Elektrikli Araç Şarjı için Elon Musk’tan Müjde!

Elektrikli araçlar artan kullanıcı ve model sayısıyla beklenenden hızlı bir şekilde gelişme göstermekte. En önemli noktalardan biri bu araçların şarj imkanı. Şimdi ise Elon Musk elektrikli araç şarjı konusunda önemli bir müjdeyi Twitter üzerinden paylaştı.

Supercharger olarak adlandırılan hızlı şarj ünitelerini birçok Tesla meraklısı ve sahibi oldukça yakından tanımakta. Bu üniteler sayesinde kısa veya uzun menzile sahip Tesla otomobilinizi inanılmaz hızlarla şarj etmeniz mümkün.

Bir Twitter kullanıcısı ise bu üniteler için bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımda aynı zamanda Elon Musk’tan bahsetti.

Kullanıcı attığı Tweet’te hızlı şarj ünitelerinin özel girişe sahip olduklarına ve ekibin bu üniteleri genel kullanıma açıp açamayacağına yönelik bir soru yöneltti.

Bu Tweet’e cevap veren Elon Musk ise “Tesla’nın piyasadaki tek uzun menzil elektrikli araç üreticisi” olduğunu belirtti. Aynı zamanda bu tek girişin hem düşük hem yüksek hızlı şarj için uygun olduğunu da ekledi.

Son olarak ise Supercharger ünitelerinin bu yılın sonlarına doğru tüm elektrikli araçların kullanımına açılacağını belirtti.

Tabii bu noktada bir soru işareti daha oluştu. Bu soru ise yine bir kullanıcı sayesinde cevap buldu. Bir diğer kullanıcı Musk’ın bu Tweet’ine cevap olarak “Tüm Supercharger ünitelerinin dahil olup olmadığını” sordu.

Elon Musk ise bu Tweet’i de yanıtlayarak tüm Supercharger istasyonlarının genel kullanıma açılacağını söyledi.

Şarj Teknolojisinde Gelişmeler Devam Ediyor!

Bu, tüm elektrikli araç şarjı konusunda yaşanan oldukça önemli bir gelişme. Supercharger istasyonları sayesinde oldukça kısa bir süre içinde aracınızın şarjını istediğiniz seviyeye getirmek mümkün.

Elon Musk, Supercharger üniteleri için teknolojiyi paylaşmaya bu zamana kadar asla yanaşmadı. Ancak bu ortak kullanım haberi kullanıcılar için oldukça olumlu. Aynı zamanda Supercharger üniteleri oldukça geniş bir ağa sahip. Tesla Supercharger’lar Kuzey Amerika, Asya ve Avrupa’nın yanı sıra Orta Doğu ülkeleri BAE ve İsrail’de bulunmakta.

Ancak bu noktada kullanıcıların bu teknolojiden faydalanmak için bir aparat edinmesi gerekli. Tesla araçların tümünde farklı bir şarj soketi bulunmakta. Bu şarj soketini ise diğer elektrikli araçlara uygun olarak kullanmak için bir dönüştürücü temin edilmesini veya bu yönde üretim yapılmasını gerektirecek.

Bu tam çözüm, yıl sonunda şarj ünitelerinin genel kullanıma açılmasıyla birlikte son bulacak. Sizler Supercharger’ların tüm elektrikli araçların kullanımına açılması hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.