Hideo Kojima Yeni Bir Oyun Üzerinde Çalıştığını Duyurdu

Death Stranding oyununun PS4 ve PC’de çıkışının ardından, ünlü oyun yapımcısı Hideo Kojima yeni bir oyun üzerinde çalıştığını duyurdu.  Bu duyuruyu Twitter üzerinden yaptı ve yeni proje için iş arkadaşları aradıklarını da ekledi.

Kojima, yeni iş arkadaşları olarak; yazar, oyuncu ve oyun tasarımcısı olabilecek kişilere çağrıda bulundu. Japonca iş ilanı buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

Hideo Kojima’nın Yeni Oyunu Ne Olacak?

Yeni bir Death Stranding serisi mi yoksa tamamen yeni bir oyun serisi mi çıkaracağı hakkında henüz herhangi bir bilgi verilmedi. Öte yandan, oyunseverler Silent Hills’in iptalinden sonra yeni bir hayatta kalma korku oyunu bekliyorlar. Ancak bunlar maalesef bir tahminden öteye gidemiyor.

Silent Hills
Silent Hills

Yeni Death Stranding Oyunu mu Geliyor?

Hideo Kojima’nın yaptığı açıklamadan sonra, tabiki de en büyük beklenti yeni bir Death Stranding oyunu oldu. Kojima’nın geçen seneki bir röportajına göre yeni bir Death Stranding oyunu üzerine henüz çalışmadığını, ancak Death Stranding’e benzer yeni bir oyun düşündüğünü bildirmişti. Ek olarak, aynı röportajda daha kısa süreli mini bölümlerden oluşacak bir oyun istediğini ve bununla birlikte büyük çaplı bir oyunla da çıkış yapabileceğini eklemişti. Düşündüğü oyunları eş zamanlı olarak yayınlamayı bekleyen Kojima, henüz bu oyunların ne türde olacağına bir açıklık getirmedi. Metal Gear Solid ve Death Strandin’den aldığı eleştirileri de değerlendirdiğini ve onların da üzerinde çalıştığını söyledi.

Death Stranding
Death Stranding

Hideo Kojima Sadece Oyun mu Yapıyor?

Hideo Kojima’nın paylaştığı iş ilanları bir oyun üzerinde çalıştığını gösterse de, Kojima’nın film, anime ve manga da yapabileceği bir stüdyo istediği de söylentiler arasında. Japonya ülkesinin dünya kültürüne katmış olduğu anime ve manga tarzı içeriklerden kendisinin de üretmek isteyeceği düşünülüyor. Bu zamana kadar anime ve mangadan oldukça uzak kalan bir isim olan Kojima’dan, bu tür bir yenilik gelir mi bilinmez.  Aralık ayında yapılacak olan Oyun Ödülleri etkinliği yeni gelişmeleri yayınlaması için büyük bir fırsat olarak görülüyor.

Kojima’nın Yeni Oyunu Ne Zaman Gelecek?

Hideo Kojima’nın yeni projesinin ne olacağı tam olarak bilinmese de, söylediğine göre henüz daha yapımın ilk aşamalarında olduğu oldukça net. Twitter’da belirttiği gibi oyunun karakterleri ve dünyası için çalışmalara daha yeni başlandığını belirtti. Verdiği bilgiye göre net bir sonuç çıkaramasakta Kojima gibi bir ismin yeni çıkaracağı oyunlar, diğer oyunları gibi büyüleyici ve garip bir dünyaya sahip olacaktır.

Peki siz, “Hideo Kojima yeni bir oyun üzerinde çalıştığını duyurdu” haberi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni gelecek oyunların bir devam oyunu mu yoksa yeni bir seri olarak mı gelmesini istersiniz? Sizce Kojima film, anime ve manga gibi içerikleri ile de karşımıza çıkacak mı?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye ve oyunlara büyük ilgisi olan Ankara Üniversitesinde bir Amerikan Edebiyatı öğrencisi.