F1 2021 Oyununa İstanbul Park Eklenebilir!

F1 2021 oyunu ile ilgili bir çok detayı oyun henüz çıkmadan sizlerle paylaşmıştık. 16 Temmuz’da raflardaki yerini alan oyunda maalesef Türkiye GP bulunmuyor. Fakat öyle bir gelişme oldu ki bir çok F1 takipçisini heyecanlandırdı. F1 2021 oyunundaki ses dosyalarında ortaya çıkan İstanbul Park detayları, oyuna İstanbul Park’ın eklenebileceğini gösteriyor.

YouTube ve Twitch üzerinde F1 yayınları yapan Emre Baltaoğlu’nun kanalında yer alan habere göre oyunun ses dosyalarında İstanbul Park’ın adı geçiyor. Emre Baltaoğlu ve bir takipçisinin yaptığı araştırma sayesinde bu detay F1 hayranlarını heyecanlandırmaya yetiyor.

Codemasters aslında daha önce Türkiye’nin oyunda yer almayacağını açıklamıştı. Hatta oyuna Imola, Portimao ve Ciddi pistlerinin ekleneceğini ama İstanbul’un eklenmeyeceğini belirtmişlerdi.

Fakat yeni gelişmeler bunun tam tersi yönünde oldu. Sosyal medyada bazı ses dosyalarının görselleri yayınlanmaya başladı. Bu görsellerde İstanbul Park’ın olduğu gözüküyordu. Ama Emre Baltaoğlu ve takipçisinin yapmış olduğu araştırmalar sonucunda bu ses dosyalarına ulaşıldı.

Ses Dosyalarında Neler Var?

5 farklı ses dosyası mevcut. Bunlardan ilk iki tanesi pistin özellikleri ile ilgili. Yani her yarış öncesinde pist hakkında verilen virajlar, DRS noktaları ile ilgili bilgiler yer alıyor. Diğer 3 ses dosyasında ise yarışın bitişi ile alakalı spikerin seslendirmeleri mevut.

İstanbul Park en son F1 2011 oyununda yer alıyordu. Ses dosyalarında buradan bahsedilirken “Intercity” ibaresi dikkatlerden kaçmıyor. Burası aslında kilit bir nokta. Çünkü, 2011 yılında pistin adında “Intercity” kısmı kullanılmıyordu. Bu daha sonradan gelen bir isim. Yani bu sayede bu ses dosyalarının yeni olduğu ortada.

Fakat tüm bu yeni geliştirmeler bizleri heyecanlandırsa bile bunların henüz resmiyet kazanmadığını bildirmekte fayda var. Yani Codemasters tarafından resmi açıklama gelmeden hareket etmemekte fayda var.

Çünkü biliyoruz ki bir çok oyuncu İstanbul Park eklenmeden oyunu almak istemiyor. Tabii oyun fiyatının yüksek olmasından kaynaklı olarak oyunu almak için resmi haberin yayınlanmasını beklemek daha doğru olacaktır.

Umarız en kısa zamanda Codemasters tarafından resmi açıklama yapılır ve İstanbul Park’ı oyun içerisinde görebiliriz. Bunun için gelişmeleri aktif olarak takip edeceğiz.

Hangi F1 oyuncusu 8. virajı bizzat yeni oyunda tecrübe etmek istemez ki? En kısa zamanda F1 2021 oyununda İstanbul Park pistini de görmek istiyoruz.

Bu arada ses dosyalarını dinlemek isteyenler için Emre Baltaoğlu’nun paylaşmış olduğu videoyu aşağıya bırakıyoruz. Dinlemek isteyenler buradan dinleyebilirler:

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!