Disney Mirrorverse – Disney’in Yeni Mobil RPG Oyunu

Disney ve Kabam ortaklığıyla çıkacak yeni bir mobil oyun duyuruldu. Disney Mirrorverse isimli RPG oyununda, sevilen Disney ve Pixar karakterleriyle birlikte amansız düşmanlara karşı savaşacağız.

Kara büyü ile parçalanmış bir dünyada

Mirrorverse’i kim kurtaracak?

Oyun Mirrorverse isimli bir evrende geçiyor. Bu evrende tanıdığımız kahramanlar, dinamik ve dövüşe hazır birer savaşçıya dönüşüyorlar. Her karakterin kendine özgü yetenekleri ve güçleri olduğu belirtiliyor. Karakterlerin bu hallerini sadece Mirroverse’de görebileceğimiz de ekleniyor.

Oyunda çeşitli filmlerden tanıdığımız çokça karakter yer alıyor. Sevimli Canavarlar filminden Sulley, Big Hero 6 filminden Baymax, Aslan Kral’dan Scar, Karayip Korsanları’ndan Jack Sparrow, Alaaddin’den Cin, Cesur filminden Merida, Malefiz ve çok daha fazlasının oyunda olduğu belirtiliyor.

Oyundaki amacımızın ise, filmlerde yer alan çeşitli sahnelerde, Mirroverse evrenini yok etmeye çalışan karanlık ordularla savaşmak olduğu ifade ediliyor.

Disney ve Kabam’ın ortaklaşa çalıştığı ilk oyun Disney Mirrorverse değil. Daha önce Marvel: Contest of Champions ve Star Wars: Uprising oyunlarında beraber çalışan şirketler, yeni bir gerçek zamanlı RPG dövüş oyunuyla karşımıza çıkıyor.

Takım tabanlı ve gerçek zamanlı bir oynanış sunacak olan Disney Mirrorverse’ün sıralı dövüş mekaniğine sahip oyunların aksine daha akıcı ve aksiyon dolu olacağı belirtiliyor.

Oyunun açıklamasında, Mirrorverse’de hem hikaye görevlerinin hem de etkinlik görevlerinin bulunacağı ibaresi yer alıyor. Oyunun, özellikle hikaye görevleri konusunda oldukça başarılı bir performans göstereceği düşünülüyor. Ayrıca oyunda arkadaşlarımız ile beraber oynayabileceğimiz bir seçeneğin de yer alacağı belirtiliyor.

Disney Global Games Kıdemli Başkan Yardımcısı Sean Shoptaw, The Holywood Reporter’a yaptığı açıklamada, Disney Mirrorverse’ün, ikonik Disney ve Pixar karakterlerinin ve hikayelerinin cesurca yeniden tasarlanmasını temsil ettiğini ifade ediyor. Bu orijinal evreni hayata geçirmek için Kabam ile çalışmaktan mutluluk duyduklarını da ekliyor.

Disney Mirrorverse Çıkış Tarihi

Oyunun çıkış tarihi hakkında henüz kesin bir bilgi yer almıyor ancak beta testlerinin Filipinler’de olacağı biliniyor. Oyun hakkında gelecek bilgilere ulaşmak için Disney Mirrorverse’ün websitesinden üye olmak da mümkün. Oyunun App Store ve Google Play Store sayfaları da kullanıcılara açık ancak henüz indirme imkanı sunulmuyor.

Mirrorverse, sevilen karakterleri kullanarak kötülüklere karşı savaşabileceğimiz güzel bir oyun olarak gözüküyor ancak oyun içi satın almaların oyuna ne kadar etki edeceği konusu kafada soru işaretleri oluşturuyor. Siz oyun hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce oyun içi satın almalar oynanışı etkiler mi? Yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirisiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.