Death Stranding Director’s Cut PlayStation 5 İçin Duyuruldu

Sony’nin yayıncılığını üstlendiği ve 2019 yılında oyunseverlerin beğenisine sunulan Death Stranding’in yeni sürümü geliyor! Death Stranding Director’s Cut versiyonu 10 Haziran 2021, Perşembe günü PlayStation 5 kullanıcıları için duyuruldu.

Dün gerçekleşen Summer Game Fest (Yaz Oyun Festivali) sırasında Hideo Kojima, Death Stranding Director’s Cut’ı oyunseverlere resmen duyurdu.

Oyunun bu versiyonu şimdilik PlayStation 5 için olacak. Fakat Kojima, oyunun detaylarına ilişkin henüz detaylı bir bilgi vermedi. Oyuna ait detayların bu hafta içerisinde gelmesi geleceği tahminler arasında.

Kedi Gibi Kutulara Giriyoruz!

Death Stranding Director’s Cut versiyonunun tanıtımı için oldukça ilginç bir fragman yayınlandı. Fragmanda oyunun baş karakteri olan Sam, bir kutunun içerisine girmeye çalışıyor.

Evet! Yanlış okumadınız. Bir kutunun içerisine girmeye çalışıyor. Tabii bu kısa fragman oyunseverleri merak içerisinde bırakmaya yetiyor.

Death Stranding Director's Cut

Summer Game Fest kapsamında Hideo Kojima ile yapılan röportajı aşağıdan İngilizce altyazılı olarak izleyebilirsiniz. Röportajın sonunda oyunun Director’s Cut versiyonuna ait fragmanını da izlemek mümkün.

Hiç Bilmeyenler İçin Death Stranding

Oyunun ana karakteri olan Sam’i, The Walking Death dizisinden tanıdığımız Norman Reedus canlandırıyor. Oyunda kendisine Mads Mikkelsen, Margaret Qualley, Emily O’Brien, Léa Seydouz ve Troy Baker gibi isimler de eşlik ediyor. Oyunun yapım sorumluluğu Sony’e ait. Yaratıcılığı ise oyun dünyasında “usta” olarak kabul edilen Hideo Kojima‘ya ait.

Oyun yakın bir gelecekte geçiyor. Hikayeye göre dünyada Death Stranding (Ölüm Kıyısı) isminde bir felaket yaşanmış. Bu felaket sonrasında içinde yaşanılan dünya ise post-apokaliptik bir hale dönüşmüş. Oyunun baş karakter olan Sam’in amacı bu post-apokaliptik dünyayı yeniden birleştirebilmek.

Baştan uyarmakta fayda var. Oyunda normal hayattan hatta diğer oyunlardan bile duymadığınız birçok terim mevcut. Fakat bu sizi korkutmasın. Çünkü oyun kendi içerisinde Türkçe arayüz ve altyazı seçeneklerine sahip. Bu sayede oyunun muhteşem grafikleri arasında hikayeden kopmadan, anlayarak ilerleyebilirsiniz.

Oyunla ilgili çok spoiler vermek istemeyiz. Sadece şunu bilmenizde fayda var; oyunda bol bol yürüyeceksiniz. Bu durumu oyunun yayınlanan ilk fragmanlarını ya da oynanış videolarını izleyenler bu net bir şekilde görecektir.

Death Stranding Director’s Cut versiyonunun şimdilik sadece PlayStation 5 için çıkacağını söylemiştik. Oyunu bu versiyonu haricinde dilerseniz PlayStation 4 üzerinden, dilerseniz bilgisayarınız üzerinden de oynayabilirsiniz.

Oyuna ve Director’s Cut versiyonuna dair düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!