Fortnite 7. Sezon Büyük Değişikliklerle Geliyor

Eğer Fortnite oynuyorsanız, bu haber sizi mutlu edebilir. Fortnite 7. sezon, uzaylı temasına sahip içeriklerle geliyor. Eğer siz de yeni sezonu merak ediyorsanız, gelin bu değişikliklere birlikte bakalım.

Epic Games’in geliştiricisi olduğu Fortnite, 2017 yılında ses getiren bir çıkış yapmıştı ve iki yılda yüksek hasılata ulaşmıştı. Oyun ilk olarak normal bir battle royale örneği olsa da, zamanla gelen güncellemelerle daha çeşitli hale geldi. Başka bir deyişle, Fortnite artık sadece bir battle royale oyunu değil.

Fortnite yeni sezon haberlerine gelecek olursak, güncellemeler oldukça ilgi çekici. Uzaylı temasının geleceği konuşulan oyunda sevindiren tek detay bu değil.

Yeni sezondaki en değişik unsur uçan daireler olabilir. Oyunda alacağınız uzay mekiği ile haritada yolculuk yapabilir ve nesne toplayabilirsiniz.

Tüm bunlarla birlikte gelen uzaylı teknolojisi ile ekipmanlarınızı güçlendirebilirsiniz. Ayrıca, oyuna yeni bir keşif tarayıcısı ve duvardan geçebilen tabancanın gelmesi de söz konusu.

Oyunda daha önce uzay mekiği benzeri bir araç bulunmadığından nasıl kullanılacağı merak konusu. Ek olarak, oyun esnasında uzay mekiğini kullanmak oyuncunun tercihi fakat bunun için ekstra bir yoğunluk olacağı kesin.

fortnite-7-sezon-uzay-gemisi
Görsel: Gamesradar

Uzay mekiğine ulaşmak için oyun esnasında haritaya bakmanız yeterli. Haritaya baktığınızda mor bir bölge görüyorsanız, bilin ki orda uzay mekiği ve diğer yüksek özellikli teçhizatlar mevcut. Bu bölgeleri herkes görebildiğinden, ölme riski de epey yüksek olacak.

Yeni Sezon İçin Yeni Kostümler

Uzaylılarla savaşırken farklı bir kostüm mü istiyorsunuz? Neyse ki Doctor Slone, Rick Sanchez ve Superman yardımınıza koşacak.

Fortnite’da her sezonda olduğu gibi, bu sezonda da yeni kostümler var. Battle Pass olarak adlandırılan bileti satın alarak oyundaki kostümlerle oynayabilirsiniz.

fortnite yeni sezon afişi

İster tek başınıza, ister dört kişilik ekibinizle oynayabileceğiniz Fortnite, günümüzde çeşitli modlara da sahip. Save the World, Battle Royale ve Kreatif modları olan bu oyun, grafikleriyle de çok renkli bir oynanışa sahip.

Fortnite, 100 çevrimiçi oyuncunun uçaktan atlamasıyla başlayan bir oyun. Uçaktan atlayıp adaya iniş yaptıktan sonra oyuncuların amaçladığı tek şey hayatta kalan son kişi olmak. Bunun için “drop” dediğimiz silah ve teçhizatları kullanarak diğer oyuncularla savaşıyorsunuz.

Oyunda aynı zamanda çeşitli yapı birimleri inşası da mevcut. Dolayısıyla hayatta kalmak için üs bile inşa etmek de mümkün.

Grafikleriyle ve yan özellikleriyle bize bambaşka bir battle royale deneyimi yaşatan Fortnite, yeni Sezon 7 ile şu an yayında. Oyunu ücretsiz olarak oynamak için Epic Games’in internet sayfasını kontrol edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.