ChessUp: Dijital Satranç Öğretmeniniz

Satranç taşlarının ne olduğunu ve onları nasıl hareket ettireceğinizi biliyorsunuz. Ancak farklı açılışları, oyun ortası stratejilerini ve oyun sonu senaryolarını nasıl yöneteceğinizi bilmiyor musunuz? İşte ChessUp, tam olarak burada devreye giriyor.

Dünya’nın en iyi satranç ustasından nasıl satranç oynanacağını öğrendiğinizi hayal edin. ChessUp sizin her an ulaşılabilir satranç ustası öğretmeniniz!

Bu akıllı satranç tahtası canlı eğitim ve analize izin verir, başka bir deyişle oynadıkça öğrenmenizi sağlar. Hatalarınızı ortadan kaldırmanız ve satranç becerinizi geliştirmeniz için en ideal stratejileri belirlemenizi sağlar.

ChessUp; satranç koçunuz, analistiniz ve acımasız rakibinizin bir arada toplanmış halidir.

ChessUp’ın Özellikleri

ChessUp Akıllı Satranç Tahtası
ChessUp Akıllı Satranç Tahtası

Işık Göstergeleri: Satranç tahtasında bulunan ışık göstergeleri tüm olası hareketlerinizin nerede olduğunu ve sahip olduğunuz gücü bilmenizi sağlar.

Akıllı Dokunmatik Sensörler: Akıllı dokunmatik sensörler ile bir parçaya ne zaman dokunduğunuzu ve parçaları ne zaman bıraktığınızı görebilirsiniz.

Entegre Uygulama: Oyununuzu analiz etmek ve hamleleriniz arkasındaki stratejiyi anlamak için önemli bir araçtır.

Stockfish AI: ChessUp, Stockfish’in en son sürümü tarafından desteklenmektedir. Bu size tüm olası hareketleri gösterir, oyununuzu analiz eder ve daha ilk oyununuzdan seviyenizi netleştirir. Stockfish, çeşitli masaüstü ve mobil platformlar için geliştirilen ücretsiz ve açık kaynaklı bir satranç motorudur.

Bluetooth 5: Tahtanın sahip olduğu Bluetooth, çevrimiçi bir şekilde oyun oynamanızı sağlar.

Yüksek kaliteli parçalar ve ahşap oyun yüzeyi en iyi satranç deneyimini sağlarken 12 saat oynatma süresi oyununuzun asla yarım kalmamasına yardımcı olur.

ChessUp her türden satranç oyuncusu için uygun bir cihazdır. Nasıl satranç oynayacağınızı bilmiyorsanız 1. seviye ile başlayarak tüm temel bilgileri öğrenebilirsiniz. Eğer zaten biraz bilginiz varsa fakat bir usta değilseniz becerilerinizi ChessUp sayesinde geliştirilebilir ve yavaş yavaş yükselebilirsiniz.

Bu akıllı satranç tahtası sayesinde satranç becerilerinizi dünyanın her yerinden arkadaşlarınız veya yabancılar ile eşleşerek geliştirebilirsiniz. Tahtanın uygulamasında bulunan zamanlayıcı, hızınızı arttırmanızı ve rakibinizi yenmek için en iyi stratejileri en kısa sürede edinmenizi sağlar.

ChessUp Nasıl Çalışır?

Akıllı Satranç Tahtası ChessUp
Akıllı Satranç Tahtası ChessUp

ChessUp ile satranç oynarken size renkler rehberlik edecek. 3 farklı renk, seçeceğiniz moda göre bir parçaya dokunduğunuzda var olan potansiyel hareketleri vurgular. Kırmızı renk, genellikle hatalar ve yanlış hamleler için yanar. Mavi renki iyi hareketleri gösterirken yeşil renk ise en iyi ve mükemmel hamleler için yanar. Böylece, ChessUp sayesinde iyi bir hamle ile mükemmel bir hamle arasındaki farkı öğrenebilirsiniz.

Canlı eğitim ve analize izin veren bu akıllı satranç tahtası oynadıkça öğrenmenizi sağlayacak. Eğer oyunla başa çıkabileceğinizi düşündüğünüz noktaya gelirseniz bütün yardım renklerini kapatarak oyunun tadına varabilirsiniz.

Eğer isterseniz akıllı tahtanın tescilli yapay zekasına karşı oynayarak becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Seviye atladıkça yerleşik AI koçunuz daha da zorlaşır ve daha çekişmeli maçlar yapmanızı sağlar. ChessUp’ın yapay zekası sayesinde farklı stratejiler ve senaryoları ezberleyebilirsiniz.

Anında eşleştirme modu çevrimiçi rakipler ile bağlantı kurmanızı sağlar. ChessUp’ın uygulaması sizi kendi beceri seviyenizdeki insanlar ile eşleştirir. Böylece her oyun adil, zorlayıcı ve eğlenceli olur.

ChessUp, lichess.org ile birlikte çalışır. Böylece dünya çapında tüm beceri seviyelerinden milyonlarca satranç oyuncusuna ev sahipliği yapar.

Bir hamle yaptınız ama neden iyi, kötü veya mükemmel olduğunu tam olarak anlamadınız mı? Hareketleriniz ve arkasındaki strateji hakkında daha fazla bilgi almak için uygulamadaki öğren kısmına girebilirsiniz. 

Teknoloji meraklıları ve yenilikçilerden oluşan ekibin 48 yıllık teknoloji deneyimine dayanan ChessUp, şu anda Kickstarter’da fonlama aşamasında. Eğer bu öğretici ve eğlenceli akıllı satranç tahtasına sahip olmak isterseniz 249 dolara satın alabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojik mitleri araştırmayı ve ürün incelemeleri yapmayı çok seven, sanatsever, meraklı bir endüstri ürünleri tasarımı öğrencisi.