Facebook Gaming için Hayran Grupları Özelliği Tanıtıldı

Facebook, son yıllarda oyuncular için birçok özellik geliştirmeye başladı. Hatta şirket, 2018 yılında oyuncular için Facebook Gaming adında bir platform oluşturdu. Şirket, bu platformu oyuncuların ilgisini çekebilmek için sürekli geliştiriyor. Son olarak şirket, Facebook Gaming için hayran grupları özelliğini tanıttı.

Yayıncılar için takipçileri ile etkileşim halinde olmak oldukça önemli olabiliyor. Facebook, bu amaç doğrultusunda hayran grupları özelliğini geliştirdiğini açıkladı.

Yayıncı Grupları Resmi Olarak Tanıtıldı

Takipçileriyle iletişim halinde olan yayıncılar, insanlar tarafından daha samimi bulunuyorlar. Bundan dolayı da bu yayıncıların takipçi sayısı, diğer yayıncılara göre daha hızlı artıyor.

Facebook da bu görüşle takipçilerin ve yayıncıların iletişim kurabilecekleri bir özellik geliştirdi. Artık yayıncılar, Facebook Gaming üzerinden grup açabilecekler. Takipçiler de bu gruplar üzerinden sohbet edebilme, takım arkadaşı bulabilme gibi özelliklerden yararlanabilecekler.

Bunun dışında yayıncıların takipçi kitlesinin belirli rozetleri olacak. Böylece oyuncular gruplarda, aynı takipçi kitlesine üye olduklarını görebilecekler.

Facebook, özelliği 3 başlık altında tanıttı. Bu başlıklar şunlar oldu:

Yayıncıların Etkileşimi Hızlanacak

Canlı yayın yapan insanlar için izleyiciler ile iletişim halinde kalmak oldukça önemlidir. Facebook da geliştirdiği grup özelliği ile bu konuda etkili olmayı hedefliyor.

Çünkü özellik sayesinde yayıncılar, izleyicileri ile hem canlı yayın sırasında hem de çevrimdışıyken iletişim kurabilecekler. Bu da yayıncıların oluşturduğu kitlenin aktif kalmasını sağlayacaktır.

İletişim Çeşitliliği Oluşacak

Gruplar belirli konular üzerine oluşturulabilecekler. Böylece platformda çeşitli konular hakkında sohbet grupları olacak. İnsanlar da kendi ilgilerini çeken sohbet gruplarına girerek diğer insanlarla iletişime geçebilecekler.

Oyuncular Daha Kolay Oyun Arkadaşı Bulabilecekler

Facebook Gaming Gruplar

Özellik ile birlikte yayın gruplarındaki insanlar birbirleriyle iletişim kurabilecekler. Böylece insanlar, gruptaki diğer oyuncularla etkileşime geçerek birlikte oyun oynayabilecekler. Ayrıca burada oyuncu grubu da aramak mümkün olacak.

Facebook, yayıncılar için gelecekte de özellikler geliştirmeye devam edeceğini belirtiyor. Şu an şirket, Facebook Gaming kullanan yayıncıların sayısını yeterli düzeyde görüyor. Fakat şirketin geliştirdiği yeni özellikler, platformdaki yayıncı sayısını artıracaktır.

Facebook da yayıncı sayısının artması konusunda yayıncılara birçok fırsat sunuyor. Bunların başında yayıncılardan kesinti yapılmaması geliyor. Şirket, 2023 yılına kadar Facebook Gaming üzerinden yayın yapan kullanıcılarından kesinti yapmayacak.

Sizler Facebook Gaming için geliştirilen hayran grupları özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu özellik platformun kullanıcı sayısını artırabilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.