COD Black Ops: Cold War Yeni Tanıtımı Sunuldu

Call of Duty (COD) serisinin yeni oyunu Black Ops: Cold War çok oyunculu moduyla ilgili yeni bir tanıtım videosu ortaya çıktı. Adından da anlaşılacağı üzere Soğuk Savaş döneminde geçen oyunun çok oyunculu modu da oldukça iddialı gözüküyor.

Oyun içi oynanış videosunun kaydı PlayStation 5 üzerinden gerçekleştirilmiş olan tanıtımda çeşitli haritalar, silahlar ve araçlar görüyoruz. Videoda ortaya çıkan ilk harita Miami oluyor. Daha sonra ise deniz üstünde, hatta bazen altında savaşacağımızı tahmin ettiğimiz bir Kuzey Atlantik haritası karşımıza çıkıyor.

Hemen peşinden koskoca bir çöl olan Angola geliyor. Ardından ise hem buzul hem de ormanlık bir alan olan Özbekistan ile karşılaşıyoruz. Karşımıza son çıkan harita ise motor kullanabildiğimiz Ural Dağları oluyor. Videonun sonunda ise bir Call of Duty klasiği olan zombi modundan kısa bir an görüyoruz.

Call of Duty Black Ops: Cold War Çok Oyunculu Haritaları

Oyunun çok oyunculu kısmı için tasarlanan haritaların, 1980’lerin havasını oyunculara hissettireceği öngörülüyor. Her bir harita köken olarak tarihe ve gerçeklere dayanıyor. Yukarıda saydığımız Özbekistan, Angola, Kuzey Atlantik gibi bölgeler, Soğuk Savaş döneminde Rusya ve ABD’nin önemli toprakları ve karşılaşma noktaları olarak açıklanıyor.

Armada adıyla üretilen harita Kuzey Atlantik Okyanusunda batmış bir nükleer denizaltının prototipini arayışında ABD ve Rusya kuvvetleri birbiriyle karşılaşıyor. Pasifik Okyanusunda gerçekleşen Azorian Projesi ilham alınarak yaratılan haritada, zipline kullanarak gemiler arası yolculuk gibi ilginç mekanikler de bulunuyor.

cod black ops: cold war
Resim: PlayStation / Activision

Crossroads isimli Özbekistan haritasında ise, Afganistan’a doğru yol alan bir Sovyet konvoyunu pusuya düşürmeye çalışan MI6 filosu bizleri bekliyor. Satellite adıyla sunulacak olan Angola haritası ise ABD yapımı bir keşif uydu etrafında şekilleniyor.

Yapılan duyuruda yetkililer, bu haritaların oldukça geniş bir harita serisi içinden sadece birkaç örnek olduğunu, yapılan tüm haritaların gerçek kaynaklara, nesnelere, arazilere dayanarak özgün ve titiz bir şekilde tasarlandığını belirtiyor. Bunlara ek olarak “kontur arazi sistemi” (Contour terrain system) denilen bir özellik ve 4K çözünürlük ile oyunun daha da sürükleyici olacağını da ekliyor.

Haritaların yanında farklı oyun modları da tanıtılıyor. 6v6 oynanılacak ve takımdan bir kişinin korunmasıyla ilerlenecek olan VIP Escort modu, haritaya göre değişiklen gösteren araçlarla 12v12 Combined Arms modu ve yakında daha fazla bilgi sunulacağı söylenen 40 kişilik Fireteam modu bunlardan bazıları olarak gösteriliyor.

Yayınlanan açıklamada bunlara ek olarak, ateşlenen silahın hangi yönde olduğunu aktaracak yeni ses motoru, silahlar için yeni konfigürasyonlar gibi oldukça detaylı fazlaca yeni özellik tanıtılıyor.

COD Black Ops: Cold War Ne Zaman Çıkıyor?

Call of Duty Black Ops: Cold War oyunun çıkış tarihi olarak 13 Kasım gösteriliyor. Ancak oyunu ön sipariş ile temin eden oyuncular açık betaya katılmaya hak kazanıyor. PlayStation Store üzerinden ön sipariş veren kullanıcılara 8 Ekim’de açılacak olan beta, tüm PS4 kullanıcılarına 10 Ekim’den başlayarak hafta sonunu kapsayacak şekilde sunuluyor. Tüm platformlara ise 15-19 Ekim tarihleri arasında erişim imkanı veriliyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.