Dota 2 The International Turnuvasının Yeri Değiştirildi!

Valve’nin gözdelerinden biri olan Dota 2 oldukça fazla oyuncuya sahip. Aynı zamanda Valve tarafından her yıl düzenlenen Dota 2 The International turnuvası oldukça fazla kişi tarafından takip edilmekte.

Dota 2 The International turnuvası hakkında son yaşanan gelişmelere göre turnuvanın yeri değişti. Valve’in 7 Temmuz günü yaptığı açıklamaya göre en prestijli Dota 2 turnuvasının ekim ayında Romanya’nın Bükreş şehrinde yapılacağı açıklandı.

Daha önceden etkinliğin ağustos ayında İsveç’in Stockholm şehrinde gerçekleşmesi planlanmaktaydı. Ancak pandemi dönemi dolayısıyla İsveç hükümetinin aldığı bazı kararlar Valve’i alternatif çözümlere itti.

Bu çözüm de turnuvanın Romanya’ya taşınmasıyla gerçekleşti. Turnuva Areana Nationala stadyumunda gerçekleşecek. Aynı zamanda stadyum 55 binin üzerinde seyirci kapasitesine sahip.

Arena-Nationala-Stadyumu
Arena Nationala Stadyumu Dota 2 The International turnuvasına ev sahipliği yapacak.

7 Ekim’de ilk karşılaşmalarla başlayacak olan turnuvanın grup aşaması 10 Ekim’e kadar devam edecek. Bundan sonraki ana aşamanın 12 Ekim’de başlamasından sonra ise 17 Ekim’de gerçekleşecek büyük final ile Dota 2 The International turnuvasının galibi belli olacak.

Turnuvaya katılan takım ve oyuncular 40 milyon doları aşan bir ödül havuzundan pay alacak. Şampiyon olan takımın kazanacağı ücret ise oldukça büyük.

Valve, Romanya’da gerçekleşecek olan turnuva için biletlerin henüz satışa sunulmadığını ancak çok yakında sunulacağını belirtti. Pandemi dolayısıyla bilet satışlarında herhangi bir koşul ya da önlem alınıp alınmayacağı hakkında ise bir bilgi bulunmamakta.

Dota 2 oyuncularının merakla beklediği turnuvanın tarihinin netlik kazanmasıyla birlikte pandemi koşullarında gerçekleşen en büyük e-spor etkinliklerinden birine şahit olacağız.

Dota-2-The-International-2021
Dota 2 The International, en prestijli turnuvalardan birisi.

The International Turnuvası

Dota 2 için Valve tarafından gerçekleştirilen The International turnuvası en büyük e-spor etkinliklerinden biri. The International turnvası ilk olarak 2011 yılında Almanya’nın Köln şehrinde gerçekleşti. Ancak o zamanlar tek bir turnuva yerine Gamescom bünyesinde bir etkinlikti.

İlk gerçekleştiği yıldan sonraysa devasa boyutlara ulaşan ödül havuzuyla çeşitli ülkelerde turnuva gerçekleşmeye devam etti.

Son olarak 2019’un Ağustos ayında Çin’in Şangay şehrinde gerçekleşti. Bu son turnuvadan sonra ise tüm Dünya’da hayatı etkileyen pandemi ortaya çıktı. Pandemi dolayısıyla boş geçilen 2020 senesinin ardından 2021 yılında turnuva tekrar devam edecek.

E-spor adına en büyük etkinliklerden biri olan The International ülkemizde ve dünyada oldukça geniş bir kitle tarafından takip edilmekte. Bu sene seyirci ile gerçekleşecek olan turnuva, oyuncular ve Dota 2 hayranları tarafından oldukça merakla bekleniyor.

Sizler The International turnuvası hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.