Ana Sayfa > Listeler > Mobil Oyun Önerileri 42. Hafta – 2020 Yılı

Mobil Oyun Önerileri 42. Hafta – 2020 Yılı

Her hafta severek oynadığımız ve başarılı bulduğumuz oyunları sizler için listeliyoruz. İşte karşınızda mobil oyun önerileri 42. hafta listemiz.

Walk Master

Bugün önereceğimiz ilk oyun olan Walk Master, kendine has dinamikleri olan bir simülasyon oyunu. Fizik motoru kullanılarak yapılmış olan Walk Master’da, iki adet uzun tahtanın üzerindeki karakterimizi yere düşürmeden ilerletmeye çalışıyoruz.

Parmağımızı ekranda her kaydırışımızda, tahta bacak kaydırdığımız yöne doğru hareket ediyor. Oyunda ilerlerken karşımıza çeşitli engeller çıkıyor. Bu bazen bir buz kütlesi, bazen hareket eden bir köprü, bazen ise üstünden geçtiğimiz göldeki pirana oluyor.

Oyunda ilerledikçe çeşitli kontrol noktalarından da geçiyoruz. Daha sonra bu engellere takılırsak kontrol noktasına geri dönüyoruz.

Oyunda 29 adet karakter olduğu belirtiliyor. Üstelik bu karakterleri çeşitli aksesuarlarla özelleştirebiliyoruz. Ayrıca oyunda çeşitli görevler de yer alıyor.

Zaman geçirmek için harika bir oyun olan Walk Master, Google Play Store ve App Store’da ücretsiz olarak yer alıyor.

Vector

İkinci oyunumuz Vector, arcade bir parkur oyunu. Mirror’s Edge benzeri bir dinamiğe sahip 2 boyutlu oyunda herkesi kontrol etmeye çalışan baskıcı bir yönetimin kuvvetlerinden kaçıyoruz. Bu baskıcı yönetime oyunda “Büyük Kardeş” adı veriliyor. Oyunun açılışındaki film oldukça etkileyici.

Oyundaki animasyonlar ciddi anlamda başarılı. Ayrıca Vector oldukça akıcı bir oynanış sunuyor. Fakat belirtmekte fayda var ki oyun sizi ciddi anlamda zorlayabiliyor. Doğru zamanda gerçekleştirilen animasyonlar ile harika bir kovalama sahnesi izlermiş gibi hissediyorsunuz.

Oyunun içerisinde bir mod daha yer alıyor. Avcı modu isimli oyun modunda, bizi kovalayan görevlileri oynayabiliyoruz. Amacımız ise bizden kaçan “aykırı” kişiyi kovalamak ve yakalamak oluyor.

Oyunun içerisindeki mağazada satın alabileceğiniz çeşitli güçlendirmeler, animasyonlar ve kıyafetler yer alıyor. Ancak bu aksesuarları oyun içerisinde kazandığınız para ile temin edebiliyorsunuz.

Eğer telefonunuzda bir parkur oyunu oynamak istiyorsanız App Store ve Google Play Store’da ücretsiz bulunan Vector sizin için biçilmiş kaftan.

Soul Knight

Bu hafta önereceğimiz son oyun Soul Knight, bir RPG, aksiyon, Hack and Slash, ve zindan oyunu. Oldukça geniş bir şekilde farklı türlere yayılmış bu oyun gerçekten fazlasıyla detaylı. Oyun size saatlerce süren bir oynanış süresi sunuyor. Bu kadar uzun soluklu bir oyun, mobil oyun dünyasında pek alışılmış bir şey değil.

Söz konusu oyun türlerinde bilgisayardaki rakiplerinden arta kalır bir yanı olmayan Soul Knight, karşımıza çıkan çeşitli uzaylı canavarları öldürmemiz üzerine kurulu. Ancak bahsettiğimiz gibi oyun oldukça detaylı.

Oyuna girdiğimizde karşımıza karakterimizi seçebileceğimiz bir lobi çıkıyor. Bu karakterlerden bazıları gerçek parayla satın alınsa da, oyun içerisinde kazanılan parayla oynayabileceğimiz fazla sayıda karakter bulunuyor. Lobide sağ taraftaki kapıdan girdiğimizde karşımıza çeşitli silahların bulunduğu ve bir satıcının yer aldığı oda çıkıyor. Ayrıca bu odada farklı makineler yer yer alıyor. Bunlardan birisinde silah birleştirebiliyoruz.

Bu odadan aşağıya doğru indiğimizde ise karşımıza bir şaman çıkıyor. Ancak oyunu kendiniz keşfetmeniz adına daha fazla detay paylaşmak istemiyoruz.

Oyunda yer alan düşmanlar sizi ne aşırı zorluyor, ne de hemen yok oluyor. Ayrıca her zindan ve düşmanlar rastgele oluşturuluyor. Yapımcılar bu konuda oldukça başarılı bir işe imza atmış.

Oyun 2 boyutlu ve müzikleri oynanış ile oldukça uyumlu. Ayrıca oyunda ufak numaralar da gizlenmiş. Zindanlarda karşımıza çıkan NPC’ler ve heykeller bulunuyor. Bunlar bize ekstra güçler sağlayabiliyor. Ancak bunlardan bazılarının güvenilirliğine dikkat etmek gerektiğini de ekleyelim.

Son olarak lobiden aşağıya indimizde karşımıza upuzun koridorlar çıkıyor. Buradaki tablolardan da çeşitli hediyeler kazanabiliyoruz.

Bu oldukça detaylı RPG oyunu Soul Knight, Android ve iOS için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Mobil oyun önerileri 42. hafta listemiz burada sona eriyor. Siz de severek oynadığınız mobil oyunları yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknoloji haberlerinin sıkı takipçisi, oyunlara ve teknolojik cihazlara meraklı bir psikoloji öğrencisi.Yorum yapın