Evimdeki Psikolog ile Online Uzman Desteği

Evimdeki Psikolog’un kurucusu olan Aynur İlhan, psikolojik danışmanlık platformu ile online destek sağlıyor. Ulaşılabilir ve uygun maliyetli olan Evimdeki Psikolog dijital platformu, terapiye ulaşmada oluşan engelleri kaldırıyor. Zamandan bağımsız bir şekilde terapiyi herkes için erişilebilir kılıyor. Evimdeki Psikolog, yaklaşık 45 ülkeye verdiği hizmetle psikolojik destek ihracatı da yapıyor.

Psikolog Aynur İlhan, alanındaki uzmanlığıyla birlikte girişimi olan Evimdeki Psikolog’un yöneticisidir. Aynı zamanda platform içinde mevcut danışanlarına psikolojik destek vermeye de devam ediyor.

Uygun Maliyetli Psikolojik Destek

Dünyayı sarsan COVID-19 süreci, bireylerde fiziksel ve psikolojik sağlıkları tehdit eden unsurlar yarattı. Karantina süreci evde kalmamızı gerektiriyor. İnsan hayatında bıraktığı olumsuzluklar ile de küresel ölçekte bir travmaya dönüşüyor. Pandemi sürecinin yarattığı bu karmaşa durumu, bireyler üzerinde kontrolü olmayan duyguları yarattı. Pek çok kişide psikolojik hasarı beraberinde getirdi. Elbette ki bu unsurlarla baş edilmesi gerektiği konusu da önemli bir hale geldi.

Özellikle 2020 yılının bireyler üzerinde yarattığı psikolojik sağlığı tehdit eden unsurlar neticesinde online uzmanlar, desteği herkese erişilebilir kılıyor. Oluşturulan dijital platform, hayatın zorlukları ile mücadele eden herkese psikolojik danışmanlık sağlıyor. Terapi almanın önündeki sınırları kaldırıyor. Psikolojik desteğin zaman ve lokasyondan bağımsız olarak uygun ücretler ile karşılık bulmasını sağlıyor. Amaç, görüldüğü gibi online psikolojik desteği herkes için erişilebilir hale getirmek.

Evimdeki Psikolog Psikolojik Destek İhracatı Sağlamayı Amaçlıyor

Psikolog Aynur İlhan, dünyanın önde gelen melek yatırımcı ağlarından Keiretsu Forum üzerinden yatırım aldıklarını ifade ediyor. Evimdeki Psikolog girişimi hakkında ise şu bilgileri veriyor: “Kurulduğumuz 2018’den bu yana günlük ortalama 150 talep alarak aylık ortalama 2500 seans gerçekleştirdik. Elimizde yaklaşık 3000 bin uzman başvurusu var. Şu anda 50 uzman ile hem yurtiçi hem yurtdışına göç eden bireylere psikolojik destek hizmeti sunuyoruz. Online terapiler, yüz yüze terapilere oranla çok daha uygun maliyetli. Evimdeki Psikolog, mobil cihaz ya da bilgisayar fark etmeksizin; sesli, görüntülü veya mesajlaşma yöntemi ile psikoloğunuza 1 dakikada ulaşmanıza ya da ileri tarihler için randevu oluşturmanıza aracılık eden bir platform.”

Evimdeki Psikolog platformu İngilizce dilinde de yurtdışından danışanlarına hizmet vermektedir. Platformun Azerbaycan, Yeni Zelanda, Malta, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya gibi yaklaşık 45 ülkeden danışanları bulunmaktadır.

Evimdeki Psikolog Alanında Uzman Kişiler için İstihdam Alanı

Teknolojiyi çok seven ve özel bir ilgisi olan Psikolog Aynur İlhan, meslektaşlarına istihdam sağlıyor. Ayrıca, psikolojik sıkıntılara uygun bütçelerle çözüm bulmayı amaçlıyor. Ve şöyle devam etmektedir: “Lisans eğitimim boyunca sosyal hizmetler alanında ve çeşitli hastanelerde çalıştım. Psikolojik destek almak isteyen ama bunun için yeterli bütçesi bulunmayan kişilere yönelik bir çözüm geliştirme noktasında teknolojiden de yararlanarak daha kolay ve ulaşılabilir olunmasını amaçladım. Diğer taraftan, çoğu kurumda joker eleman olarak görünen, uzmanlığında ilerleme şansını zor bulan meslektaşlarım için de çözüm bulma arayışım beni bu girişimi kurmaya teşvik etti.”

Aynur İlhan evimdeki psikolog

Yüz Yüze Terapi Kadar Etkili

Bireylerin psikolojik destek almasını engelleyen unsurlar vardır. Bunlardan biri de gizlilik konusunda kendilerini rahat ve güvende hissedememeleridir. Pandemi sürecinde yüz yüze terapiden, çoğunlukla online terapi hizmetine dönüş arttı. Dolayısıyla platformun tanınırlığı ve kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Evimdeki Psikolog, destek alma önündeki engelleri kaldırıp online hizmeti etik ve gizlilik kuralları çerçevesinde yürütüyor. Platformda alanında uzman lisanslı çok sayıda deneyimli uzman psikolog ve psikolojik danışmanlar hizmet veriyor.

Son 10 yılda yapılan araştırmalara göre online terapi en az yüz yüze terapi kadar etkili olduğunu gösterdi. Evimdeki Psikolog kurucusu Aynur İlhan en çok kullanılan destek hizmetinin görüntülü yöntem olduğunu ifade ediyor. Platformda görüntülü hizmetin yanı sıra sesli ve mesajlı yöntem de kullanılıyor. Her yöntem farklı ücretlendiriliyor.

www.evimdekipsikolog.com’u ziyaret eden kullanıcılar, önce ana sayfada sıralanan uzmanları inceliyor. Uzmanlık alanlarına, özgeçmişlerine, haklarında yapılan yorumlara ve takvimlerine bakarak kendilerine uygun bir psikolog seçiyor. Ardından görüşme şeklini ve diğer bilgilerini girdikten sonra 1 dakika içinde görüşmeye başlayabiliyor. Dahası, ileri tarihli randevusunu oluşturabiliyor. Dileyen danışanlar, esnek planlama alternatifleriyle mevcut seanslarını diledikleri zaman açığa alıyor ya da uzman değişikliği yapabiliyor.

Aynı zamanda “Psikoloğa Sor” bölümünde, ücretsiz olarak ziyaretçilerin sorularına uzmanlar tarafından yanıt verilebiliyor. Bir diğer bölüm olan “Kendini Test Et” ile de ziyaretçilerin ücretsiz olarak psikolojik testlerden yararlanmalarına olanak tanınabiliyor.”

Anksiyete, panik atak, kaygı bozukluğu Evimdeki Psikolog’a gelen danışanların sık yaşadığı sorunlar olarak öne çıkıyor. Pandemi döneminde doğal bir ihtiyaç olan sosyalleşme sağlanamadığından psikolojik destek alma ihtiyacının arttığı dikkat çekti. Evimdeki Psikolog, aradığımız konforu sağlayabilen bir girişim olarak bize sunulan bir avantaj.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.