Frostpunk 2, 11 Bit Studios Tarafından Resmen Açıklandı!

Frostpunk oyununu sevenlere müjde. Oyunun geliştiricisi olan 11 Bit Studios resmi olarak Frostpunk 2 oyununun geleceğini açıkladı!

Bugün yapılan duyuru şu anda 11 Bit Studios’un üzerinde çalıştığı üç oyundan sadece birisi. Aslında oyuncular ikinci bir Frostpunk oyununu zaten bekliyordu. Yani çok şaşırtıcı olduğunu söyleyemeyiz. Sadece ne zaman bununla ilgili bir açıklama yapılacağı konusunda bir kesinlik yoktu.

Firmanın YouTube üzerinden paylaştığı video aslında çok uzun değil. Oyun, sadece bir dakika otuz saniyelik bir video ile oyuncuların karşısına çıktı. Fakat oyuncuların heyecanlanması için yeterli gibi.

Videonun sonunda “İstek Listesine Ekle” kısmı çıkıyor. Dilerseniz Steam üzerinden istek listenize ekleyebilirsiniz. Fakat oyunun çıkış tarihine dair bir bilgi yok. Hatta fiyatı da henüz belli değil.

Frostpunk oyunu ilk olarak 2018 yılında piyasaya çıkmıştı. Birinci yılının ardından 1,4 milyon kopya sattı. Bu 11 Bit Studios için büyük bir başarıydı. Oyunda oyuncular volkanik bir kışın getirdiği dondurucu soğuklarda hayatta kalmaya çalışıyordu. Aslında bir kıyamet sonrası da diyebiliriz.

Amacımız hem hayatta kalmak hem de şehrin kontrolünü elimize almaktı. Kıyamet sonrasında hayatta kalanlar uzun süren kış sürecini atlatmak için yakacak kömür ve odunun yanı sıra sanayi kurmak için de çelik gibi malzemeler bulmak zorundaydı.

Daha Zorlu Şartlarda Mücadele Edeceğiz

İkinci oyunda işler biraz daha zorlaşacak gibi gözüküyor. Artık daha çok odun ve kömür yakacak gibiyiz. New London şehri genişledikçe kömür ve odun kaynakları azalacak. Petrolün de “insanlıktan geriye kalanların” yeni umudu olması bekleniyor.

Fakat videoda dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Petrol herkes için bir umut olmayacak gibi gözüküyor. Çünkü petrol aramanın ölümcül sonuçlara yol açabileceğinin mesajı verilmiş.

Frostpunk 2 Yardımcı Yönetmeni Jakub Stokalski, “Amacımız düz bir devam oyunundan daha fazlasını yapmak. Oyunculara sunmayı hedeflediğimiz şey, orijinal Frostpunk’ın çok ötesine geçen bir deneyim. Oyuncuların beklemesi gereken geniş bir seçimler evreni. Toplumu ve şehri uygun gördükleri şekilde şekillendirme ve sonuçlarından yararlanma özgürlüğü.” dedi.

11 Bit Studios’un şimdi yeni oyun için ufak bir kutlama yapması bekleniyor. Çıkan haberlere göre ilk Frostpunk oyunu Steam’de 16 Ağustos’a kadar ücretsiz olarak oynanabilir durumda. Oyunu satın almak isterseniz %75 indirimle 15 TL’den satın alabilirsiniz. 16 Ağustos’a kadar teklifin süresi geçerli. Eğer ki daha önceden Epic Games üzerinden ücretsiz olarak almadıysanız şu anda %75 indirimle kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!