Evdeki Dostlarımız İçin Akıllı Evcil Hayvan Eşyaları

APPA (American Pet Products Association)‘nın 2019-2020 verilerine göre Amerika’daki ailelerin %67’sinin evcil hayvanı bulunmakta. Bunu nüfusa göre oranladığımızda neredeyse 85 milyon aile olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz yıllarda bu denli artan evcil hayvan edinme oranı tabii ki beraberinde akıllı evcil hayvan eşyaları sektöründe de büyük hareketlenmelere sebep oldu. Bilimin de etkisiyle artık evimizdeki dostlarımız için alabileceğimiz birçok teknoloji harikası ürün geliştirildi.

Akıllı Evcil Hayvan Eşyaları: Son Yıllarda Çıkanlar

Fi Smart Dog Collar

Akıllı Evcil Hayvan Eşyaları
Fi Smart Dog Collar

Isırıklara daha dayanıklı olması için güçlendirilmiş iç çelik zırh ve dışı alüminyum koruyuculu bu tasma ‘’dog-proof’’ olarak adlandırılıyor. 30 dakika boyunca 1.5 metre su altında ve ayrıca tuzlu suda bekletilerek çeşitli testlere tabi tutulan tasmanın su geçirmezlik derecesi ise IP68. Bu da köpeğiniz eğlencesinden geri kalmadan onu kontrol altında tutabilmenizi ve koruyabilmenizi sağlıyor.       

Telefona indirilen Fi uygulaması ile köpeğinizin günlük attığı ve atması gereken adım sayısını kontrol ederek ne zaman yürüyüşe çıkmanız gerektiğine karar verebilir, böylece fiziksel açıdan en sağlıklı durumda olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca Fi App ile rengini telefonunuzdan seçebileceğiniz led ışıkla karanlıkta köpeğinizi çok daha kolay bulabilirsiniz. Böylece gece yürüyüşleri çok daha güvenli bir hale gelecektir. 

Fi’nin en önemli yanı ise takip konusundaki başarısı. Forbes’un söylediğine göre Fi, ‘’Piyasadaki en uzun ömürlü izleme cihazı’’ olma özelliğine sahip. Telefonunun pilini bitirmeden GPS ile köpeğinizi takip edebilmenizi sağlayan Fi, izleme hızını ve doğruluğunu en üst düzeye çıkarmak için üç adet uydu kullanıyor. 

Fi, GPS teknolojisi için LTE-M ağını kullanan ilk takip tasması olma özelliğine de sahip. LTE-M, 3G/4G/5G/LTE ile karşılaştırıldığında daha uzak mesafelerde geçerli, daha uzun pil ömürlü performans sağlayan yeni bir teknoloji.

iCalmPet

iCalmCat

En akıllı evcil hayvan eşyaları kategorisindeki iCalmPet, biyoakustik olarak tasarlanmış ve önceden yüklenmiş müzikle 3 saat boyunca çalışabilen, kediler için bir ses terapisi aletidir. Kediler fiziksel ortamlarındaki değişiklerden hoşlanmazlar. Yabancılar, başka hayvanlar, farklı yiyecekler vb. şeylerin etkisini, iCalmCat tutarlı bir işitsel ortam oluşturarak azaltır. iCalmCat üstün ses kalitesi ve işlevselliği ile hem evcil hayvanınızı hem de sizi mutlu edecek bir ürün. Piyasada aynı zamanda köpekler için olan iCalmDog versiyonu da bulunuyor.

PetSafe Smart Feed

Akıllı Evcil hayvan Eşyaları
Smart Feed

Bu ürün ile akıllı telefonunuz elinizdeyken, evcil dostunuzu istediğiniz zaman istediğiniz yerden besleyebilirsiniz. Ücretsiz telefonunuza indirebileceğiniz uygulaması ile besleyiciyi, evinizin Wi-Fi’sine bağladığınızda, evde veya ofiste de olsanız evcil hayvanınızın yemeklerini planlayabilir, ayarlayabilir ve izleyebilirsiniz. 

Smart Feed, 24 fincan kuru veya yaş mama yiyecek tutar. Tasarımının yiyeceklerin sıkışmasını ve ezilmesini engellemesi sayesinde yemekleri günde 12 defaya kadar planlayabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak yavaş ve hızlı besleme ayarları, evcil hayvanınızın yeme alışkanlıklarını düzeltmek için de kullanılabilir. “Şimdi Besle” seçeneği ile de cihaz, hayvanınızı anlık olarak beslemenize imkan sağlıyor.

Litter-Robot

Litter-Robot

400.000’den fazla evcil hayvan sahibinin kullandığı Litter-Robot, otomatik, yüksek dereceli kendi kendini temizleyen bir kedi kumu kutusudur. Siz dokunmadan Litter-Robot her seferinde kediniz için temiz bir kum tabakası bırakır.

Litter-Robot, kedinizin işi biter bitmez atıkları temiz kumdan direkt ayırır ve cihazın altındaki ayrı bir bölmeye atar. Litter-Robot’un patentli eleme sistemi, kedinizin atıklarını temiz kumdan otomatik olarak ayırmak için zaman, dönüş ve yer çekimi kombinasyonunu kullanır. Kötü kokuları ve kedinizin kirli pati izlerinin oluşmasını azaltmak için atıkları birkaç dakika içinde otomatik bir şekilde eler. Hem büyük hem de küçük kedilerin kullanımı için uygundur.

CleverPet Hub

CleverPet Hub

Hub, evden uzaktayken köpeğinizin canının sıkılmaması için alabileceğiniz en akıllı evcil hayvan eşyaları içinde. Köpeğinize bir yürüyüşten daha fazlasını vermenizi sağlayan bu cihaz onu beladan uzak ve meşgul tutuyor. Şirket, cihazdaki oyunların hepsinin hayvan eğitiminde 20 yılı aşkın deneyime sahip bilim adamları tarafından tasarlandığını belirtiyor. 

Dokunmatik yüzeyleri keşfetme, ışıkları yönetme, uzun dizileri ezberleme gibi ilginç beceriler kazanacak olan köpeğinizin bu cihazla zeka seviyesi yükselecek ve problem çözme yetenekleri gelişecek.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojik mitleri araştırmayı ve ürün incelemeleri yapmayı çok seven, sanatsever, meraklı bir endüstri ürünleri tasarımı öğrencisi.