Dell XPS Masaüstü Bilgisayarı Daha Küçük Olacak

Yeniden tasarlanan Dell XPS masaüstü bilgisayarı daha küçük, daha hızlı ve daha güzel olacak.

Dell, XPS masaüstü bilgisayarını yeniden tasarladığını duyurdu. Dell XPS modeli oldukça etkileyici bir iç tasarıma sahip oldukça popüler bir bilgisayar. Dell’in XPS masaüstü bilgisayarı oldukça güçlü performansı, uygun fiyatı ve şık tasarımıyla üniversite yurt odalarında ve evlerde sıklıkla tercih edilmiş bir bilgisayar olmuştu.

2020 yılında XPS 8000 masaüstü bilgisayar serisi yenilemesi ile Dell, bilgisayarın sistemsel özelliklerini daha güçlü hale getirmek için performansını artırırken boyutlarını da küçültmeye çalışıyor.

Dell, Nvidia’nın GeForce RTX 2070 Super grafik kartı ve 10. Nesil Intel Core i9 işlemci eklediği XPS masaüstü bilgisayarının performansını arttırdı. Bunları içerik oluşturmak, oyun oynamak ve ofis işlerinde kullanmak için bilgisayar alan kullanıcıların XPS’leri de tercih edebilmeleri için eklediler. Fazla yer kaplamayan, sevimli ve güçlü bir bilgisayar almak isteyen müşterilerin seçim yapmaları XPS ile daha kolay bir hale gelecek. Dell, bu eklemeler ile XPS masaüstü bilgisayarını şimdiye kadar yapılmış en güçlü XPS modeli haline getiriyor.

Dell, XPS masaüstü bilgisayarını yaratıcı iş akışı, oyun ve sanal gerçeklik uygulamaları gibi görevler için yapılandırdı. Nvidia RTX Studio, içerik oluşturma işi için gerekli sistemleri bilgisayarınıza sağlar. XPS modeline eklenmesiyle de kullanıcılar için daha güvenilir bir bilgisayar haline geldi.

Dell xps bilgisayarı

Dell, XPS’i daha küçük bir hale getirmek için bu yılki yenilemede bilgisayarın hacmini 5 litre kadar azalttı. Önceki modelin hacmi 24 litreydi, 5 litrelik azalma ile 19 litreye düşen XPS 8000 artık daha az yer kaplayacak. Küçük olmasına aldanmayın oldukça güçlü bir altyapıya sahip. İçerisinde 225 Watt’a kadar grafik kartı destekleyebilen üç genişletme yuvası, dört depolama bölümü ve 500 Watt’lık bir güç kaynağı mevcut. Bu özellikler XPS’i çok yönlü bir hale getiriyor. Güçlü bir grafik kartı içeren yükseltilmiş bir Creator Edition yapılandırmasına sahip. Bu yapılandırma ile yüksek grafiklere sahip oyunlara karşı bilgisayar kendini koruyabilir.

XPS güçlü bir yapılandırmaya sahip olsa bile sistemin serin kalmasına yardımcı bir termal sisteme ihtiyaç duyar. Bilgisayara yerleştirilmiş havalandırmalar, yüksek devir sayısı olan fanlar ve voltaj regülatörleri güçlü sistem performansını korumak için hava akışını en üst düzeye çıkarıyor.

Dell XPS Masaüstü Bilgisayarı 649 Dolardan Piyasaya Sunulacak

Tasarım ipuçlarını XPS 13, XPS 15 ve XPS 17 dizüstü bilgisayarlardan ödünç alan XPS Masaüstü, Mineral Beyaz veya Gece Gökyüzü renk seçenekleri de sunacak. Dell’in herhangi bir ev veya ofis ortamına sığacağını iddia ettiği modern ve minimalist bir estetik yapıya sahip XPS satışa 649 dolardan başlayan bir fiyatla sunulacak.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2006 yılından bu yana web yayıncılığı ile ilgilenen Yiğit, WordPress ve Ruby programlama dili fanatiğidir. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji, internet ve programlama hakkında Türkçe içerikler üretmeye devam ediyor.