen kişiler için mükemmel bir ürün olduğu da biliniyor. Fujifilm, yeni hibrit Instax Mini Evo modeliyle bunu bir üst noktaya taşımayı hedefliyor.

Yeni Instax Mini Evo modelinin hibrit olarak çalışması, kullanıcıları oldukça memnun edecek gibi gözüküyor. Hibrit, dijital ve film seçeneklerinin aynı kamera içerisinde yer almasını ifade ediyor. Böylece, yeni Instax Mini Evo ile hem dijital hem de filmli bir kameraya erişimi sağlamak mümkün hale geliyor.

Fujifilm, konuyla ilgili paylaştığı yazıda ürünlerine olan güvenini de vurguluyor. Yeni hibrit Instax Mini Evo’nun tüm Instax serisinde bir amiral gemisi olarak bulunduğunu belirtiyor. Ayrıca, tasarım konusunda da özenle çalıştıklarını vurguluyor. Klasik ve birinci sınıf bir dokunuş ile Instax Mini Evo’nun ortaya çıktığını da sözlerine ekliyor.

Yeni Instax Mini Evo’nun dijital özelliklere sahip olması tasarım açısından kullanıcıları rahatsız edecek unsurlara sahip olur düşüncesi ortaya çıkıyor. Ancak, dijital özelliklerinin yanı sıra tasarımda retro dokunuşlar da mevcut. Hatta, ürünün genel hatları (kadranlar ve film ilerletme kolu gibi) gayet nostaljik bir görüntü sunuyor.

Bunun haricinde ürünün dijital olduğunu da unutmamak gerekir. Bunun en büyük göstergesi ise LCD ekranı oluyor. Kullanıcılar çektikleri fotoğrafları bu LCD ekranda görme şansı yakalıyor. Ayrıca, on adet efekt ile fotoğrafları daha da özelleştirmek mümkün hale geliyor.

hibrit instax mini evo

Fotoğraf Çözünürlükleri de Yükseliyor

Fujifilm, yeni özellikleri yalnızca efektlere ve özelleştirmelere getirmemiş. Paylaşılan bilgilere göre yeni hibrit Instax Mini Evo’da görüntü kalitesi de artış gösterecek. Serinin diğer üyelerinde hayal kırıklığı yaşatan bu unsur Fujifilm’in de dikkatini çekmiş gibi gözüküyor. Şirket, iki kat yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraflar vadediyor.

Ürünün dijital olması yalnızca kamera performansı değil çok daha fazlası için yeni kapılar açıyor. Öyle ki, yeni Mini Evo’nun yalnızca bir yazıcı olarak çalışacağı da belirtiliyor. Akıllı telefonunuzda yer alan fotoğrafları da Instax Mini Evo ile filme basmanız mümkün hale geliyor.

Ayrıca Fujifilm, Instax çerçeveli fotoğrafları doğrudan telefonuna kaydetmek için de bir özellik eklediğini ifade ediyor. Böylece çerçeveli fotoğrafları sosyal medyada paylaşma imkanı da kullanıcılara sunuluyor.

Yeni Instax Mini Evo’nun öncelikle 3 Aralık tarihinde Japonya’da satışa çıkacağı belirtiliyor. Ancak Türkiye’ye ne zaman geleceği hakkında kesin bir bilgi henüz mevcut değil. ABD fiyatının ise 200 dolar olacağı belirtiliyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.