Dikkat Çeken Yeni Amazfit Ürünleri Tanıtıldı!

Ülkemizde de hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine sahip Amazfit, yeni ürünleri ile karşımıza çıkıyor. Tanıtılan yeni ürünler arasında bir kablosuz kulaklık modeli olan Amazfit PowerBuds Pro ve Amazfit GTR 2 LTE akıllı saat yer alıyor.

Amazfit PowerBuds Pro

Yeni Amazfit ürünleri arasında yer alan PowerBuds Pro geçtiğimiz sene piyasaya sürülen PowerBuds’ın gelişmiş versiyonu. Özellikleri ile ise göz dolduruyor.

Geçtiğimiz sene kulaklıkta olan kalp atışı sensörü bu cihazda da yer alıyor. Ancak, cihazda yer alan tek sağlık odaklı özellik bu değil.

Yeni PowerBuds Pro, bir kulaklıktan çok öte bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Örneğin, kullanıcının oturduğu açıdan omurgasının pozisyonunu algılayabiliyor. Böylece, kullanıcı uzun süre aynı pozisyonda oturursa bazı uyarılar gönderiyor.

Vücut sağlığını desteklediği yönler, uyarılarla sınırlı kalmıyor. Ayrıca, yeni PowerBuds Pro ile birlikte koşu takibi otomatik olarak başlayabiliyor. Bir başka deyişle, herhangi ek bir süreç başlatmadan koşmaya başlayan kullanıcının verilerini takip edebiliyor.

Cihazın teknik özelliklerine baktığımızda ise bizleri aktif gürültü engelleme karşılıyor. Günümüzde üst seviye kulaklıklar için bir zorunluluk haline gelen bu özelliğin dört farklı modu bulunuyor. PowerBuds Pro, üzerinde bulunan üç mikrofon ile bu özelliği destekliyor. Ayrıca, IP55 sertifikası aldığını da belirtmekte fayda var.

Kulaklığın pil ömrü de son derece başarılı gözüküyor. Sürekli kullanımda 9 saate, şarj kutusuyla birlikte ise 30 saate kadar ömrü bulunuyor. Amazfit PowerBuds ürününün fiyatı ise 150 dolar olarak ifade ediliyor. Bu cihazın ülkemizdeki satışı ise henüz belli değil.

amazfit-gtr-2-lte

Amazfit GTR 2 LTE

Yeni tanıtılan bir başka cihaz ise ülkemizde de büyük ilgi toplayan Amazfit GTR 2‘nin farklı bir sürümü oluyor. Amazfit GTR 2 LTE, adından da anlaşılacağı üzere akıllı saatin eSIM destekleyen sürümü oluyor.

Bu yeni cihaz ile birlikte doğrudan akıllı saatle arama yapmak, mesaj göndermek gibi işlemler gerçekleştirilebiliyor. Şimdilik İspanya ve Almanya’da satışa çıkacak cihazın önümüzdeki dönemde diğer ülkelere de sunulacağı tahmin ediliyor. Cihazın fiyatı ise 249 euro.

LTE özelliğinin dışında saatin aynı özelliklere sahip olduğu ifade ediliyor. 1.39 inç AMOLED ekranının çözünürlüğü 454×454 olarak belirtiliyor. Doksandan fazla spor moduna sahip cihazda; kalp atış hızı, kan oksijen seviyesi ve uyku takibine ek olarak dahili GPS yer alıyor. İki haftaya kadar dayanabilen bir pile sahip olduğu da ifade ediliyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.