Fortnite İkinci Bölüm, Büyük Bir Etkinlikle Sona Eriyor!

Son zamanların en popüler battle royale oyunlarından Fortnite, bomba gibi bir haber ile gündeme geldi. 2019 yılının Ekim ayından beri süregelen Fortnite İkinci Bölüm için bitiş tarihi resmen açıklandı. Ayrıca, 2. Bölüm’ün sonunda olacaklar hakkında da bazı bilgiler paylaşıldı.

Fortnite tarafından açıklanan resmi bilgilere göre İkinci Bölüm, Türkiye saati ile 5 Aralık 2021 saat 00:00 tarihinde sona erecek. Üstelik geliştiriciler bitiş için devasa bir etkinlik de düzenlediğini ifade etti. “Sonumuz Geldi” isimli etkinlik 5 Aralık tarihinin gece yarısında gerçekleşecek.

Fortnite konuyla ilgili yaptığı açıklama “hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını” belirtiyor. Etkinlik hakkında birkaç ipucu da paylaşan Fortnite, “kelimenin tam anlamıyla her şey” için savaşılacağının altını çiziyor. Ayrıca, Küp Kraliçesi’ne karşı bir savaş verileceğinin de altı çiziliyor. Üstelik bu savaş, adanın kaderini belirleyecek gibi gözüküyor.

“Sonumuz Geldi” Hakkında Detaylı Bilgiler de Açıklandı

Fortnite, tabii ki tüm soruları da cevapsız bırakmadı. Geliştiricilerin açıklamaları, bu tek seferlik oyun içi etkinliğin teknik detaylarına da ufak bir bakış atılmasını sağladı. Örneğin, bu etkinliğin arkadaşlar ile birlikte de tamamlanabileceği belirtildi. Ancak, en fazla 16 kişilik grupların aynı anda sıraya girebileceği ifade ediliyor.

Buna ek olarak geliştiriciler, erken giriş yapmanın önemini vurguluyor. Çünkü, bu oyun modunun başlangıçtan yarım saat önce hazır olacağı ifade ediliyor. Böylece, olası bir problemin de önüne geçecek zaman ortaya çıkıyor.

Buna ek olarak geliştiriciler, oyun başladığında herhangi bir ayar düzenlemesi yapılamayacağını da vurguluyor. Bu nedenle oyun başlamadan önce gerekli düzenlemelerin yapılmasının önemi belirtiliyor. Ayrıca, bu etkinlik sırasındaki deneyimlerin kaydedilmesini de tavsiye ediyor. Çünkü bu etkinliğin bir tekrarı olmayacağı ifade ediliyor.

Son olarak, sezonun bu etkinlikten bir gün önce sona ereceği ekleniyor. Bu nedenle sezon bitmeden önce giriş yapan herkesin 225.000 tecrübe puanı değerinde bir ödül alacağı da belirtiliyor. Ayrıca, etkinliğe katılan herkes için özel bir yükleme ekranı ve kaplama açılacağı da ifade ediliyor.

Fortnite son dönemlerde oyun içi etkinliklere büyük bir önem vermiş gibi gözüküyor. Daha öncesinde oyun içi konserler de düzenleyen Fortnite, bölüm kapanışı için de devasa bir hazırlık içerisinde. Etkinlik ve sezon sonu hakkında daha detaylı bilgi almak için Fornite tarafından yapılan açıklamayı inceleyebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.