En İyi Saç Düzleştirici Modelleri – 2023

Saç düzleştiriciler, günümüzde en çok kullanılan saç şekillendiriciler arasında yer alıyorlar. Teknoloji mağazalarında pek çok farklı saç düzleştirici modelini bulmanız mümkün. Ancak bir saç düzleştirici alırken saçınızı yıpratmayacak bir model seçmeniz önem taşıyor. Bu doğrultuda bu yazımızda en iyi saç düzleştirici modelleri listemiz ile karşınızdayız! Sizler için hazırlamış olduğumuz listemize göz atarak piyasadaki en iyi saç düzleştirici modellerini öğrenebilirsiniz.

En iyi saç düzleştirici modelleri listemize geçmeden öncesinde saç düzleştirici alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusuna değinmenin önemli olduğunu düşünüyoruz. Böylece cihaz seçimi yaparken önem vermeniz gereken noktalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Saç Düzleştirici Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Saç düzleştirmek çoğu zaman harika sonuçlar çıkarıyor. Ancak bu işlemin saçlara zarar verebildiği de bir gerçek. Özellikle uzun vadede saç düzleştirme işlemini çok fazla yapmak saçta ciddi yıpranmalarına yol açabiliyor. Bundan dolayı yıpranmaları azaltmak için doğru özelliklere sahip saç düzleştiriciyi kullanmalısınız. Bu noktada eğer yeni bir saç düzleştirici almak istiyorsanız bazı noktalara dikkat etmelisiniz.

  • Saç düzleştiriciler söz konusu olduğunda dikkat etmeniz gereken ilk şey plaka malzemesi olarak karşımıza çıkıyor. Seramik, bakır ya da titanyum gibi pek çok farklı plaka malzemesi olduğunu söylemek mümkün. Bunun yanı sıra keratin ya da badem yağı kaplamaları da plaklar üzerinde kullanılabiliyor. Eğer saçlarınızın şekillendirme sırasında yıpranmasını istemiyorsanız mümkün olduğunca kaygan plakalar tercih edebilirsiniz.
  • Malzemenin yanı sıra plaka boyutları da düzleştirici seçiminde dikkat etmeniz gerekenler arasında. Saçlarınız kısa ise daha ince düzleştiriciler tercih edebileceğiniz gibi uzun ya da kalın saç tipleri için geniş plakalara yönelebilirsiniz.
  • Saç düzleştirici tercihinde bulunurken düzleştiricinin ısı özelliklerine dikkat etmelisiniz. Çünkü saçlarınızın yanmaması için doğru ısıyı kullanmanız oldukça önemli. Bu nedenle ısı ayarı seçenekleri daha fazla olan cihazları tercih edebilir ya da düşük ısı özelliğine sahip düzleştiriciler kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra akıllı ısı sabitleme özelliği olan cihazları tercih ederek saçınızın nem dengesinin korunması konusunda en efektif sonuçları alabilirsiniz.
  • Bir saç düzleştirici alırken sahip olduğu ek özelliklere de dikkat etmelisiniz. Böylece saçınızın sağlığını korumasına yardımcı olabilirsiniz. Örneğin, iyon teknolojisi ya da oynar plaka sistemleri saçların yıpranmasını minimuma indiren özellikler arasında karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra buhar teknolojisi kullanan cihazlar da parlaklık verme konusunda oldukça başarılı.
  • Eğer bir düzleştirici almak istiyorsanız yalnızca saç sağlığı konusunda sahip olduğu özellikleri değil, bazı teknik özelliklerini de göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin otomatik kapama özelliği olan cihazları tercih etmeniz yangın gibi istenmeyen durumların önüne geçmenizi sağlayabilir. Bunun yanı sıra hızlı ısınma özelliği olan bir cihaz tercih ederek daha hızlı kullanım sağlayabilirsiniz.

En İyi Saç Düzleştirici Önerileri

Babyliss ST492E Steam Straight

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi saç düzleştirici modelleri listemizin ilk sırasında Babyliss ST492E Steam Straight yer alıyor. Pürüzsüz bir şekilde düzleştirilmiş saçlar istiyorsanız Babyliss’in bu cihazı tam size göre! Çünkü bu cihaz, Advanced Ceramics adı verilen bir ısıtma sistemi kullanıyor. Bu sistem, ısının sabit bir şekilde korunmasına yardımcı oluyor. Böylece saçlarınızı en doğru şekilde düzleştirmeniz mümkün hale geliyor.

en iyi saç düzleştirici yorumları

Bunun yanı sıra 39 mm genişliğinde plakalara sahip olan Babyliss ST492E Steam Straight’in sahip olduğu özelliklerden bir diğeriyse 360° buhar teknolojisi olarak karşımıza çıkıyor. Plakaları açıp kapatarak aktive edebileceğiniz buhar fonksiyonu, pürüzsüz bir etki ortaya çıkarmak için kullanılıyor.

Ayrıca buhar teknolojisi saça ışıltı veriyor. Dolayısıyla bu cihaz, kullanım sonunda kullanıcılarına kuaförden çıkmışlar gibi sonuçlar almalarına olanak tanıyor. Babyliss ST492E Steam Straight, Türkiye’de 2.200 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

ÖzellikleriEksikleri
Hızlı ısınmaDijital ekran
Sabit ısı ayarıSesli uyarı sistemi
Geniş plakalar
Düğüm açıcı tarak başlığı
Otomatik kapanma

Dyson Corrale

En iyi saç düzleştirici listemizin ikinci sırasında, Dyson Corrale yer alıyor. Özellikle saça zarar vermeyen bir düzleştirici arıyorsanız bu cihaza bir şans vermeniz gerekiyor. Dyson Corrale, akıllı ısı kontrolü ile ön plana çıkıyor. Bu özelliği sayesinde cihaz, ısısını belli bir seviyede tutuyor. Bunun yanı sıra cihaz, azaltılmış ısı kullanarak saç şekillendirmenize olanak tanıyor. Böylece Dyson Corrale, saçın yıpranmasını minimum seviyeye indiriyor.

En iyi saç düzleştirici

Dyson Corrale’i ön plana çıkaran bir diğer özelliği ise kablosuz olarak kullanılabiliyor olması. Cihaz, 30 dakika boyunca kablosuz bir şekilde kullanılabiliyor. Bu noktada Dyson Corrale’in şarj süresi ise 70 dakika olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca cihazı kablolu bir şekilde de kullanmanız elbette mümkün.

Bunun yanı sıra bakır plakaları sayesinde Dyson Corrale, saçın zarar görmeden şekillendirilmesini mümkün hale getiriyor. Oldukça farklı bir tasarıma sahip olan bu cihaz farklı saç şekilleri oluşturmak için ideal. Dyson Corrale, 9.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

ÖzellikleriEksikleri
3 hassas ısı ayarı (165°C, 185°C ve 210°C)Sesli uyarı sistemi
Azaltılmış ısı kullanımıİyon özelliği
Akıllı sabit ısı özelliği
Kablosuz kullanım

Remington S8598 Keratin Protect

Saçlarınızı koruyarak şekillendirebileceğiniz bir diğer saç düzleştirici ise Remington S8598 Keratin Protect olarak karşımıza çıkıyor. Bu cihaz, seramik plakalar kullanıyor. Cihazı ön plana çıkaran en önemli özelliği ise plakalarında badem yağı ve keratin olması. Böylece saçlarınızı yıpratmadan şekil vermeniz mümkün hale geliyor. Üstelik bu işlem sırasında saçlarınız zarar görmüyor. Buna bağlı olarak cihaz, profesyonel bir şekilde saç şekillendirmenize olanak tanıyor.

en iyi saç düzleştirici

Cihazın üzerinde bir dijital ısı göstergesi yer alıyor. Bu gösterge üzerinden cihazın ısısını kontrol etmeniz mümkün. Bunun yanı sıra cihazdaki akıllı sensörler, otomatik ısı kontrolü sağlıyor. Bu kontrol ise saçın nem oranına bağlı olarak gerçekleşiyor. Dolayısıyla Remington S8598 Keratin Protect, saçlarınızı kuaförden çıkmış gibi şekillendirirken aynı zamanda kırılmalara karşı yüksek oranda koruyor. Remington S8598 Keratin Protect, 1.400 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

ÖzellikleriEksikleri
Hızlı ısınma özelliğiİyon özelliği
Dijital ısı göstergesiSesli uyarı sistemi
Otomatik kapanma
150°C ila 230°C arasında 5 farklı ısı ayarı
Sabit ısı koruma özelliği
Turbo özelliği

Braun Satin Hair 7 ES2-ST 710

Uzun yıllardır en iyi saç düzleştirici modellerini üretmekte olan Braun, hazırlamış olduğumuz listede yer alıyor. Braun Satin Hair Iontec ST710, saça zarar vermeden profesyonel şekillendirmeler yapmak için tasarlanmıştır. Bu doğrultuda cihazı ön plana çıkartan ilk özelliği Iontec teknolojisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu özelliği sayesinde saçın çok daha düz ve parlak görünmesine olanak tanıyor. Böylece elektriklenme olmadan saç düzleştirmeniz mümkün hale geliyor. Iontec özelliğini cihaz üzerinde bulunan tuş yardımı ile aktive edebilirsiniz.

Aynı zamanda Iontec özelliği saçın nem dengesini korumak konusunda da epey etkili bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra cihazın tamamen seramik plakalar kullanması saçın çok daha az yıpranması konusunda oldukça etkili. Bu plakalar, kullanılan teknoloji sayesinde oldukça kayıcı bir özelliğe sahip. Buna bağlı olarak da saçın çok daha az yıpranması konusunda oldukça etkili bir özellik olduğunu söylemek mümkün.

Cihazın bir adet dijital ısı göstergesi bulunuyor. Bu gösterge üzerinden ısı kontrolü yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra cihazda kullanılan plakalar oynar şekilde tasarlanmış. Böylece saç yıpranmalarını minimum düzeye indirmek de mümkün hale geliyor. Braun Satin Hair 7 ES2-ST 710, 3.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

ÖzellikleriEksikleri
Dijital ısı göstergesiSesli uyarı sistemi
Yıpranma ve elektriklenmeyi önleyen Iontec teknolojisi
Hızlı ısınma
Oynar plaka teknolojisi
%100 seramik plakalar
Otomatik kapanma
130°C ila 200°C arasında 15 farklı ısı ayarı

Arzum AR582

Farklı ısı ayarı seçeneklerine sahip olan Arzum AR582 BUKA, saçlarınızı en doğru şekilde şekillendirmeniz konusunda yardımcı oluyor. Doğru ısı ayarı ile saçlarınızı yıpratmadan düzleştirmeniz mümkün hale geliyor. Aynı zamanda oldukça geniş plakalara sahip olan bu cihaz sayesinde saçlarınızı pratik ve hızlı bir şekilde şekillendirebilirsiniz. Buna bağlı olarak bu cihaz her saç tipinin kolaylıkla kullanabileceği en iyi saç düzleştirici cihazlar arasında yer alıyor.

Arzum AR582

Cihaz dönebilen kablosuyla da oldukça pratik bir kullanım sağlıyor. Arzum AR582, titanyum seramik plakalara sahip. Böylece şekillendirme sırasında saçta meydana gelebilecek yıpranmalar önleniyor. Aynı zamanda Arzum AR582 iyon teknolojisine de sahip bir cihaz olarak ön plana çıkıyor. Buna bağlı olarak bu model, kabarık saçlarda da oldukça etkili olan saç düzleştirici modellerinden birisidir. Arzum AR582, 2.700 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

ÖzellikleriEksikleri
Dijital ısı göstergesiSesli uyarı sistemi
Titanyum seramik plakaOtomatik kapanma
Geniş plakalar
İyon teknolojisi
Kilit sistemi
150°C ila 230°C arasında ısı ayarı

Philips Hp8361/00 Procare Keratin

En iyi saç düzleştirici cihazlar arasında yer alan Philips Procare, saçınızı şekillendirirken aynı zamanda bakım yapmanıza olanak tanıyor. Seramik plakalar kullanan bu cihazda plakalarda keratin katkısı mevcut. Bunun yanı sıra cihazda hassas titreşim özelliği bulunuyor. Bu iki özelliği sayesinde cihaz, her saç telinin bakım görmesini ve pürüzsüz şekilde düzleşmesini sağlıyor.

en iyi saç düzleştirici markası

Yeni nesil teknolojileriyle ön plana çıkan cihazın ayrıca iyon özelliği de mevcut. Böylece saçların kabarmadan şekillendirilmesi mümkün hale geliyor. Oldukça hızlı bir şekilde ısınan bu cihazda maksimum ısı 230°C olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra cihazın otomatik kapanma özelliği de mevcut. Philips Hp8361/00 Procare Keratin, 2.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

ÖzellikleriEksikleri
Dönebilen kabloSesli uyarı sistemi
Otomatik ısı ayarıKilit sistemi
İyon teknolojisi
Otomatik kablo
Dijital gösterge

Grundig HS 5330

Hem pürüzsüz hem de sağlıklı saçlar istiyorsanız Grundig HS 5330, kullanabileceğiniz en iyi saç düzleştirici cihazlar arasında karşımıza çıkıyor. Keratin kaplaması bulunan seramik plakaları sayesinde bu cihaz mükemmel bir şekilde saç şekillendirmeye olanak tanıyor. Bunun yanı sıra oynar plakaları sayesinde saçın zarar görmesini de engelliyor. Bunun yanı sıra cihaz, saçın nem dengesinin korunması konusunda da oldukça etkili.

Grundig HS 5330

Grundig HS 5330 bir dijital ısı göstergesine sahip. Böylece cihazdaki gösterge sayesinde ısı ayarını kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Böylece saçınız için uygun ısıyı ayarlayarak saçınızın yıpranmasını engelleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra cihazın otomatik kapanma ve kilit sistemi de mevcut. Grundig HS 5330, 460 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

ÖzellikleriEksikleri
Hızlı ısınmaSesli uyarı sistemi
Otomatik kapanma
Dijital ısı göstergesi
Kilit sistemi
140°C ila 210°C arasında farklı ısı ayarı seçenekleri
Keratin kaplama seramik plaka

En İyi Saç Düzleştirici Modelleri: Genel Değerlendirme

Saç düzleştiriciler günümüzde en çok kullanılan saç şekillendirme cihazları arasında yer alıyor. Bu doğrultuda gelişen teknoloji ile birlikte pek çok farklı düzleştirici ile karşılaşmak mümkün hale gelmiş durumda. Her birinin ise farklı özellikleri bulunuyor. Bu noktada bir saç düzleştirici seçerken yalnızca saçınızı düzleştirmeye değil, saç sağlığınızı korumaya da önem vermeniz gerekiyor.

Sizler için en iyi saç düzleştirici cihazlar hakkında bir liste hazırladık. Listemizde yer verdiğimiz cihazların sahip olduğu özelliklerden ve eksilerinden söz ettik. Böylece sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi saç düzleştirici modelleri listemize göz atarak sizler için en uygun saç düzleştirici modelini seçebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Tam zamanlı araştırmacı, yarı zamanlı yazar.