EaseUS RecExperts Ekran Kaydedici İncelemesi

Teknoloji kullanıcıları, çeşitli amaçlar doğrultusunda ekranlarını kaydetme gereksinimi duyuyorlar. Bu doğrultuda yazılım şirketleri, insanların ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına ekran kaydetme programları geliştiriyorlar. EaseUS tarafından geliştirilen RecExperts, en çok tercih edilen ekran kaydedici programlardan birisi olmaktadır. Ancak çok sayıda ekran kaydetme programı bulunduğu için EaseUS RecExperts’i henüz keşfetmemiş olabilirsiniz. Bizler de bu yazımızda EaseUS RecExperts’in özelliklerine ve nasıl kullanıldığına yakından bakacağız!

EaseUS RecExperts Nedir?

Ekran kayıt programları, sunmuş oldukları özelliklerle teknoloji kullanıcıları için oldukça işlevsel olmaktadırlar. Bu doğrultuda 2004 yılında kurulan EaseUS, RecExperts adındaki ekran kaydetme programını kullanıcılarına sundu. EaseUS, yazılım sektöründeki deneyimi sayesinde genel olarak kullanıcılarını memnun etmeyi başaran bir ekran kaydetme programı geliştirdi.

EaseUS RecExperts, birçok ekran kaydetme programında olduğu gibi tam ekran ve seçilen alanı kaydetme seçeneklerine sahip. Ayrıca EaseUS RecExperts, oyun ve konferans kaydı yapan kullanıcılarını memnun edebilmek adına oyun ve konferans kaydına odaklanan özellikleriyle de kullanıcılarına hizmet veriyor. Program üzerinden almış olduğunuz ekran kayıtlarını, çeşitli formatlarda bilgisayarınıza kaydedebiliyorsunuz.

EaseUS RecExperts Nedir

Ayrıca programda Disney Plus, YouTube gibi platformlardaki içeriklerin kolaylıkla kaydedilmesini sağlayan bir özellik de yer alıyor. Böylece ekran kaydı engeli bulunan platformlarda bu engele takılmadan EaseUS RecExperts üzerinden ekran kaydı gerçekleştirebiliyorsunuz. EaseUS RecExperts’in kullanıcılarına sunduğu bir diğer özellik zamanlı ekran kaydedici oluyor. Programda yer alan zamanlama özelliği sayesinde belirlemiş olduğunuz zaman aralığında, ekranınızı kolaylıkla kaydedebiliyorsunuz.

Ekran kaydı aldıktan sonra genellikle bu kayıtları düzenlemek gerekmektedir. Bu noktada EaseUS RecExperts, kullanıcılarının işlerini kolaylaştırmak adına dahili bir kayıt düzenleme aracına sahip. Program, bu araçta kullanıcılarına kırpma, kesme gibi basit özellikler sağlıyor. Yine de bu özelliklerin programın kullanılabilirliğini artırdığını söyleyebiliriz.

EaseUS RecExperts, ekran kaydı sırasında kullanıcılarına kamera görüntülerini ve ses kayıtlarını ekleyebilme imkanı veriyor. Bu özellikler, genellikle oyunların ekran kaydını alan kişileri memnun etmektedir. Bunun yanı sıra bu özellikler, konferans gibi etkinlikleri kaydeden kişiler için de kullanışlı olmaktadır. EaseUS RecExperts’in sağlamış olduğu tüm özellikleri değerlendirecek olursak program için kapsamlı bir ekran kaydetme programı diyebiliriz.

EaseUS RecExperts Hangi Cihazlarda Kullanılabilir?

Ekran kaydetme işlemleriniz için EaseUS RecExperts, sahip olduğu özelliklerle kullanmak isteyeceğiniz programlardan birisi olabilir. EaseUS RecExperts, şimdilik sadece bilgisayar sürümüyle kullanıcılarına hizmet veriyor. Programı kullanabilmek için Windows 7 ve sonrasında geliştirilen Windows sürümleri veya MacOS 10.13 ve sonraki sürümlerinden birisine sahip olan bir bilgisayar kullanmanız gerekiyor.

EaseUS RecExperts ekran kaydedici, ücretli ve ücretsiz sürümleriyle kullanıcılarına hizmet veriyor. Programın iki sürümü arasında ciddi farklar mevcut. Eğer EaseUS RecExperts’in ücretsiz sürümünü kullanmak isterseniz program üzerinden yapmış olduğunuz ekran kayıtlarının en fazla 1 dakikasını bilgisayarınıza kaydedebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra ücretli sürümde ise dilediğiniz uzunlukta ekran kayıtlarını kolaylıkla alabiliyorsunuz.

EaseUS RecExperts tarafından sağlanan kayıt kırpma, düzenleme, planlama gibi özellikleri kullanmak istiyorsanız programın ücretli sürümünü kullanmanız gerekiyor. Çünkü EaseUS RecExperts, ücretsiz sürümünde bu özelliklerin hiçbirini kullanıcılarına sağlamıyor. Programın kurulum dosyasını indirmek için buraya tıklayarak EaseUS RecExperts’in web sitesine erişim sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra programın web sitesi üzerinden EaseUS RecExperts’in lisansını da satın alabilirsiniz.

Mevcut lisans paketlerinde EaseUS RecExperts, kullanıcılarına aylık, yıllık ve ömürlük lisanslar sağlıyor. EaseUS RecExperts’in aylık lisansı 19.95 Dolar, yıllık lisansı 39.95 Dolar ve ömürlük lisansı ise 69.95 Dolar fiyatlandırmayla kullanıcılarıyla buluşuyor. Programın lisansını satın aldıktan sonra programı bilgisayara kurup devamında lisans aktifleştirme ekranından lisansınızı aktif hale getirebilirsiniz.

EaseUS RecExperts ile Ekran Kaydı Nasıl Alınır?

EaseUS RecExperts, oldukça sade bir arayüze sahip. Programı çalıştırdığımız zaman bizleri direkt, kayıt başlatma ekranı karşılıyor. EaseUS RecExperts, bu ekran üzerinden programın işlevselliğini artırabileceğimiz çeşitli özellikler sağlıyor.

İlk olarak arayüzün sol tarafında kayıt modları mevcut. Bu modlar arasında ekran kaydı, ses kaydı, oyun kaydı, kamera kaydı ve konferans kaydı seçenekleri yer alıyor. Programı kullanırken ilk etapta kayıt amacınıza göre bu seçenekler arasında sizler için uygun olan modu seçmelisiniz. Programın ekran kaydı modu, genel olarak tüm kayıtlar için ideal bir performans sağlıyor.

Ekran kaydı türünüzü belirledikten sonra dilerseniz kaydınıza kamera ve mikrofon kayıtlarını da ekleyebiliyorsunuz. Özellikle oyun kaydı yapanlar için bu özellik, oldukça kullanışlı olmaktadır. Sonrasında kırmızı buton içerisinde yer alan “Rec” tuşuna basarak ekran kaydını başlatabiliyorsunuz. Programda hızlı kayıt başlatma ve sonlandırma seçenekleri de mevcut. Böylece “F9” tuşunu kullanarak ekran kaydını başlatıp sonlandırabiliyorsunuz.

Ekran kaydını sonlandırdıktan sonra program, otomatik olarak kaydınızı karşınıza çıkartmaktadır. Karşınıza çıkan ekrandan ekran kaydınızı çok çeşitli formatlarda kaydedebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra eğer programın ücretli sürümünü kullanıyorsanız bu ekrandan kırpma başta olmak üzere çeşitli düzenleme işlemlerini de gerçekleştirebiliyorsunuz.

EaseUS RecExperts ile Ekran Kaydı Nasıl Alınır

Ayrıca programın ücretli sürümünde otomatik kırpma, kaydı durdurma ve kayıt planlama özellikleri mevcut. Ekran kaydına başlamadan önce bu özellikleri de kullanabiliyorsunuz. Programı çalıştırdığınız zaman bu özellikler “Ekran kaydı” sekmesinde yer almaktadırlar. Buradan kullanmak istediğiniz özelliği ve detaylarını belirleyerek ekran kaydı alma işleminizi oldukça kolaylaştırabiliyorsunuz.

Ayrıca her kayıt işleminde kayıt ayarlarınızı baştan yapmak istemiyorsanız programın ayarlar sayfasından standart kayıt tercihlerinizi belirleyebiliyorsunuz. Bu tercihler arasında video ve ses formatı, kalitesi gibi özellikler yer almaktadır.

EaseUS RecExperts’in Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

EaseUS RecExperts, sahip olduğu özelliklerle kullanıcılarına çeşitli avantajlar sağlıyor. Programın ilk avantajı, ücretsiz bir sürümünün bulunması oluyor. EaseUS RecExperts ücretsiz sürümü sayesinde hem programı test ederek lisansını satın alma hem de basit ekran kaydı işlemleriniz için lisans ücreti ödememe şansı elde ediyorsunuz.

Bunun yanı sıra programın bir diğer avantajı, basit ve kullanışlı arayüze sahip olmasıdır. EaseUS RecExperts, sahip olduğu tüm özellikleri oldukça basit bir kullanımı bulunan arayüzü üzerinden sunuyor. Böylece programın özelliklerini zorlanmadan kullanabiliyorsunuz.

Programın en büyük avantajı, sahip olduğu özellikler noktasında ortaya çıkıyor. Çoğu ekran kaydetme programının aksine EaseUS RecExperts, kapsamlı ekran kayıt seçeneklerine sahip. Böylece ekran kaydetme amacınıza uygun olan kayıt seçeneğini kolaylıkla seçebiliyorsunuz. Bu sayede oyun, konferans gibi kayıtlarınızı yüksek kalitede kesintisiz kaydedebiliyorsunuz.

EaseUS RecExperts, avantajlarının yanı sıra dezavantajlara da sahip. Öncelikle programı kapatmak istediğinizde bir geri bildirim paneliyle karşılaşıyorsunuz. Geri bildirim paneli üzerinden program hakkındaki görüşlerinizi paylaşmadığınız takdirde bu panel, sürekli karşınıza çıkmaktadır. Bundan dolayı bir süre sonra geri bildirim paneliyle karşılaşmak rahatsız edici olmaktadır.

EaseUS RecExperts, çok sayıda dil seçeneğine sahip. Ancak bu dil seçenekleri arasında Türkçe yer almıyor. Program her ne kadar kolay kullanılabilir bir yapıya sahip olsa da yabancı dil bilmemek bazı özelliklerin kullanımını engelleyebilir. Bundan dolayı EaseUS RecExperts’i kullanmayı düşünüyorsanız Türkçe seçeneğinin bulunmaması sizler için bir dezavantaj olabilir.

Son olarak EaseUS RecExperts ekran kaydedici, ücretsiz sürümünü kullanan kişiler için bazı dezavantajlara sahip. Programın ücretsiz sürümünde en fazla 1 dakikalık ekran kayıtlarını bilgisayarınıza kaydedebiliyorsunuz. Bu noktada 1 dakika, çoğu alanda ekran kaydı almak için yetersiz olacaktır. Bu yüzden EaseUS RecExperts, kapsamlı ekran kaydı almak isteyenleri programın ücretli sürümüne yönlendiriyor. Bu durum da programın ücretsiz sürümünü kullananlar için bir dezavantaj olmaktadır.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.